STUDENTI TURNOVSKÉ ZDRAVOTNICKÉ ŠKOLY NASTOUPILI DO „PRVNÍ“ LINIE

0

Střední zdravotnická škola v Turnově se zapojila nejen do šití roušek, které jsou předávány do Domova důchodců Pohoda a do nemocnice, ale především plnoletí studenti 3. a 4. ročníků oboru sociální činnost, což je konkrétně 16 dívek a jeden chlapec, nastoupili do sociálních zařízení Libereckého kraje, kde pomáhají v péči o seniory a hendikepované.

„Za mě jim za tento přístup patří velká pochvala. Jsou důkazem toho, že si vybrali správné povolání pro život. Jsou velmi pracovití, odvážní a mám z nich velkou radost,“ komentovala tuto skutečnost ředitelka školy Lenka Nováková. I někteří studenti oboru zdravotnický asistent začali pracovat ve specializovaných zařízeních na Jičínsku.

„V současné situaci pomáhají i vychovatelky z našeho domova mládeže, je to například při organizaci vstupu do turnovské nemocnice. Ve škole funguje i pobočka Červeného kříže, která se zabývá pomocí seniorům. Učitelé distančně vzdělávají žáky online, prostě se i v době nouzového stavu nenudíme a snažíme se pomáhat podle našeho školního hesla: Zdraví nikdy nevyjde z módy!“ dodala ředitelka školy.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.