NOVINKY VE VLAKOVÉM JÍZDNÍM ŘÁDU 2017 V LIBERECKÉM KRAJI

0

V neděli 11. prosince začne platit nový jízdní řád pro rok 2017. Rozsah vlakové dopravy, kterou Liberecký kraj objedná v novém jízdním řádu u Českých drah, se oproti současnému grafikonu zvýší přibližně o 1,8 %. K nárůstu dochází na trati Liberec – Semily, kde přibudou dva spěšné vlaky a víkendové noční spoje. Rovněž se v letní turistické sezoně rozšíří objednávka vlaků s přepravou kol z Kořenova do Rovenska pod Troskami a dále až do Liberce. Novinkou jsou také noční spoje z Liberce, aby případní zájemci mohli využít nabídku kulturních zařízení v krajském městě.

Nejvýznamnější změny v regionální dopravě ČD v Libereckém kraji:

* Nový spěšný vlak z Horek u Staré Paky do Liberce a zpět z Liberce do Semil
* V pracovní dny pojede nový spěšný vlak z Horek u Staré Paky do Liberce s příjezdem v 6.53 (Sp 1918). Rovněž v pracovní dny pojede z Liberce do Semil nový spěšný vlak s odjezdem ve 12.59 hodin.
* Nové noční spojení z Liberce do Semil a z Liberce do Frýdlantu v Čechách – o víkendu pojede nově noční vlak z Liberce do Semil s odjezdem v 0.35 a z Liberce do Frýdlantu v Čechách s odjezdem rovněž v 0.35 hodin.
* Nově pojede v pracovní dny osobní vlak s odjezdem v 6.04 z Železného Brodu do Turnova (Os 5423), z Turnova bude pokračovat jako rychlík do Prahy-Vršovic.
* Osobní vlak ze Semil do Liberce s odjezdem ve 4.10 pojede i v sobotu.
* Osobní vlak ze Semil do Turnova s odjezdem ve 22.12 pojede od 29. dubna do 30. září i v sobotu (Os 5434). Rovněž pojede v tomto období i osobní vlak z Turnova do Liberce s odjezdem ve 22.41 (Os 5436).  V tomto období se tedy jedná o přímý vlak Semily – Liberec.

(Zdroj: TZ ČD)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.