BASKETBAL, FUTSAL, FOTBAL, HOKEJ, JUDO A VOLEJBAL

0

Po svátcích se již zase naplno rozebíhají sportovní soutěže. Basketbalisté v prvním dvojutkání nového roku byli velmi úspěšní, stejně tak futsalisté FC Dalmach, kteří doma porazili silný tým Chotěboře. Máme tu i hokejové výsledky, ohlédnutí za tradičním fotbalovým „Chalupářským turnajem“, skvěle si ve II. lize vedou volejbalisté – soutěž vedou! A je tu také nábor dětí do juda a kurz sebeobrany pro ženy, to se může hodit…

BASKETBAL
* II. národní liga: TJ Turnov – BC Benešov 90:70 (20:18, 45:36, 64:55).
Statistiky:  Petřivý 23, 1×3 2/2, Bartoň 19, 3/3, Smolík 18, 4×3, Banýr 9, 3/1, Švandrlík 9, 1×3 1/0, Šimůnek 6, 3/2, Valšík 4, Horyna 2, 2/2, Vích, Plemeník.
První čtvrtina měla vyrovnaný průběh, podařilo se nám vyhrát o dva body. Náskok mohl být i výraznější, ale to bychom museli proměňovat šestky a nebo, když už proměníme, nepřešlapovat. Druhou čtvrtinu již jsme vyhráli o sedm bodů a to zase hlavně díky proměněným šestkám (7/7). Dařilo se nám z dálky a z rychlých protiútoků. Trojky k tomu přidali Petřivý a Smolík. Tradiční strach z třetí čtvrtiny se naštěstí nepotvrdil, i když jsme soupeře nechali srovnat na 51:51, poslední dvě minuty vyzněly pro nás 11:2 a nadějný náskok před čtvrtinou poslední 64:55. V poslední čtvrtině jsme již pouze soupeře nechali stáhnout skóre na šest bodů, abychom v poslední pětiminutovce utekli na rozdíl konečných 20 bodů! Hráli jsme slušně a neprohráli žádnou čtvrtinu. Střelecky se prosadili Petřivý, Smolík a Bartoň, zkušeností Banýr.
* II. národní liga: TJ Turnov – BK Tábor 74:65 (24:5, 44:22, 63:40). Statistiky:  Švandrlík 20, 4×3 5/4, Bartoň 15, 8/5, Smolík 12, 4×3, Horyna 6, 2/2, Banýr 6, Šimůnek 4, Vích 4, Plemeník 4, 2/2, Valšík 2, Petřivý 1 2/1.
V neděli 12. ledna jsme potřebovali soupeře z posledního místa tabulky nepodcenit a dostat hned od začátku pod sebe. To jsme tři čtvrtiny plnili na sto procent. Vytvořili jsme si hned od začátku dvacetibodový náskok, který až do poslední čtvrtiny drželi: 63:40. Nebyli bychom to však my, abychom si zápas alespoň trochu nezkomplikovali. V poslední čtvrtině jsme silně polevili a nechali soupeře rozehrát. Ten naši nabídku přijal a postupně snížil dvaceti tříbodový náskok na pouhých devět bodů. Naštěstí mu už více čas (na rozdíl od domácích) nedovolil. Přesto jsme, kromě poslední čtvrtiny, odehráli dobrý zápas. Tentokrát se střelecky prosadil hlavně Švanda a Bartoň (dva výtečné zápasy!!!), méně dal tentokrát Petřivý, ale měl kupu krásných asistencí (jak se na rozehrávače sluší) a Smolík přidal čtyři trojky téměř z půlky. Dva body, splněno!
Ve 12členné tabulce je tým z Turnova na 8. místě.
Tomáš Mareš, mara.basket@tiscali.cz

FUTSAL
* II. liga, zápas 13. kola: FC Dalmach Turnov – Boca Chotěboř 5:2 (1:2).
Sestava Dalmachu: Prokopec – Krejčík, Pařízek, Kratochvíl, Bakeš, Petřík, D. Hurt, Kalousek, Kroupa, J. Mencl. Branky: 3. a 25. D. Hurt, 28. Petřík, 37. J. Mencl, 38. Kratochvíl – 8. Staněk, 8. P. Novotný.
Futsalisté FC Dalmach Turnov v neděli 12. ledna navázali na herně povedený závěr roku. Skóre zápasu otevřel ve 3. minutě D. Hurt po asistenci Pařízka. V 8. minutě ovšem bylo srovnáno, když se přesně trefil chotěbořský Staněk. Ve stejné minutě se hosté dostali do vedení, protože domácí byli nedůrazní při odkopu od brány a pohotově toho využil P. Novotný – 1:2. V 19. minutě se zranil Kroupa po faulu u hrazení a ve 20. minutě mířil trestný kop Petříka těsně vedle tyče.
Druhý poločas začali domácí aktivně a Petřík v tísni pálil opět jen těsně vedle. Ve 25. pěkně zakombinoval soupeř a na konci zaduněla tyč branky Prokopce. Znovu platilo heslo: nedáš – dostaneš. D. Hurt trefil po asistenci Petříka nádherně šibenici a vyrovnal na 2:2. O minutu později při další akci Kroupa těsně minul. Ve 28. minutě obdržel žlutou kartu za faul D. Hurt. To ale turnovského hráče moc neznervóznilo, protože ještě ve stejné minutě našel volného Petříka, který věděl co s míčem – 3:2.
Poté se Daniel Hurt zranil, takže do hry za něj naskočil zkušený J. Mencl. Ve 37. minutě mohl zvýšit domácí náskok znovu Petřík, ale jeho desetimetrový kop brankář chytil. Následně Petříkovu bojovnost využil J. Mencl – 4:2. Ve 38. minutě stanovil konečný výsledek na 5:2 pro domácí doťuknutím do prázdné brány Kratochvíl.
Aleš Krejčík, krejca11@seznam.cz

Tabulka, 2. liga západ:
1. Slavia Liberec 13  8  2  3   86:54   26
2. Olympik Mělník 13  8  1  4   64:39   25
3. Démoni Č. Lípa 13  7  4  2   87:64   25
4. COMBIX Ústí n. L. 13  8  0  5   78:55   24
5. Boca Chotěboř 13  8  0  5   62:51   24
6. F. A. Zole Č. Lípa 13  7  0  6   53:71   21
7. Dalmach Turnov 13  6  2  5   60:53   20
8. CF Litoměřice 13  5  0  8   55:83   15
9. Arsenal Benešov 13  4  2  7   53:63   14
10. Tex-Color Písek 13  4  1  8   62:73   13
11. Betis Kadaň 13  3  2  8   50:72   11
12. GL Litoměřice 13  2  2  9   47:79    8

FOTBAL
CHALUPÁŘSKÝ TURNAJ 2013
Byť to venku na zimu vůbec nevypadá, fotbal se jako vždy v tomto období přesunul pod střechy hal, kde fotbalistům nabídne zpestření zimní přípravy a divákům atraktivní podívanou. V celé řadě turnajů si jich svou hodnotu udrží jen pár. K celému čtvrtstoletí teď spěje např. každoroční klání, které vždy na přelomu roků již po 23.! uspořádali turnovští Chalupáři v neděli 29. prosince.
„Naše akce se neustále vyvíjí a letos poprvé šlo o turnaj, v kterém mohli startovat pouze hráči nad 33 let. Jedinou povolenou výjimkou byl post brankáře, čehož využili zejména Sedmihorky, které měly mezi tyčemi Prokopce, nejlepšího gólmana turnaje. Jinak jsme v Turnově tentokrát přivítali osm velezkušených týmů. Hrálo se systémem každý s každým s tím, že první dvě mužstva odehrála finále, což přineslo nejednu zápletku,“ předeslal za organizátory Petr Havel.
Díky tomu se na palubovku sportovní haly ve Skálově ulici vrátila celá plejáda zkušených fotbalistů, vesměs v minulosti oblékající modrobílý dres Turnova. Hvězdou turnaje byl v současnosti mladoboleslavský Jirka „Štajny“ Štajner, jenž se stal TOP střelcem s 15 trefami! V dresu několikanásobného (i letošního) vítěze za ním v týmu Výšinky nastoupil v brance Zbyněk Hauzr, a také nejlepší hráč turnaje Bejda. Ovšem ani ostatní jména – Šimek, Nosek, Halfar, Jirásko a Koubek, nejsou sportovní veřejnosti určitě neznámá. V dresu druhých Sedmihorek nastoupili např. Bakeš, Pařík či Šrytr, v třetích Troskách se představili zase Koubus, Mencl, Náhlovský nebo Procházka. Svůj tým Beřkovic, přivezl do Českého ráje exturnovák Radek Houška. Svou kvalitu pak prokázaly i Jenišovice a znovuzrozené Slunce.
„Původní a hlavní idea tohoto podniku, sejít se a zahrát si oblíbený fotbálek, abychom ze sebe dostali pozůstatky vánoc, byl myslím cele naplněn. Tah s věkovou hranicí se ukázal velmi dobrým, a co mě krom návratu některých hráčů potěšilo ještě víc, byl větší divácký zájem, než jsme očekávali,“ byl navýsost spokojen ředitel turnaje Petr Havel, byť na jeho Chalupáře zbyla jen bramborová medaile.
Spolu s realizačním týmem ovšem zvládli celou akci nejen organizačně na jedničku, ale i s patřičným nadhledem. Jako vždy se mohli spolehnout také na celou řadu tradičních sponzorů, z nichž vynikla především jména exředitele Svijan Františka Horáka a Josefa Krejzy. Dalším, kdo přispěl k hladkému průběhu celého turnaje, byl hráč divizního Turnova Ondřej Ginzel, tentokrát ve své druhé životní roli, a to v dresu rozhodčího.
Další zkušenosti ve svých fotbalových začátcích sbírají také divizní ženy FK Pěnčín-Turnov. Na neoficiálním Mistrovství České republiky v České Lípě se mohly učit třeba od nejlepší fotbalistky ČR, slávistky Divišové a obdivovat umění české futsalové špičky. Tradiční turnaj v Mladé Boleslavi pořádaný DFK Mnichovo Hradiště 30. prosince, kde vedle pražských „S“ a Dukly startovalo dalších 8 družstev, přinesl alespoň branku T. Schmidtové v utkání s Poděbrady. V kádru turnovských divoženek nastoupila i nová akvizice Kateřina Kaňová z prvoligového Baníku Ostrava.
Ta si domácí premiéru odbude na turnaji Women ROHOZEC Cup, který Wild Women Turnov ve spolupráci s Pivovarem Rohozec pořádají v hale sportovního centra 8. března 2014.
Karel Vodrážka, sport TvA, vodraz@centrum.cz

HOKEJ
* 4. kolo nadstavbové části skupiny A Lomnické hokejové ligy, hrané 9. ledna: BHK Turnov A – Sokol Těpeře 4:3 (2:2, 1:0, 1:1).
Sestava BHK Turnov A: Kašpar – Mikule, Šimon, Zákoutský, Pitel – Lamač M., Sojka, Zahradník – Hájek, Drapák, Zahradník – Rössler. Branky: 8. Sojka, 10. Sojka, 27. Sojka, 42. Sojka – 14. Zbroj, 15. Berka, 43. Šikola.
Skoro po deseti měsících jsme se utkali se soupeřem z jarního finále. Dal se očekávat vyrovnaný duel s pěkným hokejem na obou stranách. My jsme do utkání vstoupili v pozměněné sestavě, zato soupeř točil tři kompletní útoky. Hosté od začátku utkání skoro vynechávali střední pásmo a přecházeli dlouhou nahrávkou, anebo narážečkou ihned do nebezpečného protiútoku. Nám se celkem pohodlně dařilo tuto taktiku nabourávat a nechávat tak soupeřovi útočníky na dostřel. V úvodu první třetiny byli celkem přísně vyloučeni dva naši hráči, ale více jak minutové oslabení pět na tři jsme zvládli ubránit. V oslabení, ale už jen pět na čtyři poprvé v zápase udeřil Milan Sojka, který úspěšné proměněným nájezdem nás dostal do vedení. Za minutu a půl jsme vedli už o dvě branky, když úspěšným exekutorem byl opět Milan Sojka. Ovšem náš soupeř měl také odpověď a to v podobě samostatného nájezdu zakončeného obdobou slavné „Forsbergovi“ kličky. Dvě minuty před koncem první třetiny byl opět tak trochu přísně vyloučen Honza Šimon a nabídnutou přesilovou hru, hosté střelou od modré čáry využili.
Ve druhé části hry se hrál podobný hokej jako v třetině první, hra se přelévala ze strany na stranu ve vysokém tempu. My jsme se v polovině utkání ujali vedení, jak jinak opět v oslabení a opět to byl Milan Sojka, který využil naše úspěšné vyhození z obranného pásma. Soupeř nás sice v této části hry přestřílel, ale Jakub Kašpar všechny střely s přehledem pochytal.
V poslední části zápasu jsme nejprve přečkali přesilovou hru soupeře a pak jsme se k přesilové hře dostali také my. Ovšem přesilovou hru jsme zahráli prachbídně, za zmínku snad stojí jen šance Milana Sojky, který po samostatném sólu už v blízkosti brankáře mířil vysoko nad. I přes nevyužitou přesilovou hru jsme šli do dvoubrankového vedení, kdy po kombinaci prvního útoky skóroval jediný náš střelec večera Milan Sojka. Vedení o dvě branky jsme neudrželi moc dlouho a v čase 42:49 to bylo opět jen o jednu branku. V závěru zápasu sice hosté měli tlak podpořený o jednoho hráče v poli navíc, ale my díky zhuštěnému předbrankovému prostoru jsme vyrovnání nedovolili. Z našeho pohledu to byl vydařený zápas se silným soupeřem.
Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz

JUDO
KURZ SEBEOBRANY
 
Oddíl Judo TSC Turnov pořádá kurz sebeobrany pro dívky a ženy od 16 let. Kurz bude rozdělen do dvou skupin – pro pokročilé a začátečnice.  Základní kurz sebeobrany a výuky bezpečných pádů bude obsahovat 10 cvičebních hodin, vždy v úterý od 19.45 do 21.00 hodin ve sportovní hale TSC Turnov u nádraží. Kurz povedou kvalifikovaní trenéři juda v čele s  Jiřím Velem 7. Dan. Nácvik zvládnou i ženy, které pravidelně nesportují.
Svoje přihlášky posílejte průběžně do 31. ledna na e-mail: vydra.judotu@quick.cz, nebo mobil 606 260 340. Kurz bude zahájen v průběhu měsíce února. Všechny informace budou i na našich webových stránkách  www.judoturnov.cz. Cena kurzu je 1.000 Kč.  

NÁBOR
Oddíl JUDO TSC Turnov pořádá nábor a zápis do oddílu juda dívek a chlapců, ročníky narození 2005-2006 v termínu do 31. ledna v počtu do 12 dětí. Přihlášky zasílejte na e-mail: j.zarybnicky@mu.turnov.cz, tel. 739 550 110, 733 / 313 145. Bude rozhodovat datum podání přihlášky, kterou je možné podat též na adresu vydra.judotu@quick.cz.

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI
* Zápasy 11. kola:
HC Sokol Turnov – HC Performers Turnov 3:5 (1:3, 2:1, 0:1). Performers: Mlejnek – Hujer, Roubíček, Mazánek, Černohouz – Kolomazník, Vaníček, Adam, Cidlinský, Janoušek P., Sýkora. Sokol: Procházka – Živora, Patka, Augsten, Pavlata – Krouza, Schovánek, M. Konejl, Richtr, Šolc, J. Dobrý. Střelci: Krouza, Augsten, Schovánek / Vaníček – 3, Cidlinský, Sýkora.
HC Všeň Pojizeří – HC SDH Hnanice 3:2 (0:0, 1:1, 2:1). Všeň Pojizeří: Kracík – Kutěj, Šťastný, Pitel, Fanta, Z. Pařízek – M. Lamač, Kobosil, L. Lamač, Holas, Vinter, Šulc, Patočka, Koťátko, Egert. Hnanice: Kašpar – J. Malý, Zubko, Richter – D. Malý, Holeček, Šourek, P. Stuchlík ml., Buchar, Buriánek, Cvrček, Šourek, Bubák. Střelci: L. Lamač, Kobosil, M. Lamač / Buchar, Holeček.
SDH Troskovice – HC Modřišice 10:3 (2:3; 3:0; 5:0). Troskovice: Louma – Těhník, Srb, Dlabola, Boček – Stránský, Semecký, Lukáš Dubravský, R. Růžička, Zajíc, Bláha. Modřišice: Koubus – Šritr, Krouza, Roubíček, M. Vaníček – M. Marek, V. Vaníček, R. Holán, J. Marek, T. Marek, Zavadil. Střelci: Zajíc – 3, Těhník – 2, Bláha – 2, Dlabola, Stránský, Semecký / M. Marek, M. Vaníček, V. Vaníček.
Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz

Tabulka:
1. HC Performers Turnov 11 8-0-0-2-1 65:32 26 b.
2. SDH Troskovice 11 6-0-0-2-3 61:46 20 b.
3. HC SDH Hnanice 11 4-3-0-1-3 52:43 19 b.
4. HC Všeň Pojizeří 11 4-2-0-0-5 40:41 16 b.
5. HC Sokol Turnov 11 4-1-0-0-6 33:46 14 b.
6. HC Modřišice 11 1-0-0-1-9 28:71 4 b.

VOLEJBAL
* II. liga: TJ Zikuda TURNOV – TJ Jiskra DOMAŽLICE 3:0, 3:2.
Prvním utkání druhé poloviny soutěže.
1. zápas 3:0 (23,22,19). Sestava: Folprecht, Charousek, Vacík, Konečný, Melich, Marek, libero Strnad. Střídali: Macháč, Kovář, Novák, Vojta, Uhlárik. Trenéři Šimůnek a Strnad.
Do prvního utkání vstoupili překvapivě aktivněji hosté a vypracovali si až pětibodový náskok. Domácí se nemohli dostat do tempa, avšak ve druhé části setu se konečně probrali a dokázali otočit ze stavu 21:23. Druhý set už měli turnovští ve své režii a s přehledem ho získali. I ve třetím dějství pokračovali domácí ve zlepšeném výkonu a dotáhli tak utkání k jednoznačnému vítězství.
2. zápas 3:2 (23,-25,21,-18,13). Sestava: Folprecht, Charousek, Vacík, Konečný, Melich, Marek, libero Strnad. Střídali: Macháč, Kovář, Novák, Vojta, Uhlárik. Trenéři Šimůnek a Strnad.
Do druhého zápasu nastoupili domácí hráči díky omezenému kádru v totožné sestavě jako v prvním utkání s cílem získat další 3 body. Hosté však nehodlali dát svou kůži lacino, bojovali o každý míč a tak 1. set získali Turnováci až ve vyrovnané koncovce. Celý druhý set byli ve vedené hosté a i když dokázali domácí srovnat stav 21:24, odešli poraženi. Další dva sety byly jak na houpačce, třetí získali s přehledem Turnováci, čtvrtý naopak Domažličtí. Rozhodovalo se tak v napínavém tie-breaku, který získali nejtěsnějším poměrem domácí 15:13.   
Tým Turnova tabulku ligy vede!
Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.