TURNOVSKÁ CHODKYNĚ ELIŠKA MARTÍNKOVÁ MÁ STŘÍBRO Z MISTROVSTVÍ EVROPY!

0

Mistrovství Evropy juniorské kategorie se letos koná v estonském Tallinu od 15. července. Zde se obrovského úspěchu dočkala svěřenkyně trenérky Kateřiny Čermákové Eliška Martínková, která na velkou mezinárodní akci odcestovala ve skvělé formě a v závodě na 10 000 m chůze vybojovala stříbrnou medaili! Čas v cíli měl hodnotu 46:23,74 minut, který ji v českých dlouhodobých tabulkách řadí na třetí místo za sestry Anežku a Elišku Drahotovy, zároveň si posunula o více jak minutu dráhový osobní rekord.

Eliška se již od počátku závodu držela v čele startovního pole. V polovině prvního kilometru se vydala do čela se skupinkou pronásledovatelek v závěsu do téměř poloviny závodu, když v pátém kilometru začala svým soupeřkám odskakovat a svoji vedoucí pozici udržovala až do osmého kilometru. V posledních dvou kilometrech sváděla těsný souboj s ruskou chodkyní Yuliyou Khalilovou, která se držela v těsném závěsu za Eliškou. V posledním kilometru se obě chodkyně střídaly na vedoucí pozici až do posledního kola. V něm Ruska nastoupila do silného finiše, na který Eliška již nebyla schopna zareagovat, kvůli důrazu na techniku (pozn.: měla již dva žluté terčíky) nechtěla jít na pokraji diskvalifikace a raději si pohlídala titul evropské vicemistryně. Za vítězkou zaostala o necelých sedm vteřin.

Eliška se v srpnu představí ještě na mistrovství světa juniorské kategorie v Nairobi ve stejné disciplíně a bude bojovat i o medaili ve světové konkurenci.
Horký Filip, AC Turnov

(Ve stejném závodě se měla představit také Jana Zikmundová, která kvůli zdravotním problémům na poslední chvíli s českou výpravou neodletěla.)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.