TURNOV PŘED LÍPOU NAPLNO BODOVAL VE „VANĎÁKU“

0

LEDNÍ HOKEJ / Po dvou nevydařených domácích utkáních si turnovští hokejisté ve Šluknovském výběžku vybojovali odpustek svých příznivců. Zápas měli dlouho pod kontrolou, ale o konečné vítězství se nakonec museli strachovat. Tři důležité body však se ctí uhájili a mohou se tak těšit na sobotu 9. listopadu, kdy se v 16.00 hodin představí na zimním stadionu tradičního rivala v České Lípě.

* HC TS Varnsdorf – HC Turnov 1931 3:4 (0:2, 1:1, 2:1). Branky 20. a 52. Suska, 19. Maděra, 25. Zbroj, rozhodčí Kaňkovský – Krejbich, Borecký, zásahy gólmanů 47:33, vyloučení 4:8, využití 1:1, oslabení 0:0, diváků 75. Sestava: Brunát – Duda, Zákoutský Jan, Zákoutský Jiří, Zbroj, Šimůnek Jakub – Hanuš, Maděra, Vondráček – Suska, Hloušek, Kysela – Dvořák, Šimůnek Jiří, Hujer.

Už jenom pohled na statistiky gólmanů napovídá, že hosté byli na severu mnohem aktivnější. Dlouho se hrálo bez branek, ale v závěru první třetiny to přestalo platit. V 19. minutě za asistence Vondráčka překonal Březnu poprvé Maděra, a ještě ani nezazněla siréna a bývalý gólman Turnovských musel lovit puk ze své sítě podruhé, když mu jej tam po přihrávce Kysely poslal Suska. Ten se v úvodu prostřední části hry změnil v nahrávače, když jeho spolupráce s Janem Zákoutským úspěšně využil Zbroj. Teprve potom se dostali ke slovu také domácí. V 39. minutě byl na konci kombinace Matějky s Prokopem Damašek. V gólově divoké dvouminutovce se stav měnil hned několikrát. V 52. minutě se na straně Varnsdorfských po vybídnutí Žďárským trefil Černý, za Turnov zúročil přípravu Kysely s Hlouškem svou druhou trefou v duelu Suska. Minutu nato se individuálně prosadil Damnitz a závěr byl tedy hodně dramatický. „Trpělivá hra nám přinesla důležité tři body. Po celé utkání jsme vedli a domácí jenom dotahovali. Ke konci jsme úspěšně přestáli oslabení a hru Varnsdorfu bez brankáře,“ oddechl si trenér HC Turnov 1931 Libor Šlechta.

Ostatní výsledky 7. kola: Frýdlant – Slavoj Liberec 6:5, Česká Lípa – Jičín 2:10.

1. HC St. stroje Jičín 6 6 0 0 0 45:8 18
2. HC Frýdlant v Č. 6 5 0 0 1 31:17 15
3. HC Turnov 1931 6 3 0 0 3 27:20 9
4. HC TS Varnsdorf 5 2 0 0 3 16:31 6
5. HC Lomnice n. P. 5 2 0 0 3 21:30 6
6. HC Slavoj Liberec 4 1 0 0 3 17:26 3
7. HC Česká Lípa 5 6 0 0 6 15:40 0