MEMORIÁL LUDVÍKA DAŇKA 2018

0

19. ročník mezinárodního atletického mítinku, úterý 29. května 2018.
Koná se na Městském atletickém stadionu Ludvíka Daňka v Turnově od 15.00 hodin. Slavnostní zahájení mítinku a připomenutí turnovského světového rekordu olympijského vítěze v hodu diskem Ludvíka Daňka proběhne v 16.00 hodin. Hlavní memoriálová disciplína, hod diskem, je na programu od 16.30 hodin.

Představí se opět nejlepší světoví diskaři, mj. Poláci Piotr Malachowski, Robert Urbanek, Daniel Jasinski z Německa a Jamajčan Fedrick Darcres, který na Hrách Britského společenství v Austrálii vytvořil hodem 68,20 m nejlepší světový výkon roku 2018. Program je naplánovaný do 19.35 hodin. Pro diváky bude připravena velkoplošná obrazovka pro lepší přehled o dění na stadionu, lákavá tombola (10 cen) a doprovodný program.

V dalších disciplínách se představí:
* 100 a 200 m – Veleba, Záleský, Ukrajinci Suprun, Fedorovskyj, turnovská sprinterská naděje Ladislav Víla
* 800 m – Šnejdr, Sasínek, z žen poběží naše nejlepší závodnice Vrzalová, Slovenka Štuková a Ukrajinka Demyanynková
* dálka – náš nejlepší dálkař Juška, Němci Hartman a Fuchs, Polák Kuch a Ukrajinec Kruk, v kategorii žen bude startovat loňská vítězka, Slovenka Vadlejchová (manželka našeho nejlepšího oštěpaře)
* tyč – Balner, Kudlička
* koule – Staněk, Prášil, Řek Stamatogianis a Ukrajinec Samoliyuk
* Na žádost Českého atletického svazu a jeho šéftrenéra Tomáše Dvořáka byly do programu zařazeny reprezentační štafety 4 x 100 m mužů i žen.

Součástí programu jsou tradičně smíšené žákovské štafety 8 x 200 m, které se letos poprvé poběží jako Memoriál Karla Koláře.

Více najdete na http://acturnov.com/.
Jana Svobodová, prezidentka AC Turnov

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.