DOMINIK BŘEZNA S KYSELOU ZASTÍNILI ARBITRA MAREŠE

0

LEDNÍ HOKEJ / Jestliže hlavní postavou na ledě by měl být hlavní rozhodčí zápasu, pak to v sobotu při duelu Turnova s lídrem krajské ligy mužů rozhodně neplatilo. Domácí drželi s Jičínem výsledkově vyrovnané skóre, a to především díky skvělému výkonu gólmana Březny, který v úspěšnosti svých zásahů vysoko předčil svůj protějšek – jičínského Rylicha. Nebýt místy až trapných přehmatů rozhodčího Mareše, mohl být zaplněný Koškův stadion svědkem hokejové senzace, protože Jičín dosud neokusil hořkost porážky!

* HC Turnov 1931 – HC Stavební stroje Jičín 2:3 (1:1, 0:2, 1:0). Branky 12. a 52. Kysela, rozhodčí Mareš – Kaňkovský a Svobodová, vyloučení 7:3, využití 0:0, zákroky brankářů 43:23, diváků 308. Sestava: Března – Duda, Zákoutský Jan, Kysilka, Zákoutský Jiří, Zákoutský Petr – Vondráček, Maděra, Jágr – Kotyza, Švík, Kysela – Hanuš, Dvořák, Jiří Šimůnek.

Domácí i bez několika stabilních hráčů začali aktivně, nicméně herní převaha byla zjevně na straně Jičínských. Nová posila Turnovských – brankář Března – dlouho odolával, ale v 9. minutě nedokázali jeho spoluhráči dostat puk z vlastní třetiny a Krejčík za asistence Žďárského poslal hosty do vedení. Jenomže s kvalitou soupeře stoupl i výkon Turnova a jeho hráči předváděli hezké hokejové akce. Ta nejkrásnější přišla ve 12. minutě, v níž Jan Zákoutský přesnou „zadovkou“ našel najíždějícího Kyselu, ten parádně vymetl jeden z růžků Rylichovy klece a bylo vyrovnáno!

Snímky jsou ze sobotního zápasu Turnova s Jičínem

Bohužel domácí nezvládli vstup do střední části hry a hned v jejím úvodu se radoval Jičín se svými příznivci, neboť po kombinaci Kollmana s Průškem Březnou vyraženou střelu dostal z dorážky za jeho záda přece jenom Prokop. Domácí hvězda zápasu se potom musela dál potit v dešti střel, ale Domin(ik)átor držel prapor Turnova stále nahoře. V dalším závaru před svou brankou Března dvakrát zlikvidoval šanci hostů, ale pak mu jeden z jičínských hráčů „vysekl“ hokejku z ruky a Borovec napotřetí poslal puk do sítě. Sudí Mareš, který byl v těchto fázích mače mnohem benevolentnější k favoritovi i přes protesty strážce turnovské svatyně gól uznal! Vyloučení jičínského Žaluda do konce utkání, zřejmě za urážku, domácím nic neřešila. Sporné verdikty arbitra, ať už šlo o nejprve uznanou a vzápětí z důvodu hry vysokou holí odvolanou čtvrtou branku Jičína nebo záhadně posuzované tvrdší souboje dál vyvolávaly bouři nevole, a to jak u hráčů, tak i diváků. Vrcholem všeho bylo, když se vyloučeného turnovského hráče zastal jičínský protivník (!) a arbitr Mareš od potrestání upustil!

Snaha Turnova byla odměněna v 52. minutě napínavého zápasu. Duda vybojoval puk a Kysela za spolupráce s Kotyzou švihem zápěstí přesně trefil podruhé do stejného místa, jen v opačném růžku Rylichovy branky. Kontaktní gól zvedl diváky ze sedadel, ale Jičín má natolik zkušený tým, že své těsné vítězství nakonec uhájil. „Jsem rád, že Dominik Března dnes potvrdil oprávněnost našeho kroku a před nadcházejícím play-off přinesl zvýšenou kvalitu na tomto postu,“ byl spokojen předseda správní rady HCT Vladimír Jágr.
Spokojen byl také přítomný Tomáš Bureš, který si v přestávkové „Šťastné trefě“ o minulém domácím utkání vystřelil hezkých pár litrů chutného rohozeckého moku. Při svém druhém pokusu trefil z půlky kluziště malý otvor mezi betony turnovského gólmana. „Kdysi jsem ještě na Dalmácku hokej hrál, a asi to mám ještě v ruce. Po první zástřelné jsem to krátkým příklepem prostě trefil,“ prozradil svou vítěznou taktiku šťastný výherce, jenž mezi diváky nechybí na většině mistrovských utkání HC Turnov 1931. To sobotní následovník Láďa z Lažan po jeho radě i přes lepšící se pokusy neuspěl.

Ostatní výsledky: Lomnice – Česká Lípa 3:1, Slavoj Liberec – Varnsdorf 9:5.

1. HC St. stroje Jičín 14 14 0 0 0 109:26 42
2. HC Frýdlant v Č. 14 10 0 0 4 65:57 30
3. HC Lomnice n. P. 15 8 1 1 5 72:72 27
4. HC Turnov 1931 15 8 0 1 6 66:55 25
5. Slavoj Liberec 14 5 1 0 8 72:73 17
6. HC TS Varnsdorf 15 3 0 0 12 47:89 9
7. HC Česká Lípa 15 1 0 0 14 41:100 3

Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.