FINÁLOVÁ SÉRIE ZATÍM NEROZHODNÁ

0

V pátek 10. března začala v Jičíně bitva o ligového krále mistrovského ročníku 2022/2023. Turnovští k ní neodjeli v plné síle, a to se ukázalo jako rozhodující. Domácím navíc skvěle zachytal gólman Kořínek, takže utkání nakonec skončilo poměrně vysokou výhrou Jičínských. Druhý duel hostil v neděli nabitý Koškův stadion, a publikum si rozhodně přišlo na své. Fantastický výkon za kompaktním týmem podal domácí gólman Dan Kysilka, který předvedl pár magických zákroků.

* HC Autocentrum Jičín – HC Turnov 1931 5:1 (1:0, 1:0, 3:1). Branka 47. Kožarik, rozhodčí Borecký, Kaňkovský – Ječný, Grundler, vyloučení 7:5, oslabení 1:0, diváků 417. Soupiska: D. Kysilka – Hartan, Zákoutský Jiří, Zákoutský Jan, Zákoutský Petr, Starosta, Kožarik, Knap, Kysela, Liška, Maděra, Suska, Hloušek.
Domácí začali s respektem, a hosté byli v první třetině lepším týmem. Jenomže Kořínek čaroval, a tak třetinu rozhodla branka Kollmana z 16. minuty. S ubývajícími silami Turnováků převzal iniciativu Jičín, takže se nenudil ani turnovský brankář Dan Kysilka, jenž nestačil pouze na Hladíkovu koncovku, která prostřední část hry rozhodla. Když parádní kombinaci po ose Maděra – Knap zakončil Kožarik, zdálo se být zaděláno na drama. Jenomže minutu nato načal své střelecké představení jičínský Průšek a udusil jiskřičku naděje hostů, kteří už se z toho nedostali. Hráč zápasu Kořínek si totiž poradil i s trestným střílením Maděry, takže se spolu se slušnou návštěvou diváků mohl radovat z prvního bodu v sérii. V 54. minutě přidal čtvrtý gól Borovec a dvě minuty poté se pod „bůra“ svou druhou trefou podepsal Průšek.

* HC Turnov 1931 – HC Autocentrum Jičín 4:0 (1:0, 2:0, 1:0). Branky 1. Knap, 32. Zákoutský Jan, 37. Maděra, 43. Kysela, rozhodčí Bernat, Vala – Novák a Serbus, vyloučení 7:9, využití 2:0, oslabení 1:0, diváků 310.
Neděle už nabídla zcela jiné kafe. Chvíli po slavnostním úvodním vhazování doklepl puk za Kořínkova záda Knap a pak se rozjel kolotoč. Hosté viditelně chtěli uspět, jenomže domácí byli nachystaní, a když už něco prošlo, tak to pochytal čaroděj Kysilka. Oproti jiným zápasům Turnovu tentokrát vyšla prostřední třetina. V ní nejprve po Kyselově rychlém vybídnutí z úhlu přesně mířil Jan Zákoutský, aby záhy přišel nejhezčí moment zápasu. Ve vlastním oslabení získal puk pohyblivý Adamec, jenž vyvezl kotouč z třetiny, aby jej supernahrávkou poslal na modré čáře Jičínských rozjetého Maděru a ten Kořínkovi prostě nedal šanci – 3:0!
I v posledním dějství parádního hokejového představení se hosté snažili, ale nepomohla jim ani dlouhá power-play a několik přesilových her v početní převaze dvou hráčů – Kysilka měl zamčeno. Po čtvrté trefě Kysely a závěrečné siréně se tleskalo na otevřené scéně.

Třetí finálové utkání v řadě se hraje v Jičíně ve středu 15. března od 18.00 hodin. A bude asi hodně dramatické…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.