NA TURNOVSKÉ RADNICI VLAJE TIBETSKÁ VLAJKA

0

Od dopoledne pátku 9. března až do pondělí 12. března bude na turnovské radnici vlát tibetská vlajka. Turnov se tak připojil k desítkám měst po celé republice, které si připomínají vpád čínských vojsk do mírumilovné země a její okupaci. Jedná se o celosvětovou záležitost. Ne všechna města se k této iniciativě, která má paralelu s nedávnou českou historií, připojují. Vlajka se mj. podle zprávy ČTK neobjeví na jablonecké radnici, protože město uzavřelo smlouvu o partnerství s jihočínským městem Pej-chaj. Tibetskou vlajku nevyvěšuje ani Liberecký kraj.

Vlajka tibetu ale bude viset na radnicích v Liberci, České Lípě, Semilech, Jilemnici, Lomnici nad Popelkou, Železném Brodě, Hodkovicích nad Mohelkou aj. Kampaň s názvem Vlajka pro Tibet vznikla v polovině 90. let s cílem poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. Čína tuto kdysi samostatnou zemi považuje ale za své území. V sobotu 10. března si svět připomene již třiapadesáté výročí okupace Tibetu, při níž zemřelo téměř 100 tisíc lidí.

Na Turnovsku také na podporu svobodného Tibetu pořádá pravidelné akce občanské sdružení Radosti v Kacanovech. Zde je dokonce i tibetský altán (ZDE).

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.