JIZERA PLNÁ STAND UP SPORTOVCŮ

0

* PADDLEBOARDING / Po loňském „nultém“ ročníku hostil Turnov díky důvěře české federace o víkendu 5. a 6. září špičku České republiky v tomto raketově se rozvíjejícím vodním sportu, která tu bojovala o pohárové body. O tisícibodovou prémii si mezi účastníky na vratkém prkně zapádloval také turnovský starosta Tomáš Hocke, který si jízdu samotnou nejdříve doslova vychutnal, aby pak osobně předával ceny vítězům.

Areál turnovské loděnice před sobotním závodem

Seznámení s tratí, která vedla od loděnice až ke kynologickému cvičišti…

Závodu kategorie OPEN na dlouhé trati, kterému přihlíželo na sto stálých i průchozích diváků jak ze samotné loděnice, tak i z mostu a náplavky, kraloval Pavel Veselý z pořádajícího CKC Turnov. Jemu známou vzdálenost 9,5 km po vodě zdolal nejrychleji v čase 1:06:05 hod. Mezi ženami tuto porci kilometrů zvládla nejlépe Jitka Meierová, které rozhodčí na stopkách naměřili čas 1:31:32. Nejmladším závodníkem byl Marek Janásek (9), který vyměřených 3,2 km upádloval za 0:39:11 hod.

Divácky atraktivnější byla určitě nedělní TECHNICAL RACE vymezená osmi bójemi na řece v úseku mezi loděnicí a firmou Juta. Zhruba 850 m dlouhý okruh čtyřikrát nejlépe projel Ondřej Petrák z TJ Prazdroj Plzeň, vévodící Českému poháru 2020 mužů! Druhý dojel David Raab, který zdejší závodní industriální prostředí směle porovnal s obdobným sportovním podnikem v Paříži! Pořadatelský CKC Turnov opět skvěle reprezentoval Pavel Veselý, jenž ke zlatu z předešlého dne přidal ještě nedělní bronz. Jenom 20 sekund od stupňů vítězů zůstal Jakub Petržílek (12 let!) jemuž v žebříčku ČP 2020 do 15 let patří 3. místo.

Rozcvička…

…rovnání na startu

„Přípravě jsme věnovali poměrně dost úsilí a snad jsme to zvládli, takže moc děkuji všem členům našeho klubu, ať už působili v rolích paddleboardistů, pořadatelů či rozhodčích. Poděkování patří samozřejmě také sponzorům akce, kterými byli Amix Turnov, Atom sport, Ivar.cs, Padlujte.cz, Němeček Office Turnov a další. Potěšil nás také zájem diváků. Věříme, že jsme někoho oslovili a v brzké době rozšíří naše vodácké řady,“ shrnul náročný víkend ředitel pohárového závodu Jiří Matějec.

A že ho Turnovští organizačně zvládli velmi dobře, potvrdily vesměs kladné odezvy účastníků a také pochvala z úst prezidenta České federace Stand Up Paddle Davida Raaba, jenž dekoroval vítěze hlavní jízdy, když sám skončil v dresu NSP.cz druhý hned za jedničkou Českého poháru.

Start nedělního závodu v dětské a hobby kategorii

…sobotnímu závodu dominoval turnovský Pavel Veselý

…ředitel závodu Jiří Matějec

Finiš dvou v neděli nejrychlejších – v čele David Raab, za ním Ondřej Petrák

…jeden ze závodů si vyzkoušel i starosta Turnova T. Hocke

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.