ROZHODUJÍ O ŽIVOTĚ V TURNOVĚ, ZNÁTE JEJICH NÁZORY? DÍL PRVNÍ

0

V komentářích pod různými články na TvA se stále častěji objevují povzdechy typu: Proč téma zasvěceně nebo alespoň názorově nekomentuje někdo z radnice, proč nediskutují zastupitelé, radní, vždyť oni rozhodují o našem životě a všechna politická uskupení ve městě měla ve svém volebním programu komunikaci s veřejností. A jak už to bývá, opět zůstalo hlavně u přání a slibů na papíře. Je to škoda pro obě strany. Proto jsme se rozhodli udělat vstřícný krok a turnovským zastupitelům nabídnout prostor v otázkách a odpovědích na témata, která se řeší nejen na TvA.

Mgr. Martině Pokorné, zvolené do zastupitelstva na kandidátce Turnovské koalice a MUDr. Martinu Hrubému, zvolenému za Nezávislý blok, děkujeme za vstřícnost. První krok byl učiněn. Čtěte a komentujte, vždyť pro vzájemnou komunikaci mezi lidmi byl server TvA založen.

1. Mělo by se řešit využití budov sloužících turnovské kultuře koncepčně a s předstihem, nebo se spíš přikláníte k názoru počkat až co udělá zprovoznění Střelnice (viz diskuse o vzniku víceúčelového zařízení v kině v Žižkově ulici)

n200802191124_zap_79_08_zmMartina Pokorná: Počkala bych na zprovoznění Střelnice, nemá smysl řešit teď provoz další budovy, která již funguje. Navíc podle informací, které mám k dispozici, ve Střelnici nebude možné provozovat kino, bude tedy nutné zachovat budovu v Žizkovce minimálně k tomuto účelu. Bude-li mít současné kino jakékoliv další využití pro turnovské spolky, bude to jedině dobře.


n200802191124_zap_80_08_zmM
artin Hrubý
: Tato otázka je opravdu vymyšlena pro mě přímo na tělo. Opakovaně jsem totiž v průběhu výstavby žádal o vypracování alespoň rámcové „programové náplně“ pro Střelnici. Bohužel jsem se ničeho uchopitelného nedočkal. Za této situace jsem sám zvědav, jak se budou jednotlivá zařízení profilovat a využívat, neboť s výjimkou kina (v sále Střelnice promítání nebude možné) bude mít zcela jistě Střelnice tendenci ujídat programy z ostatních zařízení. Proto je můj dnešní názor – počkat po zprovoznění.

2. Park u letního kina: Oplotit, nebo neoplotit? (viz článek a diskuse na TvA)
Martina Pokorná: Neoplotit. Podobným postupem by bylo v budoucnu oplocené vše hodnotné, přesto si někdo vždycky najde cestičku, jak to zničit, poškodit atp. Řešením je důkladnější kontrola městské policie v problematických částech města.
Martin Hrubý: Oplotit, proč ne. V jiných městech doma i v zahraničí se mi takové parky líbí. Jediný problém mám  s financováním.

3. Sportoviště v Maškově zahradě (viz text a diskuze na TvA)

* Má se hledat soukromý investor na Maškovku, nebo máme raději počkat, až bude moci sportoviště v úsporném řešení dofinancovat za použití grantů Město?
Martina Pokorná: Sportoviště v Maškovce by mohlo být podobnou finanční černou dírou jako Střelnice, pokud se vyskytne investor, budu ráda. Nikdy však nebude mít Maškovka s blízkostí křižovatek, silnice a plánované dálnice na dohled podobný charakter jako klidné a přírodní Dolánky.
Martin Hrubý: Zkusil bych všechny možné  postupy. V dostatek vlastních zdrojů v nejbližších zhruba 8 – 10 letech  nevěřím.

* Maškovka se mi pro umístění venkovního a krytého (úsporného) koupaliště a kluziště (líbí/nelíbí/bohužel nic lepšího nemáme)
Martina Pokorná: Pro venkovní koupaliště nelíbí, pro krytý bazén a kluziště vyhovuje.
Martin Hrubý: Maškovka není špatné místo.

* Co Dolánky, dovedu si představit, že se vybagruje alespoň prostřední bazén a třeba v provizorní podobě se zase obnoví provoz?
Martina Pokorná: Představit si to určitě dovedu, z hlediska finančního mi to v tuto chvíli nepřijde reálné a patrně by ani stavba nového (přestavba starého) bazénu nebyla povolena kvůli hygienickým a stavebním normám.
Martin Hrubý: V tomto  směru nemám k doláneckým bazénům citové pouto, což mi umožňuje uvažovat  pragmaticky. Proto říkám, že v záplavové oblasti je jakákoliv obdobná stavba jenom vyhazování peněz.

* Myslíte, Termální ráj na Všeni vyřeší i potřeby Turnova?
Martina Pokorná: Částečně určitě ano. Dvě koupací maxicentra v takové blízkosti (Všeň – Turnov) nemají smysl.
Martin Hrubý: Nevím, nemám potřebné informace o vybavení a plánovaném provozu.

* Můj vlastní námět na postup v Maškově zahradě…
Martina Pokorná: Najít investora, který postaví a vybaví budovy a bude areál provozovat. Město je v takové finanční situaci, že mu na pár let bude muset stačit jeden kulturní dům. Nemáme ale jen Střelnici a Maškovku, město vlastní byty, nebytové prostory, komunikace, chodníky atp., které je třeba opravovat. Nemůžeme soustředit veškeré městské peníze pouze na dva projekty – penězožrouty.
Martin Hrubý: Můj námět je obsažen v návrzích rady města, kde jsme věnovali možným postupům hodně času a energie.  Město Turnov do studií dalo hodně peněz, zodpovědní pracovníci absolvovali velké množství různých jednání. Dá se říct, že s koncepcí byl dlouhodobě všeobecný souhlas, pouze se, podle mého názoru ne zcela šťastně, měnili  priority – jednou byl prioritou bazén, podruhé kluziště. Domnívám se proto, že do vyčerpání všech možností není  důvod od této představy ustupovat.

Související články (celkem 3)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.