POZVÁNKY TŘETÍHO BŘEZNOVÉHO TÝDNE

0

(aktualizováno) Dva festivaly, jeden jazzový a druhý loutkářský pro děti. Tak by se stručně dala shrnout nejdůležitější nabídka akcí na Turnovsku pro třetí březnový týden. Čím začít? Aktuální program kina a divadla najdete na stránkách Kulturního centra Turnov zde. O dalších akcích teď trochu podrobněji:

Ve středu 14. března se v turnovské knihovně od 16 hodin uskuteční pohádkový podvečer pro rodiče s dětmi. Budou hrát děti z Turnovského Granátku a jako host LS Spojáček z Liberce. Představení se jmenuje POHÁDKY Z KOUZELNÉ HROMÁDKY.

Ve čtvrtek 15. března se v sále SUPŠ ve Skálově ulici koná vyhodnocení ankety SPORTOVEC TURNOVA 2006. Začátek je v 18 hodin.
Týž den se koná v Muzeu Českého ráje vernisáž výstavy studentů AVU – Michaely Maupicové, Davida Trávníčka a Jana Vidličky, začátek je v 17 hodin, výstava potrvá do 29. dubna.

V pátek 16. března se v zasedačce sokolovny ve Skálově ulici koná od 18 hodin Cestovník. Můžete se vydat na procházku po LAPONSKU, FINSKU A POBALTÍ.

V sobotu  17. března se v knihovně A. Marka koná od 10 hodin PROUTĚNÁ DÍLNA. Dílnu povede výtvarnice Lenka Neumanová.

V sobotu 17. března se koná v mašovské sokolovně „Maškarbál absolventů špéry“, začátek je ve 20 hodin.
Týž den odpoledne pořádají místní komunisté oslavy Mezinárodního dne žen – společenský večer začíná v hasičárně v 16 hodin.
Toto datum je také dnem valné hromady občanského sdružení Dědina v Tatobitech. Začátek je v restauraci U Studničnů ve 14 hodin.

A nyní ony dva festivaly:

Jazz Kvintet Turnov zve na 7. ročník hudebního festivalu TURNOVSKÉ JAZZOVÉ HODY.
V pátek 16. března program začíná v 19 hodin v salonku restaurace Modrá hvězda. Hrají: Jazz Kvintet Turnov, Erna band, New dixie Liberec. V sobotu 17. března začíná druhá část festivalu v 19 hodin v budově kina v Žižkově ulici. Hrají: Los Rumberos –  desetičlenný ansámbl produkující latinsko-americkou hudbu. Hvězdou festivalu bude Rakušan žijící v New Yorku Walter Fischbacher – Phishbacher unplugged.
Vstupné: pátek 60 Kč (v předprodeji 50 Kč), sobota 130 Kč (v předprodeji 120 Kč), zvýhodněné vstupné na oba večery 150 Kč.

loutTURNOVSKÝ DRAHOKAM, 16. ročník regionální loutkářské přehlídky, se koná v sobotu 17. a neděli 18. března v turnovském městském divadle. Uvidíte:
Sobota 17. března
– V 9 hodin – Slavnostní zahájení starostkou PhDr. Hanou Maierovou, poté představení VLCI A KŮZLÁTKA, loutkové divadlo Ještěd, Český Dub (pro děti od od 3 let – 40 minut)
– 11 hodin O VELIKÉ ŘEPĚ, soubor Z ranče Wlkana, Český Dub a druhé představení ČERNÁ A BÍLÁ FRÓNA. soubor Maminy – BOĎi, Jaroměř (od 3 let – 20+40 minut)
– 13 hodin – ŠVEC DRATVIČKA. Soubor Klubíčko, Cvikov (od 5 let – 50 minut)
– 14.30 hodin – CIRKUS, soubor Tak co?!, ZUŠ Chlumec n. C. a představení O ZUBEJDĚ SOLIMÁNSKÉ, soubor BOĎI, Jaroměř (od 3 let – 25+30 minut)
– 16 hodin – JAK PEJSEK S KOČIČKOU DĚLALI VELKÝ ÚKLID, soubor Popelka, Lomnice n.P. (od 3 let – 45 minut)
– 17.30 hodin – ZVYŘÁTKA ZA TO NEMŮŽOU, soubor Čmukaři, Turnov (od 12 let – 55 minut)
Neděle 18. března
– 9.30 hodin – DON ŠAJN, soubor Martínek, Libáň (od 6 let – 50 minut)
11 hodin – DOPŘEDU I POZPÁTKU POVÍDÁM…., soubor  Uzel, ZUŠ Chlumec n.C. a představení O ZAKLETÉ LABUTI, soubor Spojáček, Liberec (od 5 let – 20+40 minut)
– 13 hodin – RYBY, SLÍPKA PIPKA, soubor Mléčná dráha, ZUŠ Semily a AFRICKÝ PŘÍBĚH, soubor Štokrdle, ZUŠ Semily a představení KDO UDĚLAL MŇAU, soubor Kordula Liberec (od 3 let – 25+35 minut)
– 15 hodin – O KOMINÍKU JOSÍFKOVI, divadýlko Matýsek, Nový Bor, host přehlídky
Vstupné: děti 20 Kč, dospělí 25 Kč, rodinná vstupenka = 2 děti + 2 dospělí 70 Kč. ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA!

P
robíhající výstavy:

V Muzeu Českého ráje je to prezentace dvou zdejších výtvarníků, Davida Szalaye a Jana Vybírala, v muzejní galerii Safír fotografie s názvem Žáby Českého ráje“ od Martina Šandery, v divadelní galerii vystavuje Fotokoláže Jana Bauerová. Ve vestibulu budovy kina probíhá výstava fotografií čtenářů Hlasů a ohlasů Turnovska.
Od 15. března je v galerii muzea k vidění výstava „Hrat „ – výtvarná instalace tří studentů posledního ročníku pražské AVU Michaeli Maupicové, Davida Trávníčka a Jana Vidličky.

Avíza:
V pořadí druhý Protidálniční ples se koná v Rovensku pod Troskami v sobotu 24. března od 20 hodin.

V pátek 30. března se v Turnově hlavně pro děti koná NOC S ANDERSENEM. Děti, které se zúčastní a budou chtít v knihovně prožít celou noc, se ještě mají šanci přihlásit. Počet účastníků „nočních her“ je omezen. Pohádkový průvod městem vyráží od knihovny v 17 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.