ZÁVĚR DRUHÉHO KVĚTNOVÉHO TÝDNE BUDE PATŘIT POHÁDKÁM A KYTAŘE

0

Máme za sebou dva prodloužené víkendy a většina lidí dvakrát čtyři dny volna. Příjemné. Co nabízí závěr druhého květnového týdne a začátek třetího? Ve středu 9. května můžete do kina, od 20 hodin hrají „Světla soumraku“ – finský film v rámci Filmového klubu. Od čtvrtka 10. do soboty 12. května potom nový český film „Bestiář“ s Karlem Rodenem. Začátky vždy ve 20 hodin (113 minut, 80 Kč). Nic víc kino nehraje. Až další středu 16. května časosběrný snímek Heleny Třeštíkové „Marcela“.

Co dál Turnovsko nabízí?

Ve středu 9. května se od 16 hodin koná v knihovně výtvarná dílna „Dárek pro maminku“, povede ji Iveta Rudolfová a ilustrátor Jiří Fixl. Literární dílnu potom Eva Kordová. Bude Den matek, tak se vyplatí přijít udělat si nějaký originální dárek, ne?

Ve čtvrtek 10. května od 18 hodin je v divadle cestovatelský klub. Zájemci se podívají do Tibetu.
Ještě před tím, v 17 hodin, začíná v sále ZUŠ na náměstí koncert žáků školy. Od 18.30 na něj navazuje benefiční koncert, na kterém vystoupí flétnistka Věra Čejková a Daniel Philip Stotz – klavír, klavírní improvizace. Daniel Stotz se narodil ve švýcarské Basileji. Za dalším hudebním vzděláním se vydal do Rakouska, do Grazu a Vídně, kde u profesora Rudolfa Kehrera absolvoval mistrovský kurz. V roce 1991 se seznámil s Iamou Olem a buddhismem, který praktikuje více než 15 let. Daniel Philipp Stotz žije v Semilech.

Ve čtvrtek 10. května se od 15 hodin koná demonstrace proti sloučení dvou turnovských středních škol.

V pátek 11. a v sobotu 12. května pořádá ZUŠ Turnov II. ročník „Turnovského kytaření 2007“. V pátek se v domě Na Sboře od 19 hodin koná koncert Michala Matějky a Petra Zatloukala, v sobotu jsou v ZUŠce od 13.30 hodin dílny a od 17 hodin je v galerii muzea koncert, na kterém vystoupí „Jiří Jirmal Kvartet“.

V pátek 11. května od 19 hodin v restauraci Zrcadlová koza hraje k tanci a poslechu legendární turnovská kapela Tornádo, od 20 hodin v restauraci na Šetřilovsku hraje Corcovado.

Od pátku 11. do neděle 13. května se koná v kempu v Příhrazích setkání trabantistů „TRABI ČESKÝ RÁJ PŘÍHRAZY 2007“. Jde o druhé setkání v Českém ráji. Čmoudící auta z NDR můžete potkat také při sobotní spanilé jízdě, delší zastávky budou: Vlastibořice 9:00-9:30, zámek Sychrov 10:00-11:00, Turnov – parkoviště u autobusového nádraží 11:30-12:30, Příhrazy 13:30-15:30, Jičín náměstí 16:30-17:30 hodin.

V sobotu 12. května se uskuteční na Všeni další ročník oblíbené Cesty lesem pohádek. Start je před školou mezi 9 – 11 hodinou.
A v kempu v Sedmihorkách pořádají „Den aktivní turistiky“ – naučná stezka, lukostřelba, jízda pro děti na ponících, živá hudba, začátek v 10 hodin.

V neděli 13. května se v knihovně a jejím okolí uskuteční výtvarná dílna Lady Capouškové s názvem „Malování v dialogu“. Začátek je v 10 hodin.
Od 18 hodin v Pizzerii Maškovka hraje Lédl Jazz Quintet  – jde o zakončení jazzové sezony v této pizzerii, jako host vystoupí vynikající český trombonista Svatopluk Košvanec.

V úterý 15. května od 16 hodin je další setkání „Klubu dvojčat“ ve Žluté ponorce (od 16 hodin) a od 19 hodin vystoupí v domě Na Sboře Věra a Oldřich Wajsarovi (Věra je známá pražská šansoniérka).

Probíhající výstavy:
V Muzeu Českého ráje je to výstava prací glyptika Josefa Drahoňovského a jeho žáků, ve výstavním kabinetu muzea probíhá výstava starých tisků s názvem: Když ke knihám přijde doktor, v galerii je k vidění výstava s názvem „Umělci Turnovu a Českému ráji“.
V muzejní galerii Safír jsou k vidění fotografie Petra Marhana, v divadelní galerii vystavuje fotografie z Madagaskaru Zdeněk Strnad. Ve vestibulu budovy kina probíhá výstava fotografií čtenářů Hlasů a ohlasů Turnovska, v městské knihovně probíhají najednou hned tři výstavy – fotografie Petra Marhana, Afrika Jaroslava Tišera, komorní práce Lenky Procházkové. V galerii Granát na náměstí vystavuje obrazy Josef Charousek. V sále ZUŠ vystavuje Jan Hrubý.

Avíza:
Týden
14. – 18. května – Týden rodiny, pořádá Centrum pro rodinu Náruč Turnov, o.s.
Středa 16. května – Turnovský kos – soutěž dětí ve zpěvu.
Sobota 19. května – pohádková les v Rovensku pod Troskami s jízdou parního vlaku tak i zpět.
Úterý 22. května – 9. ročník Memoriálu Ludvíka Daňka, jedna z největších atletických akcí v republice!
Pátek 25. května – NEFORMJAZZFEST 2007, hudební přehlídka v atriu muzea.
Sobota 26. a neděle 27. května – Staročeské trhy – areál muzea a přilehlého parku.
Sobota 26. května – setkání rodáků v Rakousích u příležitosti 100. výročí školy (od 13 hodin).
Středa 30. května – koncert legendární kapely PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE – atrium muzea.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.