CO NOVÉHO NA ŠPÉŘE?

0

Je toho hodně. Na budově školy se objevil nový komín, který odvádí spaliny z kovárny pro umělecké kováře. Někteří z vás byli svědky, když jeřáb „složil“ starý komín, který nevyhovoval jak polohou na pozemku Žluté ponorky, tak již svou sešlostí věkem. Podařilo se nám získat finance na nový, staticky nezávislý komín, který je „ozdobou“ fasády, ale hlavně nekouří našim sousedům v centru města do oken a na balkony. Jak mě oslovil jeden ze sousedů: „Paní ředitelko, nám začal úplně jiný život.“ Konečně také mají všechny třídy ve škole nový, moderní nábytek, třídy už nejsou muzeem, ale moderně vybavenými učebnami.

Radost nám udělalo i hokejové utkání našich pedagogů proti žákům na turnovském zimním stadionu. Celá škola fandila z hlediště z plných plic. Užili jsme si všichni hodně velkou legraci, kdy jsme se nesmáli výkonům, ale originalitě prováděných figur na ledě a, jako vždy u špéráků, originalitě dresů. Obdiv patřil výdrži učitelů při výhře nad žáky 17:7 a fair play hře obou družstev. Z utkání byl pořízen záznam, návštěvníci školy ho mohou vidět při dnech otevřených dveří na monitoru v nově upraveném vstupním vestibulu.

I letos nás čekají Dny otevřených dveří, po roční přestávce společně se Staročeskými trhy. Poslední víkend v květnu (25. a 26. 5.) nás přijďte navštívit, budeme tak trochu slavit 135. výročí založení školy, sjedou se absolventi, vystavíme staré fotografie z historie školy, čeká vás módní přehlídka na červeném koberci na ponkách v kovárně, nějaká odborná přednáška, ukázky maturitních prací a klauzur. Prostě bude opět na co se dívat.

Snímek ze společného hokejového zápasu

Věříme, že když má o nás zájem vysílání ČT (Polopatě, Toulavá kamera), výpravy z Francie, Švédska, projeví konečně zájem i obyvatelé Turnova. Je smutné, že jsou obyvatelé města, kteří u nás ještě nikdy nebyli, neviděli tu krásu, kterou nabízí naše galerie na chodbách. Správné chlapy jistě nalákáme na „kovařiny“, dámy na šperky, děti na hračky z našich oddělení. Nikdo nepřijde zkrátka, zatím vždy odcházeli návštěvníci překvapeni a nadšeni.

A možná se i místní zamyslí nad tím, proč tak málo žáků z okolí se hlásí na naši školu, většinu máme z daleka, i ze zahraničí. Vždyť zde nabízíme nejen teorii, ale i využití talentu a zručnosti ve slévárně, ve dvou kovárnách, rytecké a zlatnické dílně, v dílně broušení drahých kamenů. Snad konečně i rodiče pochopí, že uplatnění po absolvování je velké, na Dnech otevřených dveří se bude prezentovat celá řada firem, které se staly našimi partnery a hledají zaměstnance právě z řad našich absolventů z okolí.

A pozor, k nám se nedělají přijímačky z matematiky a češtiny, ani nám nehrozí maturita z matematiky. Ještě není pozdě. Trochu jsme u prvních kol přijímacího řízení v lednu oddělili zrno od plev, talent od netalentu, takže máme ještě několik volných míst, která můžeme obsadit po dalším kole talentových zkoušek, které se konají 23. května. Další informace najdete na našich webových stránkách – www.supsturnov.cz.
Ing. Jana Rulcová, ředitelka SUPŠ a VOŠ Turnov

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.