INFORMAČNÍ CENTRUM UŽ ZASE NAJDETE NA NÁMĚSTÍ

0

Měsíce ve stísněných podmínkách museli fungovat zaměstnanci turnovského informačního centra. I tak se ale v náhradních prostorách v domě čp. 84 ve Skálově ulici naproti muzeu snažili svoji práci dělat, jak nejlépe umí. Lidé jsou sem zvyklí chodit platit různé poplatky, zejména ti starší prosí o vyhledání vlakových či autobusových spojů. Velký díl práce infocentrum plní v turistické sezoně, kdy je cílem stovek turistů, kteří do Českého ráje, a tedy i Turnova, přijíždějí.

Od čtvrtka 10. března se všichni zase vrátili do původních prostor na náměstí, které prošly náročnou rekonstrukcí. Ta probíhala v době koronaviru, práce provázela četná pozastavení z důvodu opožděných dodávek, někdy chyběli pracovníci, zaznívala často i kritika realizační firmy. Faktem je téměř roční zpoždění. V náhradních prostorách infocentrum fungovalo od listopadu 2020, hotovo mělo původně být v červnu loňského roku.

Za první den provozu v nových prostorách infocentrum navštívilo 170 lidí, vesměs hodnotili nové vybavení kladně…

„Bylo to náročné, z nových prostor máme samozřejmě radost, byť je tady ještě poměrně hodně závad či nedodělků, které budou odstraňovány průběžně za provozu, také je ještě nutné dodělat fasádu,“ shrnuje Eliška Gruberová, vedoucí příspěvkové organizace Turnovské památky a cestovní ruch. Nové prostory znamenají větší komfort pro zaměstnance i pro příchozí, je tu i odpočinková část, kde se turisté budou moci podívat na výstavu, nebo zhlédnout video o turistických atraktivitách regionu. Je tady i místo pro malé besedy s promítáním. Turnov tedy má nové infocentrum velikostí a vybavením, jaké k turistickému centru Českého ráje patří. (Oficiální zahájení provozu proběhne až v rámci květnového týdne oslav výročí města.)

Interiér infocentra

Eliška Gruberová

Tým zaměstnanců informačního centra

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.