RADOSTI OSLAVÍ 7 LET TIBETU V KACANOVECH – HLAVNÍ HOST: KAPELA BUTY

0

Před sedmi lety byli někteří z nás výrazně osloveni nepokoji v Tibetu při přípravách olympijských her v Pekingu. Jako výraz podpory jeden ze spoluzakladatelů občanského sdružení Radosti, Honza Bílý, navrhl umístit v naší obci Kacanovy lavičku, která by měla připomínat tibetský národ. Spolu s tím pak vznikla myšlenka podpořit Den svobodného Tibetu formou hudebního festivalu, kdy si možná trochu netradičním způsobem můžeme připomínat národ, který na rozdíl od nás rozhodně nežije ve svobodě. Z výnosu několika ročníků jsme nakonec postavili Tibetský pavilon – altánek s nádhernou vyhlídkou na kacanovské údolí, který slouží k rozjímání a odpočinku (15 tisíc Kč).

Abychom ještě více podpořili svobodného ducha národa, rozhodli jsme se každoročně přímo sponzorovat vzdělání tibetského studenta Ragbyala, jemuž jsme zatím zaslali 30 tisíc Kč. Jedním z našich cílů je kromě zvýšení všeobecného povědomí o nesvobodě na některých místech naší planety získat z výtěžku akce peníze na letenku pro Ragbyala do České republiky.
Letošní 7. ročník vnímáme jako příležitost řádné oslavy udržení myšlenky podporující lidská práva a svobodu. Tradiční hudební program doprovodí zábavné hry pro děti, chutné občerstvení a možnost společně prožít odpoledne v půvabném prostředí na louce u koupaliště pod Tibetským altánkem. Vyvrcholením společného zážitku bude koncert skupiny Buty, která vystoupí v pozdních večerních hodinách. Akci „7 let Tibetu v Kacanovech“ lze také vnímat jako příjemný příklad spolupráce obce Kacanovy a okolních spolků za podpory našich tradičních sponzorů.

n201305141132_vakci_115_013_tibet7 TIBETU V KACANOVECH – 18. května 2013 OD 15.00 HODIN DO RÁNA
KACANOVY – LOUKA POD TIBETSKÝM ALTÁNKEM
Vystoupí kapely: BUTY, Těla, Ovčie Kiahne, Hitfakers, Rozumbrothers, Funny Grass, Meseráček.

Občanské sdružení RADOSTI funguje jako malá neziskovka a organizuje různé společenské a kulturní dění. Většina akcí má za cíl kromě přínosu kultury do našeho regionu podpořit různé benefiční projekty, či pomáhá potřebným přímo. V minulých letech byla podpora směrována více do zahraničí – hladomor v Somálsku, vdovy v Gruzii, školné tibetského chlapce a další. V loňském roce se sdružení zaměřilo na pomoc lidem v okolí. Přispělo klientům nedalekého Domova Pod skalami v Kurovodicích, a to jak finančně z koncertu Garage, tak přímo zorganizovalo hudební a divadelní festival Bez plotů v areálu. Z festivalu Pohoř open air sdružení poskytlo finanční dar pro děti „z domu bez oken“. V letošním roce jsme zatím podpořili sdružení Slunce všem, které se věnuje péči o dospělé autisty. Spolu s dalšími akcemi připravujeme druhý ročník divadelního a hudebního festivalu Bez plotů na podporu klientů v Domě Pod Skalami v Kurovodicích.

Iveta Holbová Melíšková, Radosti, o. s., ivetka_m@yahoo.com

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.