ZOBOUSMĚRNĚNÍ MARKOVY ULICE V ROCE 2010?

0

Z důvodu rekonstrukce železničního přejezdu ve Ktové byla ve druhé polovině dubna na několik dnů svedena doprava ve směru od Jičína na Rovensko pod Troskami, Lestkov, Chutnovku a centrum Turnova. Dopravní zácpa v centru města dosáhla nebývalé úrovně, konec kolony pomalu se sunoucích vozidel byl většinou až v Bělé. Jak by v tuto chvíli pomohlo avizované zobousměrnění Markovy ulice okolo Střelnice, je zřejmé.

n200711101825_zap_293_07_markovaNarozdíl od jiných dopravních staveb nemá zobousměrnění dopravy pro osobní vozidla v Markově ulici téměř žádné odpůrce. Zastupitelé již odsouhlasili studii, radní na svém posledním zasedání vyslovili souhlas i s případným výkupem dalšího domu na konci stoupání v této ulici. Jeden dům za zhruba 1,5 milionu už zde radnice koupila, kdyby se podařilo vykoupit nebo vyměnit i druhý dům, šlo by po jejich demolici zobousměrnění realizovat méně technicky náročně.

Pokud zastupitelé odsouhlasí změnu územního plánu, tak podle starostky města Hany Maierové by do konce tohoto roku mohla být zpracována projektová dokumentace jako podklad pro žádost o dotaci z fondů dopravní infrastruktury. Bude-li nějaký vhodný dotační titul vyhlášen v příštím roce a žádost bude úspěšná, mohli bychom se zobousměrnění Markovy ulice dočkat v roce 2010.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.