NA SÍDLIŠTI U NÁDRAŽÍ LIDÉ BOJUJÍ O PARKOVACÍ MÍSTA

0

Ano, už prý došlo i na pěstní souboj. Nadávky jsou na denním pořádku. Přijet domů autem po 17. hodině rovná se – nemít kde zaparkovat. První z domů v sídlišti u nádraží v ulici Studentská, známý jako blok „A“, nemá prakticky žádná parkovací místa. Pouhých 14 míst pro 90 bytů je směšných. Také navazující blok „B“ s 50 byty má jen 16 míst k zaparkování pro stále se zvyšující počet vozidel. Není se tedy co divit, že tu vládnou emoce a lidé si navzájem dělají různé menší i větší naschvály…

I provizorních míst v městské zeleni pod stromy, kde hrozí, že majitele aut budou pokutovat strážníci městské policie, je nedostatek. „Lidé se na mě obracejí z čistého zoufalství, ale já jim bohužel neumím dát žádnou pozitivní odpověď. Jen jsem opakovaně upozornil vedení města, aby urychleně neúnosnou situaci v sídlišti u nádraží řešilo,“ říká opoziční zastupitel Jindřich Zeman. Má pravdu. Nicméně, když před čtyřiceti lety sídliště vznikalo, málokdo předvídal, že na tom na počátku 21. století budeme tak dobře, že vlastní auto budou mít v jedné rodině třeba tři lidé a k tomu někdo i jedno služební.

Situace se navíc rychle mění k horšímu. Co ještě stačilo před deseti lety, je dnes za hranicí únosnosti a vyhlídka na nějaké řešení žádná. „Víme, že někteří lidé mají garáž, ale parkují raději před domem. Někde se iniciativy chopili samotní obyvatelé a v uličkách jako Květinová a Sportovní chtějí na vlastní náklady parkování rozšířit,“ řekla starostka města Hana Maierová. U jiných domů je ale i podle ní situace opravdu téměř neřešitelná.

Vedení města proto uvažuje, že by nové parkoviště vzniklo na místě dnes málo využívaného travnatého hřiště vedle pekárny, protože sportovní aktivity se dnes přesunuly plně ke sportovní hale a travnatá plocha spíš slouží lidem pro venčení psů. Ještě nedávno tu byl záměr, že by na této ploše vznikl nový bytový dům, nyní radnice tuto vizi opouští a vzkazuje: Bude zde parkoviště. A kdy? Do pěti, nebo deseti let? „Domnívám se, že tak dlouho by to zde nešlo vydržet, nová parkovací plocha musí být dřív,“ dodala starostka Maierová. Podle ní měla být úprava v sídlišti u nádraží realizována v rámci akce Čistá Jizera. Celý záměr je ale dotačně ponížen a některé turnovské ulice z projektu výstavby a oprav kanalizace vypadly. Týká se to bohužel i sídliště u nádraží. Peníze na realizaci parkoviště se budou muset hledat jinde.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.