HASIČI ZASAHOVALI U DOPRAVNÍCH NEHOD, U JEDNÉ NA TURNOVSKU UŽ POMOCI NEMOHLI

0

Česko se ve čtvrtek 8. března opět probudilo do zimy. Náznaky jarního počasí uplynulých dnů byly zapomenuty. V Libereckém kraji i v nižších polohách napadlo v noci několik centimetrů nového sněhu, který zejména ráno způsobil řadu dopravních nehod. Tragicky dopadl náraz řidiče Škody Octavia do stromu na silnici I/35 mezi Turnovem a Karlovicemi. K nehodě byli krátce po půl deváté přivoláni turnovští profesionální hasiči, pomáhala také dobrovolná jednotka. Řidič jedoucí směrem od Sedmihorek dostal při předjíždění smyk. Zaryl se do krajnice, čímž auto otočil do protisměru a narazil do silné lípy na okraji komunikace.

n201203081709_zap_82_2012_nehodaHasiči muže vytáhli z vozu a ihned začali s oživováním, ve kterém pokračovali do příjezdu záchranářů, ale marně. Lékař zdravotnické záchranné služby po další resuscitaci již jen konstatoval smrt mladého řidiče. Profesionální hasiči na místě provedli protipožární opatření a také na této frekventované komunikaci řídili dopravu do příjezdu policistů. Havarované vozidlo bylo odtahovou službou z krajnice odstraněno po poledni.

K dalším nehodám se zraněním vyjížděli také hasiči v rámci Libereckého kraje v Jablonném v Podještědí, v Mimoni, v Pertolticích pod Ralskem se srazila dvě osobní auta. Bouralo se také ve Starých Splavech. Tam šlo o nehodu dvou osobních aut a dodávky.

(Zdroj: Zdenka Štrauchová, tisková mluvčí, Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje, zdenka.strauchova@hzslk.cz)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.