SPORTMIX: ATLETIKA, FLORBAL, KICKBOX A ŽENSKÁ KOPANÁ

0

Mladé atletky turnovského AC řádily ve Vítkovicích pod dohledem Horkého, aby se přesvědčily, jak je důležité míti Filipa. Mužští i juniorští florbalisté ze srdce Českého ráje se stále nemohou vzpamatovat z covidu. To kickboxeři z TJ Impact za přispění svého kouče dál úspěšně rozmnožují medailovou sbírku oddílu. Fotbalové čertice válí a po čtyřech výhrách vedou tabulku své amatérské „okolopražské“ soutěže.

ATLETIKA

* Mistrovství České republiky / Svou parádní jízdu v letošní sezoně zakončilo družstvo žákyň 8. místem na říjnovém šampionátu družstev v Ostravě. Na vítkovický stadion se z celé republiky kvalifikovalo pouze deset nejlepších družstev, která bojovala o titul mistra ČR. Do závodu nastoupilo pod vedením vedoucího družstva Filipa Horkého a dalších trenérů také 18 turnovských žákyň.
Hned v úvodu závodu ovládla vítězstvím závod na 3000 m chůze Adéla Veselková, která zvítězila s náskokem téměř dvou minut, když prošla cílem za 14:59,40 minut. Dařilo se také Anetě Markové, která ve strhujícím souboji skončila na druhém místě ve skoku vysokém za výkon 159 cm a dále pak přidala třetí místo a osobní rekord na 100 m př. V hodnotě 14,99 s. Na druhém místě skončila také vrhačka Anna Mikulová v hodu diskem (33,44 m), ke kterému přidala 7. umístění z hodu oštěpem (32,41 m). Pro třetí místo si doběhla běžkyně Karolína Drbohlavová v závodě na 1500 m, kde se držela celou dobu za favoritkami a vylepšila si osobní rekord o téměř 15 vteřin na 5:06,91 minut.
Těsně pod stupni vítězů doběhla na krátkých překážkách v super osobním rekordu Kateřina Sajdlová, která prolítla závodem za 15,17 s. V běhu na 60 m byla následně pátá ve finále B za 8,30 s (rozběh 8,26 s) a 200 m př. proběhla v čase 31,53 s. Dařilo se také Veronice Markové, která skončila na 4. místě v běhu na 200 m př. (30,57 s) a dále ve finále A byla pátá na 60 m v čase 8,09 s (rozběh 8,04 s). Úspěšná byla též krátká štafeta na 4x 60 m, která ve složení Ellen Trosbergová, Aneta Loudová, Aneta Marková a Tereza Marková donesla kolík do cíle na 5. místě v čase 31,95 s. Další osobní rekord padl v podání Jany Csizmáziové na 1500 m př., kde 5:38,57 minut znamenalo 6. místo. „Po zranění svalu se ve velkém stylu vrátila Tereza Marková, která si v běhu na 300 m vylepšila osobní rekord o více jak vteřinu na 42,51 s a vybojovala 7. místo. Podle představ se nedařilo kladivářce Viktorii Štefánikové, ale také ona vybojovala cenný bod za 10. místo ve výkonu 26,43 m. V chůzi si vylepšila osobní rekord také Natálie Kvapilová, která časem 21:23,26 minut obsadila 10. místo. Závodu se zúčastnilo ještě několik dalších závodnic, které sice nedokázaly dosáhnout na body, ale užily si skvělou atmosféru republikového mistrovství,“ podotknul šéf výpravy Filip Horký.
Svůj individuální závod na 3000 m chůze bohužel nedokončila Nela Christova, ale byla následně členkou B štafety na 4x 60 m. V běhu na 60 m si zaběhla členka A štafety 4x 60 m Aneta Loudová čas 8,97 s. Na 150 m si zaběhla osobní rekord další členka krátké „A“ štafety Ellen Trosbergová (20,13 s). Natali Drobná a Anežka Donátová se postavily na start 800 m, kde se lépe dařilo první jmenované (2:56,54 vs. 2:59,11 minut). Obě dívky se představily také v obou štafetách. Své první žákovské překážky si zaběhla Veronika Kreysová (20,55 s), aby následně byla členkou krátké i dlouhé štafety. A na 1500 m př. se ukázala také Eliška Šafářová, která sice závod nedokončila, ale zaběhla si následně krátkou štafetu na 4x 60 m.
Pod úspěch družstva se podepsaly také žákyně, které nemohly startovat na MČR, ale byly členkami družstva ve finále kraje a semifinále Čech, ať to je Viktorie Březnová, Marie Konopková, Stela Rulcová či Matilda Tomášková. „Už od začátku sezony jsem viděl, že družstvo žákyň má velký potenciál. Věřil jsem v úspěch v podobě MČR, což se nakonec podařilo i přes nervy ve finále kraje, kde jsem nemohl nasadit tři silné atletky. Osmé místo v republice je úžasný výsledek a musím říct, že jsem si závody s holkami velmi užil a musím jim poděkovat za skvělé výkony a super atmosféru během všech závodů. Věřím, že mladší členky družstva to do příštího roku povzbudí a budou chtít zopakovat letošní úspěch. Děkuji také všem trenérům, kteří mi pomáhali během závodů,“ ukončil svou podrobnou zprávu vedoucí reprezentačního družstva AC Turnov Filip Horký.
Krištof Tomáš, kristof.tomas93@gmail.com

FLORBAL

* Národní liga mužů:
Florbal Primátor Náchod – TJ Turnov 9:5 (2:1, 2:0, 5:4). Ke 4. kolu NL cestovali muži Turnova na východ, kde je čekal souboj s bývalým účastníkem 1. ligy. Vstup do utkání byl dobrý a Turnovští si vytvořili několik příležitostí, z nichž jednu se podařilo využít. Nicméně poté přišlo nesmyslné vyloučení a soupeř vyrovnal. Chvíli poté si hosté nepohlídali standardní situaci a nadějný začátek byl ten tam. „V úvodu druhé části jsme nedokázali proměnit přečíslení 3 na 1 a od té doby nestála naše hra ani za zlámanou grešli. Náchod byl na balonku a kontroloval zápas, my jsme se bez energie a zápalu většinou jen bránili. Do třetí třetiny jsme několik věcí změnili a na obraze hry se to hned projevilo, zároveň jsme se však nebyli schopní vyvarovat chyb a po dalších dvou neubráněných oslabeních jsme prohrávali už hrozivých 1:6,“ zaznělo zklamaně z realizačního týmu Turnovských. Slabou náplastí tak byla závěrečná přestřelka, která se zastavila až na konečném skóre. „Pokud chceme v dalších utkáních uspět, nemůžeme si dovolit strávit půlku zápasu v oslabení a výrazně zapracovat na nedostatcích naší hry,“ moc dobře vědí trenéři.

* 2. liga juniorů:
TJ Turnov – SC Podještědí Český Dub 4:7 (2:2, 1:4, 1:1) a FLORBAL JABLONEC – TJ Turnov 8:5 (3:0, 3:2, 2:3).
Covidová doba a hlavně adolescence bohužel znovu zamávaly už tak těžce zkoušeným kádrem turnovských juniorů, který přišel během posledních let o velký počet více i méně talentovaných jedinců, takže letos nebudou patřit v této soutěži k favoritům. To ostatně potvrdilo i dvojutkání v Tanvaldu, kde se utkali s Českým Dubem a Jabloncem. V obou utkáních prohráli, ale rozhodně nebyli bez šancí.
František Záleský, zaleskyfrantisek@seznam.cz

KICKBOX

* KICKBOX / Rakouský Salzburg hostil v druhé polovině září světové hry, jichž se zúčastnila též i výprava turnovské TJ Impact. Jako v jiných případech ani sem nejeli turnovští kickboxeři zbytečně. Jejich sportovní sbírku cenných kovů obohatily další medaile.
„Ve čtvrtek večer proběhlo vážení, v pátek a sobotu pak probíhal samotný turnaj v kick-boxu a v neděli následovalo karate,“ přiblížil trenér Petr Kazda. Tomu udělal radost především jeho syn Tommy Kazda, který v kategorii 9 let a posléze i ve váze do 30 kg vybojoval stříbrnou a bronzovou medaili, když v těchto kategoriích prohrál nejprve v semifinále a pak dokonce až ve finále s libanonským medailistou z mistrovství světa! Úspěšný byl také mezinárodní debut juniora Filipa Vertešiho ve váze do 65 kg. „Po velmi dobrém výkonu vybojoval dvakrát bronz,“ hlásil spokojeně zkušený kouč turnovských borců, aby doplnil: „V té samé váze mezi ženami vybojovala bronzovou medaili Markéta Brožová, když v semifinále prohrála až těsně 1:2 na body s juniorskou mistryní světa!“ Turnovská boxerka mohla přidat ještě jednu medaili v druhé kategorii, ovšem po jasně vyhraném zápase rozhodčí zvedli ruku soupeřce!?

Do bojů zasáhl napřímo také šéf výpravy Petr Kazda, který bojoval v kategorii mužů do 85 kg. Vyhrál dva zápasy a ve finále mu soupeř asi 30 vteřin před koncem roztrhl oční víčko. „Boxoval jsem dál, i když jsem nic neviděl. Nechtěl jsem, aby si toho všiml rozhodčí a ukončil zápas ve prospěch soupeře. Bohužel při vyhlášení i přes můj vítězný pocit zvedli ruku soupeři. Ale takový je sport, a musíme jít dál. Všem zúčastněným, a obzvlášť těm na bedně upřímně gratuluji a děkuji za vzornou reprezentaci jak našeho oddílu, tak samozřejmě i města Turnov,“ ukončil svůj report pro TvA po další úspěšné zahraniční misi Petr Kazda, legenda českého i světového kick-boxového nebe.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

ŽENSKÁ KOPANÁ

* TJ Čert Fénix – Sokol Velká Lečice 2:0 (0:0). Branky Pradella a Schmidtová, rozhodčí Šarbort, ŽK 0:0, diváků 26. Sestava: Hanušová – Třísková, Honzíková, Hroncová, Ščuková – Žižková, Janečková, Schmidtová – Pradella, střídaly Bartošová, Fabianová, Horáková, Klabanová, Pekařová, Runčíková, Tvarohová a Vrbová.
Po jednoznačné lečické výhře bylo v „domácí“ Židněvsi všechno jinak. Favorizované čertice si sice vytvořily mírnou převahu a poměrně dobře kombinovaly, nicméně dvě vypracované šance v síti hostujícího celku neskončily. Lečice hrozila především střelami z dálky, naštěstí nepřesnými. V jednom z případů skončil míč po trestném kopu na tyči branky Hanušové, takže se strany obracely za bezbrankového stavu. Ve druhém poločasu se po přestávkové domluvě trenérů na svou gólovou spolupráci venku naštěstí rozpomněly Žižková s Pradellou a po zpětné přihrávce se kanonýrka domácích nemýlila – 1:0! Trápení s tentokrát hodně houževnatými soupeřkami ukončila až druhou brankou Schmidtová, která pohotově dorazila lečickou gólmankou před sebe vyražený míč za její záda. Vítězství mohla ještě zvýraznit střídající Tereza Bartošová, jíž ke skórování nezištně vybídla dopředu vysunutá zkušená stoperka Hroncová, ale talentované hvězdičce domácího týmu zkazila radost včas vyběhnuvší brankářka Lečice. Po nadcházejícím volném víkendu v tom dalším pocestují vedoucí čertice k odvetě na půdu Krásné Hory, kterou doma porazily 2:0 gólem Terezy Schmidtové, když první branku si soupeřky daly samy.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

1. TJ Čert Fénix 4 4 0 0 11:1 12
2. Sokol Čechtice 3 1 2 0 8:3 7
3. FK Union Strašnice 4 2 0 2 8:10 6
4. Velká Lečice 4 0 1 3 1:9 1
5. Krásná Hora nad Vltavou 3 0 1 2 1:6 1

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.