HOKEJOVÁ MISTROVSKÁ SEZONA UŽ JE BLÍZKO ANEB TÝDEN HOKEJE

0

LEDNÍ HOKEJ. Ač stále ještě někteří po letošním žhavém létě doufají v nějaký pěkný den na koupání, hokejisté už mají zcela odlišné starosti. Vítěz posledního ročníku Krajské ligy mužů – HC Turnov 1931 – po letní přípravě už ve středu 12. září nastoupí k prvnímu pohárovému utkání. Ty mistrovské jej čekají v samotném závěru září, kdy novou sezonu odstartuje hned tradiční derby s Lomnicí v pátek 28. září. Ještě mezi tím se pokusí v rámci akce „Pojď hrát hokej“ získat další adepty pro své sportovní odvětví.

Turnovský hokejový A tým, jenž bude i nadále pod vedením Jiřího Slabého obhajovat krajský mistrovský titul, trénoval v libereckém azylu již od července. Na led vlastní arény se vrátil na přelomu srpna a září. „Hráčský potencionál pro nadcházející sezonu včetně gólmanů zůstává prakticky stejný. Konec aktivní kariéry zvažují pouze kapitán Isach a Řezníček. Na osvěžení kádru v současné době intenzivně pracujeme. Konečnou podobu soupisky hodláme oznámit na tiskové konferenci, jejíž termín bude znám v nejbližších dnech,“ informoval místopředseda správní rady HC Turnov 1931 Petr Soudský.

Ve středu 12. září změří turnovští hokejisté poprvé naostro síly a svou připravenost s rivalem z Jičína, a v sobotu 15. září je v dalším kole Poháru Českého ráje čeká BK Nová Paka, kam k odvetě odcestují o týden později. V Krajské lize mužů Libereckého kraje, která se bude stejně jako vloni hrát čtyřkolově, dojde k jediné výrazné změně – jako sedmý celek do ní vstupuje tým HC Stavební stroje Jičín, takže turnovským příznivcům přibude další atraktivní derby. Permanentky na nadcházející mistrovskou sezonu HC Turnov 1931 jsou již v prodeji v Tázlerově ulici (prodejna Husquarny) a také přímo na Zimním stadionu Ludvíka Koška v Maškově zahradě.

Výkonný výbor, a především trenéry mládeže, pak čeká v úterý 18. září akce TÝDEN HOKEJE, která se v rámci projektu „Pojď hrát hokej“ koná počtvrté po celé České republice a celkově už popáté. Díky dosavadním ročníkům získalo první zkušenost s ledním hokejem téměř 16 tisíc dětí. V srdci Českého ráje proběhne v součinnosti s Českým hokejem na Koškově stadionu od 16.00 hodin.
„V doprovodu rodičů mohou přijít děti ve věku 4 – 8 let bez rozdílu dovednosti bruslení. Ty budou mít jedinečnou příležitost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Kromě zážitku v podobě prvních krůčků na ledě si každé dítě navíc domů odnese zajímavý dárek. K účasti stačí jenom brusle, helma a rukavice, přičemž místo hokejových lze použít třeba lyžařské. Kdo vlastní chrániče loktů a kolen pro in-line bruslení, může je rovněž vzít s sebou,“ upřesňuje Libor Šlechta, druhý místopředseda HC Turnov 1931.

Pokud nedisponujete bruslemi a helmou, můžete se přímo na místě obrátit na Martina Volfa (tel. 733 167 233) a po domluvě si potřebné vybavení zapůjčit. Pro děti je připraven zábavný program na ledě i mimo něj, a rodiče zde získají podrobné informace o tom, co obnáší mít doma malého hokejistu, a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj mládeže. Další výhodou je, že každé dítě, které se na akci do tohoto projektu přihlásí, a klub ho následně zaregistruje do Českého svazu ledního hokeje, získá poukaz v hodnotě 1.500 Kč na nákup hokejové výstroje od firmy CCM. Vzhledem k tomu, že turnovský HC letos poprvé obsazuje mistrovskou soutěž v kategorii starších žáků, dostatek nové krve bude do jeho budoucnosti rozhodně potřeba.

Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.