CARMINA ZPÍVALA V BETLÉMSKÉ KAPLI

0

Vše začalo pozváním sboru do Prahy před třemi lety. Carmina, dětský pěvecký sbor ZUŠ v Turnově, měla vypomoci při provedení Rybovy České mše vánoční v Betlémské kapli a zároveň dostala prostor k samostatnému vystoupení. Koncert v krásném, akusticky výborném prostředí kaple, se vydařil a Carmina odjížděla domů s pozváním na příští Vánoce.

Ve čtvrtek 18. prosince 2008 sbor účinkoval v Praze již potřetí. Zpívat šesti stovkám diváků ve svátečně vyzdobené kapli byl pro všechny mimořádný zážitek. Pod vedením svých sbormistrů, Ladislavy Grundové a Daniela Balatky, se Carmina představila v rozmanitém programu, kde vedle skladeb starých mistrů zazněly i moderní kompozice a úpravy vánočních koled. Za všechny jmenujme známý Air a chorál Jesus bleibet meine Freude od J. S. Bacha či gospel I will follow him.

 

Po Rybově mši, kterou program večera vrcholil, zhasla světla, zpěváci i publikum dostali svíčky a společně si zazpívali koledu. Tradiční bylo také pohoštění, připravené v předsálí pro účinkující i diváky. Tento předvánoční koncert, uspořádaný již po dvanácté Strojní fakultou ČVUT v Praze, přinesl výtěžek více než 50 000 Kč, který jako vánoční dar obdržela dětská hematologie motolské nemocnice. Carmina nepochybně přispěla svým dílem ke zdaru celého večera. Vědomí, že jsme pomohli dobré věci, hřeje…

 

Za DPS Carmina Ladislava Grundová

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.