KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010, DÍL VII.: ORGANIZACE VOLEB

0

Komunální volby budou v České republice v pátek 15. a v sobotu 16. října. Letos v Turnově kandiduje osm subjektů – ČSSD, KDU-ČSL, KSČM, Nezávislý blok, ODS, TOP 09, Turnovská koalice (sdružení Strany zelených, Konzervativní strany a Unie svobody) a Věci veřejné. Podle vedoucího správního odboru MěÚ Turnov Zdeňka Hovorky by lidé měli volební lístky ve svých poštovních schránkách najít nejdéle tři dny před termínem voleb. „Pokud se tak nestane, měli by lidé kontaktovat příslušný úřad, jestli jsou uvedeni ve voličských seznamech. Volební lístek lze obdržet i přímo ve volební místnosti,“ upozorňuje Hovorka.

Volební místnosti se otevřou v pátek 15. října ve 14.00 hodin a uzavřou ve 22.00 hodin. V sobotu 16. října budete moci jít volit v době od 8.00 do 14.00 hodin. Na Turnovsku nedošlo k žádné změně v počtu volebních okrsků. Pouze z důvodu rekonstrukce bývalé školy v Dolánkách, kde bylo sídlo volebního okrsku číslo 13, je tento přemístěn do objektu Hasičské zbrojnice na Bukovině. Výsledky voleb včetně jmenných seznamů zvolených zastupitelů v Turnově i spádových obcích by měly být známé v sobotu večer.

Jak postupovat při samotné volbě? Podle mnohých jsou právě komunální volby volbami nejspravedlivějšími. Nemusíte nutně volit jednotlivé strany, ale své zastupitele si vyberete sami. V Turnově máme 27 členů městského zastupitelstva, můžete:
a) napříč jednotlivými kandidátkami, které budou vytištěny na jednom papíru (oboustranně!), zaškrtnout 27 jmen nezávisle na stranách, za které kandidují

b) můžete zaškrtnout v záhlaví jednu stranu, čímž volíte všech 27 kandidátů z příslušné strany v daném pořadí (preferenční hlasy se neudělují!)

c) zvolíte kombinaci – například zaškrtnete 10 jmen napříč kandidátkami a k tomu ještě jednu stranu. Tím volíte těchto vybraných 10 kandidátů a ze zaškrtnuté strany postupuje prvních 17 kandidátů v pořadí určeném na hlasovacím lístku.

Žádná jiná forma volby není přípustná.

 

TVA PŘIPRAVUJE K VOLBÁM ON-LINE VYSÍLÁNÍ

Jako z každé důležité události posledních doby připravuje i tentokrát TvA on-line reportáže, rozhovory, „spekulace“, přehled konečných výsledků voleb i možné povolební scénáře. Nepřetržité on-line vysílání TvA na internetu na www.turnovskovakci.cz  bude zahájeno v sobotu 16. října ve 14.00 hodin, tedy v době, kdy se uzavřou volební místnosti. Sledujte TvA on-line!

Související články (celkem 20)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.