TURNOVŠTÍ FOTBALISTÉ SE ČINÍ ZE VŠECH SIL

0

Celé dvě desítky hráčů, mezi nimiž chyběl snad jen zraněný Ježek, naskočily pod vedením trenéra Jana Broschinského v pondělí 9. ledna na umělé trávě v Doubí do zimní přípravy na jarní část mistrovské sezony 2011 – 2012 divize C. FKP Turnov již sehrál i pár přípravných zápasů se soupeři různých výkonnostních stupňů. Oproti podzimu prakticky nezměněný kádr byl doplněn několika hráči rezervy (Korček, Randák, Čermák…) a posílil jej dlouhonohý karlovický kanonýr Robin Poul. „Robin se uvedl velmi dobře a prokázal, že střelecké vlohy v sobě má. V dosavadních třech zápasech se trefil pokaždé, proti divizní Lysé dokonce hned dvakrát,“ pochválil hráče na zkušené vedoucí týmu Petr Horáček.

Se zatímní produktivitou je spokojen také turnovský kouč Broschinský. „Mančaftu to tam padá a daří se nám i kombinačně.“ Díky tomu Turnovští „vypráskali“ Lysou nad Labem ze sousední divizní skupiny B 6:0, když na půltuctu vstřelených branek se podíleli již zmíněný Poul, po gólu přidali Bárta, Koubek, Randák a Benek. V úvodní základní jedenáctce se objevili: Metelka – Kulhánek, Novotný, Koťátko, Randák – Koubek, Brett, Benek, V. Hurt – Bárta, Poul, dále střídali Cimbál, Maňas, D. Hurt, Čermák, Vokáček, Horák, Bělík, Vavřich a Korček.

V druhém zápase na doubské umělé trávě si hráči FKP s chutí zastříleli proti hostitelskému Sokolu a postupně navyšované skóre se zastavilo až na výsledku 1:9, přičemž čerstvému účastníku krajské I. A třídy se nepodařilo ani jednou překonat turnovské brankáře, protože jejich čestný úspěch zaznamenal Horák vlastním gólem. „V tomto duelu nastoupil v první půli mezi tyče trenér našich gólmanů Radek Cimbál, a jak jsme již byli zvyklí, opět to odchytal s nulou,“ vypíchl jistou zajímavost Petr Horáček.

Realizační tým pak druhý den sledoval další výhru, kterou na umělém tréninkovém hřišti u Nisy sehráli jejich svěřenci s ligovým A dorostem Slovanu Liberec. Oboustranně bojovné utkání nakonec rozhodla ve druhém dějství větší zkušenost „divizionářů“, kteří brankami V. Hurta, Poula, Beneka a Novotného zvítězili 1:4.

V sobotu 28. ledna vstoupí Turnováci do zimního turnaje v Nové Pace, kde jim soupeřem bude jeden ze tří účastníků ČFL – Slovan Liberec B. Ve středu 1. února pak naši fotbalisté změří síly v Doubí od 18.00 hodin v pomyslném pojizerském derby s exdivizním celkem SK Semily. „Po tomto zápase odjíždíme na vysokohorské soustředění do Kořenova,“ uzavřel blok svých informací Petr Horáček, vedoucí mužstva FK Pěnčín-Turnov.

Zaznamenal Karel Vodrážka, sport TvA, vodraz@centrum.cz

Související články (celkem 21)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.