„HOTELOVKU“ NÁM NEBERTE, JE TO RODINNÉ STŘÍBRO, ŘEKLI ZASTUPITELÉ MĚSTA

0

Důležitá aktualizace!!! Jen výjimečně lze zažít takovou názorovou jednotu v turnovském zastupitelstvu, jaká panovala v závěru veřejného zasedání ve čtvrtek 20. září. „Žádáme náměstka hejtmana Libereckého kraje Radka Cikla jako předkladatele, aby z programu jednání krajského zastupitelstva v úterý 25. září stáhl bod programu, kterým se mění název turnovské střední školy a současně i její sídlo. Důvodem je zachování historického názvu školy v zájmu jejího dalšího rozvoje,“ usnesli se zastupitelé města. Tento návrh, který předkládal místostarosta Otakar Špetlík, podpořilo 20 členů zastupitelstva (viz předchozí článek na toto téma ZDE).

Jak na zasedání zaznělo, o změnu názorů svých stranických kolegů v Liberci se snažil i turnovský zastupitel Tomáš Hudec (ČSSD), který podle svých slov jednal v Liberci s náměstkem Ciklem i hejtmanem Eichlerem, byl též na jednání u ředitelky školy Lednejové. Jak zdůraznil, má nicméně pocit, že tento bod se na jednání krajského zastupitelstva nakonec objeví.

„Já pro změnu názvu školy ani pro změnu sídla hlasovat nebudu a budu se snažit přesvědčit o tomto i své kolegy v klubu ODS,“ řekl krajský zastupitel Tomáš Sláma.

„V případě, že z názvu školy zmizí prestižní název jako Hotelová škola a Obchodní akademie, a škola bude nadále pouze Střední školou Turnov, zařadí se mezi desítky takto bezejmenných škol,“ řekla starostka Hana Maierová (Nezávislý blok).

Místostarosta Špetlík připomněl bouřlivá jednání o slučování škol, která začala v roce 2007 a skončila sloučením škol v roce 2009, což v Turnově nikdo nechtěl a kraj si toto prosadil silou. Podobné by to mohlo být i nyní. Špetlík je rozhodnut využít všechny možnosti, jak tento podle něho likvidační návrh z jednání krajských zastupitelů stáhnout. Na zasedání v Liberci chce osobně na zastupitele apelovat.

Zastupitel Petr Soudský (TOP 09) se podivil nad skutečností, že vůbec takový návrh mohl vzejít z půdy školy, zastupitelka Alena Svobodová (KSČM) pokládala za chybu, že na jednání zastupitelů nebyla přizvána ředitelka školy Milena Lednejová, aby vše vysvětlila. Zastupitel Aleš Hozdecký (ODS), který dříve na této škole učil, shrnul podle něho tristní současnost, kdy turnovská Hotelová škola bývala v minulosti brána na roveň prestižním školám v Karlových Varech, Mariánských Lázních či Poběbradech, což pro současnou školu již delší dobu neplatí!

Situaci kolem turnovské „Hotelovky“ budeme na TvA i nadále sledovat, novinkou je zapojení současných studentů. Ti po vzoru svých kolegů, kteří před lety protestovali proti sloučení škol (tehdy byla i stávka), sepsali petici proti změně názvu a sídla školy. Sebrali pod ní víc než 200 podpisů a dnes by ji oficiálně měli předat v Liberci na krajském úřadu.

AKTUALIZACE 22. ZÁŘÍ

Skandál! Studenti byli s peticí krajem odmítnuti! Přijďte podepsat petici do infocentra!
Podle sdělení studentů turnovské Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy, kteří organizovali petici za zachování názvu této školy, jim bylo v pátek předání této petice na úřadě Libereckého kraje zamítnuto. Studenti chtěli tedy alespoň vystoupit na zasedání krajského zastupitelstva, ani to prý není možné. Prostřednictvím serveru TvA tedy studenti alespoň prosí veřejnost, aby petici, obsahující již přes 300 podpisů, přišli v průběhu pondělí 24. září podepsat do prostor informačního centra v Turnově na náměstí. V úterý se přece jen prý ještě pokusí předat ji krajským zastupitelům!

Související články (celkem 73)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.