DOMY S NEBYTOVÝMI PROSTORY PŮJDOU DO DRAŽBY

0

Turnovští zastupitelé odsouhlasili v listopadu loňského roku prodej tří domů s nebytovými prostory v centru města a dvou bytových domů v Nádražní ulici. Podmínkou odprodeje domů a bytů současným nájemníkům byl jejich stoprocentní zájem (v Nádražní ulici jen 90 procentní).A zatímco v Nádražní ulici byla nakonec tato podmínka zmírněna a vše nasvědčuje tomu, že byty získají dnešní nájemníci, v případě tří domů v centru města to bude jiné. Domy půjdou do dražby.

„Ve lhůtě, kdy se měli stávající nájemníci vyjádřit, jestli mají o odprodej zájem, souhlasili pouze někteří, takže nebyla splněna podmínka stoprocentního zájmu,“ uvádí Ludmila Těhníková, vedoucí odboru správy majetku MěÚ v Turnově. Radní proto rozhodli o vypsání výběrového řízení na dražebníka prodeje těchto domů.

 

Konkrétně se jedná o dům čp. 27 v ulici 5. května (nad infocentrem), kde je dnes obchod se šperky uměleckého družstva Granát a prodej kožené obuvi. Kromě prodejny je v domě ještě jeden byt. Prodej tohoto domu bude vyhlášen za minimální cenu 4 mil. Kč.

Další je dům čp. 32 na Havlíčkově náměstí, resp. na rohu s ulicí 5. května, se známou prodejnou papírnictví. Ve veřejné dražbě bude nabídnut minimálně za 8,7 mil. Kč.

Poslední je dům čp. 278 v Hluboké ulici (bývalá květinka, nyní prodejna Adidas), který má kromě nebytových prostor ještě čtyři malé byty. Minimální prodejní cena dražbou je stanovena na 5 mil. Kč.

„Budoucí dražebník musí splnit spoustu formálních kroků, takže nepředpokládám, že by se dražba těchto domů uskutečnila dřív než na konci jara letošního roku,“ přiblížila Ludmila Těhníková.

 

V případě bytových domů v Nádražní ulici byla na jednání zastupitelů v lednu t. r. zmírněna podmínka devadesátiprocentního zájmu nájemníků. Prodej bude uskutečněn za ceny stanovené znaleckým posudkem vypracovaným pro jednotlivé byty. „V jednom z domů již proběhlo zaměření bytů, počítám, že bude trvat zhruba dva měsíce než budeme moci předložit nabídky na odkoupení bytů jednotlivým nájemníkům. Teprve poté začne běžet lhůta předkupního práva na byty v délce šesti měsíců. Jestli poté nájemníci byt nekoupí, půjde do dražby,“ shrnula další postup u bytových domů v Nádražní ulici Ludmila Těhníková.

 

Prodejem několika domů s nebytovými prostorami v centru a bytových domů u nádraží by do městského rozpočtu mělo podle místostarosty Jaromíra Pekaře přijít zhruba 50 mil. Kč.

Související články (celkem 13)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.