MEMORIÁL LUDVÍKA DAŇKA 2018

0

19. ročník mezinárodního atletického mítinku, úterý 29. května 2018.
Koná se na Městském atletickém stadionu Ludvíka Daňka v Turnově od 15.00 hodin. Slavnostní zahájení mítinku a připomenutí turnovského světového rekordu olympijského vítěze v hodu diskem Ludvíka Daňka proběhne v 16.00 hodin. Hlavní memoriálová disciplína, hod diskem, je na programu od 16.30 hodin.

Představí se opět nejlepší světoví diskaři, mj. Poláci Piotr Malachowski, Robert Urbanek, Daniel Jasinski z Německa a Jamajčan Fedrick Darcres, který na Hrách Britského společenství v Austrálii vytvořil hodem 68,20 m nejlepší světový výkon roku 2018. Program je naplánovaný do 19.35 hodin. Pro diváky bude připravena velkoplošná obrazovka pro lepší přehled o dění na stadionu, lákavá tombola (10 cen) a doprovodný program.

V dalších disciplínách se představí:
* 100 a 200 m – Veleba, Záleský, Ukrajinci Suprun, Fedorovskyj, turnovská sprinterská naděje Ladislav Víla
* 800 m – Šnejdr, Sasínek, z žen poběží naše nejlepší závodnice Vrzalová, Slovenka Štuková a Ukrajinka Demyanynková
* dálka – náš nejlepší dálkař Juška, Němci Hartman a Fuchs, Polák Kuch a Ukrajinec Kruk, v kategorii žen bude startovat loňská vítězka, Slovenka Vadlejchová (manželka našeho nejlepšího oštěpaře)
* tyč – Balner, Kudlička
* koule – Staněk, Prášil, Řek Stamatogianis a Ukrajinec Samoliyuk
* Na žádost Českého atletického svazu a jeho šéftrenéra Tomáše Dvořáka byly do programu zařazeny reprezentační štafety 4 x 100 m mužů i žen.

Součástí programu jsou tradičně smíšené žákovské štafety 8 x 200 m, které se letos poprvé poběží jako Memoriál Karla Koláře.

Více najdete na http://acturnov.com/.
Jana Svobodová, prezidentka AC Turnov

Sdílet

Autor článku

Comments are closed.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.