OFS POMOCNÍKEM NEBO KATEM OKRESNÍ KOPANÉ!?

0

Sankční poplatek ve výši semi tisíc korun za „nepostavení“ mládežnického fotbalového družstva, které je podmínkou účasti ve II. třídě okresního přeboru dospělých, leží momentálně hodně hluboko v žaludku činovníkům TJ Sokol Jenišovice. Na OFS v Jablonci nad Nisou putoval v minulých dnech otevřený dopis, požadující zrušení poplatku a jeho vrácení oddílům, které jej již zaplatily. „Nikdo nás přece svým samolibým rozhodnutím nesmí trestat za to, že děti se při dobrovolných volnočasových aktivitách cítí lépe v jiných odvětvích než je kopaná,“ píše Jiří Brož, současný předseda jenišovického TJ a uvádí i jiné důvody.

Jak jsme zjistili na jabloneckém okresním fotbalovém svazu, předseda L. Čičmanec chystá odpověď, ale protože výkonný výbor ještě nezasedal, oficiální řešení písemné žádosti ještě nebylo na pořadu dne. „V žádném případě nemůžeme, a v současné době ani nemáme pražádný důvod uprostřed rozehrané soutěže cokoliv měnit, zvlášť když jde prakticky o celosvazovou záležitost,“ sdělil nám sekretář František Klíma.

Ten jenom připomněl, že OFS do mládežnické kopané, která v některých oddílech funguje, pumpuje nejen peníze právě z předmětných poplatků, ale zajišťuje také různé dotace a materiálovou pomoc v podobě míčů atp.

Předseda Jiří Brož se vedle sportovně společenských argumentů, které dál ve svém dopise uvádí (dlouhodobé úspěšné fungování obou dospělých týmů či zvelebování areálu…) nebál ve finále použít i ostřejších výrazů. „Nechápu proč nám okresní fotbalový aparát, jak se říká, hází klacky pod nohy. To může dopadnout tak, že zájemci si mezi sebou lidsky dohodnou neregistrované a ničím svázané soutěže a po vesnickém fotbale bude veta.“
 
Na to opačný pól vyvolané diskuse, kde rovněž působí převážně dobrovolní funkcionáři, reagoval slovy svého sekretáře. „Právě proto je v odsouhlasených podmínkách startu dospělých ona možnost, postavit buď tým mladší přípravky, nebo takzvané mikro, které hrají bez registračních průkazů a v omezeném počtu hráčů. Nevím, proč to někde jde a jinde ne!?“
 
Pozn. redakce: V dnešní nelehké době, kdy každý bojuje o každou korunu, jde o velmi ožehavý problém, a proto nás zajímají i vaše názory. Těšíme se na ně!
 
Karel Vodrážka, sport TvA
vodraz@centrum.cz
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.