PARADISE SK8 CONTEST VOL. 3 ANEB ZÁVĚR ČERVNA VE ZNAMENÍ SKATE ZÁVODŮ

0

V sobotu 22. června bude ve skateparku u Maškovy zahrady v Turnově hodně rušno. Bude zde totiž probíhat třetí ročník skateboardingových závodů (na tomto místě se jedná o třetí ročník, ty předchozí se odehrály u hotelové školy a také u haly TSC u nádraží – pozn. aut.), které tentokrát ozvláštní také bohatý doprovodný program.

„Závodit se bude ve třech disciplínách a po skončení samotných závodů bude následovat hudební produkce. Kromě turnovských kapel Ba Naopank a Tribal Force vystoupí také dvě přespolní hardrockové kapely,“ uvádí pořadatel závodů Sváťa Vorel. Začátek akce je plánován na deset hodin dopoledne, registrace závodníků pak bude probíhat od půl jedné. Samotný start je ohlášen na jednu hodinu po poledni. V kategorii Street, kde má jezdec minutu na to, aby předvedl co nejvíce triků, bude věková hranice do patnácti a nad patnáct let. Kategorie Deathrace bude jen pro účastníky starší patnácti let. Důvodem je náročnost a drsnost trasy, kterou musí závodník projet co nejrychleji a výjimkou nejsou strkanice ani ostré lokty. Poslední kategorií je Best Trick. Jak název napovídá, půjde o předvedení toho nejlepšího, co závodníci umí.

„Každý rok sám sobě trochu nadávám, že už na organizaci nemám nervy, ale nakonec do toho zase s chutí jdu. Chci, aby tady tahle subkultura pořád žila. Navíc mají závody vždycky moc fajn atmosféru,“ dodává Sváťa. Letos poprvé budou okořeněné zmíněnými koncerty. „To je také směr, kterým by chtěl, aby se akce ubírala v dalších letech. Líbil by se mi koncept dvoudenního festivalu. Kapely, závody, jídlo a dobrá nálada. Začít třeba už v pátek a pokračovat ještě v sobotu, ale to je hudba budoucnosti.“

Každoročně se závodů účastní kolem dvaceti soutěžících, a tak jako v minulých letech, i letos je čekají hodnotné ceny od sponzorů. Za své dovednosti si tedy závodníci budou moci odnést značkové oblečení, batohy, boty, skateboardy a prvních dvacet přihlášených dostane také volné vstupy do turnovského bazénu v Maškově zahradě. O občerstvení se letos postará PUKU BISTRO z Turnova, pití bude zajišťovat Lukáš Klaus.
Zuzana Kolářová, zuza.kolarova@gmail.com

Sobota 22. června
* PARADISE SK8 CONTEST VOL. 3. Třetí ročník skateboardingových závodů. Závodit se bude ve třech disciplínách tří kategorií, po skončení závodů bude následovat hudební produkce. Kromě turnovských kapel Ba Naopank a Tribal Force vystoupí také dvě přespolní hardrockové kapely. Skatepark Turnov v sousedství koupaliště v Maškově zahradě. Startovné 70 Kč, začátek v 10.00 hodin, registrace do 12.30 hodin, start závodu ve 13.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.