SPORTOVNÍ SERVIS: CYKLISTIKA, FOTBAL, JUDO A ŠACHY

0

Ve stručném ohlédnutí za sportovním děním uplynulých dnů se zastavíme u seriálu cyklistických závodů napříč republikou, podíváme se na mezinárodní fotbalový turnaj přípravek do Rovenska, oceníme úspěchy mladých turnovských judistů a závěr přehledu patří šachovému turnaji, který se nedávno konal v restauraci na Podháji.

CYKLISTIKA
* „Kolo pro život“, největší seriál bikemaratonů mělo další dvě pokračování:
* ORLÍK TOUR KOOPERATIVY. Z turnovských závodníků se Kamil Polák Cyklo Kampo Turnov umístil na 36. příčce celkově a na 7. místě v kategorii muži 40-50 let, Jan Čapek z SK Skivelo neslyšících Olomouc dojel na 57. místě celkově a na 10. místě v kategorii muži 40-50 let.
* JEŠTĚD TOUR KOOPERATIVY. Kamil Polák celkově na 49. místě, ve své kategorii na  8. místě., Jan Čapek 46. místo celkově a 7. místo ve své kategorii, Ladislav Smitka (Šroubárna Turnov) 193. místo celkově a 4. místo v kategorii muži nad 60 let.

FOTBAL
* Vítězný pohár zůstal pod Troskami! V sobotu 14. června proběhl v Rovensku p. Tr. v pořadí 3. ročník fotbalového turnaje přípravek. Mezinárodní punc sportovnímu klání šestnácti týmů z celé ČR (FC Slovan Liberec, FK Jablonec, FK Pardubice, Slovan Havlíčkův Brod, ad.) dala také účast polské družiny FA Chojnik Jelenia Góra.
Mladým rovenským fotbalistům domácí prostředí více než svědčilo a krom předvedené hry vybojovali pro své fanoušky i trofej nejcennější. „Náš úspěch je o to větší, že fotbalové nadšení a touha po vítězství přímo sálala z kluků všech týmů,“ uvedl pro TvA domácí kouč Pavel Jína.
Po odehraných skupinách do semifinále nastoupilo Rovensko proti loňskému vítězi – FK Horní Měcholupy. Jediný zahraniční zástupce z Jelení Góry se postavil proti Slavii Opava. Velmi napínavý a vyrovnaný zápas, kde o postupu do finále rozhodly až penalty, zažili především příznivci domácích barev.
Modrobílý celek si pak za velké podpory a fandění fotbalových kamarádů ze Sedmihorek a Turnova velkolepé finále náležitě užil. „Kluci byli správně naladěni a ukázali, že jim vítězství 2:0 právem patří,“ měl spolu s hráči, realizačním týmem, a také rodiči a fanoušky obrovskou radost trenér Jan Kapušník. Druhý duel o bronz určil, že ten získala fotbalová akademie Chojnik a pomyslná bramborová medaile připadla Měcholupům.
Při slavnostním předávání pohárů a medailí pro všechny zúčastněné týmy, předali svým trenérům ocenění s poděkováním za trpělivost, a hlavně za jejich veškerý volný čas, který s nimi tráví na hřišti i na turnajích, také mladí „rove“.
„Poděkování patří nejen našim sponzorům, ale také všem týmům, které se našeho turnaje zúčastnily. Odpoledne proběhlo kopání penalt rodičů, kde rovenští už tak úspěšní nebyli, ale to se nikterak nepromítlo do příjemného večerního posezení s hudbou, kde bylo konstatováno, že turnaj se opravdu vydařil,“ vzkázali ještě do médií spokojení organizátoři.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

JUDO
n201406192311_sport_73_014_judo* TŘI MEDAILE Z „REPUBLIKY“ PRO TURNOVSKÉ JUDO!!!
V sobotu 7. června jsme se zúčastnili letošního třetího z pěti dílů závodu Českého poháru mládeže. Tentokrát tento hostil turnaj Chomutov. V obrovském vedru dokázal náš oddíl opět posunout hranice svých možností. Zatímco z Ostravy jsme přivezli jednu medaili a z Jablonce dvě, tak v tomto závodě dokázali naši svěřenci vybojovat hned tři cenné kovy. Postaraly se o ně tentokrát pouze dívky. Konkrétně Andrea Prokorátová potvrdila svou stoupající formu a po dvou Českých Pohárech, kde vyšla medailově naprázdno, získala v kategorii dorostenek bronzovou medaili. O druhý cenný kov se zasloužila Klára Volfová, které jen těsně unikl postup do finále a obsadila v kategorii mladších žákyň ve své váze rovněž třetí místo. Nutno podotknout, že Klára získala medaili zatím na všech třech závodech Českého Poháru! Nejlepšího výsledku dosáhla v Chomutově Julie Zárybnická. Ta se v kategorii mladších žákyň ve váze do 44 kg probojovala až do finále, kde po dramatickém průběhu podlehla o dvě kyu zkušenější soupeřce a vybojovala tak skvělou stříbrnou medaili!!!

* TSC JUDO TURNOV vítězem 2. ročníku Poháru Českého ráje. S laskavým sponzorským přispěním firmy Rekuper Sychrov a  také díky příspěvku ze sportovního fondu města Turnov se v sobotu 31. května konal v turnovské hale 2. ročník turnaje „O pohár Českého ráje“. Tato soutěž, která je určena hlavně pro nejmenší a začínající judisty a je proto omezena 5. kyu (žlutý pásek), přilákala do Turnova více jak 130 dětí z širokého okolí. TSC JUDO TURNOV se, po loňském druhém místě v soutěži družstev, tentokrát stal absolutním vítězem turnaje!!!
Zlato: Matěj Hyka, Kateřina Burešová, Vojtěch Linhart, Vojtěch Kostnar, Jakub Hujer, Kateřina Kramárová.
Stříbro: Miroslav Kramár, Jakub Platil, Matyáš Židů, Jiří Zíka, Julie Zárybnická, Bílek Daniel.
Bronz: Jan Kropáček, Lucie Zárybnická, Martin Pařík, Vít Rachmetov, Michal Marx, Feikl Jakub, Pavel Podzimek, Adam Flanderka.

* MEDAILOVÝ ZÁVĚR JARNÍ ČÁSTI SEZONY. V sobotu 14. června jsme se vydali na poslední turnaj jarní části sezony „Mezinárodní velkou cenu o pohár Josefa Verfla“ v Novém Bydžově. Šest našich vybraných mladších žáků a žákyň změřilo své síly se silnou mezinárodní konkurencí borců z Rakouska, Slovenska a Maďarska a přivezlo z tohoto klání hned čtyři cenné kovy.
Stříbro: Lukáš Jansa, David Cerman, Julie Zárybnická.
Bronz: Klára Volfová.
Připravil Jan Zárybnický, j.zarybnicky@mu.turnov.cz

n201406192311_sport_74_014_sachyŠACHY
* ŠK Zikuda Turnov uspořádal v sobotu 14. června v Modřišicích IV. ročník šachového turnaje v rapid šachu „O ROHOZECKÝ SOUDEK“. V silně obsazeném turnaji zvítězil v konkurenci 60 šachistů domácí ing. Zdeněk Maršálek se ziskem 7,5 bodu před  Vladimírem Vltavským a Pavlem Liptákem z ŠK Jilemnice. Favorizovaný FM Jiří Gregor z Neratovic skončil na 4.místě. Velice pěkného umístění dosáhl talentovaný Marek Sýkora (r.2002) z Liberce, který ziskem 6 bodů obsadil konečné 9.místo. Turnaj podpořilo Město Turnov, obec Modřišice a pivovar Malý Rohozec.