V NEMOCNICI TURNOV VYMĚNÍ NEMOCNIČNÍ LŮŽKA ZA 8,5 MILIONU KČ

0

Hodnota investic z dotačního programu Návazná péče přesáhne 30 milionů Kč. Do turnovské nemocnice dorazí celkem 128 moderních elektricky polohovatelných postelí.

Nová moderní elektricky polohovatelná nemocniční lůžka v hodnotě 8,5 milionu Kč v úterý 19. června přivezla dodavatelská firma do Nemocnice Turnov. Celkem v Turnově KNL vymění 128 nemocničních lůžek. Všechna nová lůžka plní přísné standardy nemocniční péče. „Je to krok správným směrem. Hlavně pro náš personál, kterému se opět trochu uleví při manipulaci a obsluze pacientů. A nesmíme zapomenout na zvýšení komfortu pro samotné pacienty,“ přivítal dodávku nových nemocničních lůžek Martin Hrubý, náměstek generálního ředitele pro řízení Nemocnice Turnov.

„Pro pacienty naší turnovské nemocnice to je dobrá zpráva,“ komentuje dodávku moderního vybavení Tomáš Hocke, starosta Turnova a člen dozorčí rady Krajské nemocnice Liberec. „Potvrzuje se, že krok, kdy jsme se před čtyřmi lety spojili s největší krajskou nemocnicí byl, je, a věřím, že i nadále bude přínosem pro obyvatele města a okolí,“ dodal Tomáš Hocke.

…a starosta města společně s tiskovým mluvčím KNL před nemocnicí vyzkoušeli manipulaci s lůžky…

Nová nemocniční lůžka jsou hrazena z dotačního programu Návazná péče. „Všechny přístroje a vybavení jako tato nemocniční lůžka jsou hrazeny z dotace, kterou bychom v Turnově neměli nikdy šanci kvůli velikosti naší nemocnice získat,“ připomněl Jaroslav Knížek, turnovský zastupitel a člen dozorčí rady KNL. „Je potěšující, že management KNL vnímá nemocnici jako celek a při obnově vybavení nezapomíná ani na pacienty z Turnovska,“ dodal Knížek.

Celkem v rámci dotačního programu Návazná péče v letošním roce dojde na investice za téměř 40 milionů Kč. Nemocnice kromě zmiňovaných nemocničních lůžek pořídila ventilátory na oddělení ARO, skiagraf a pojízdný rentgen. Do konce roku bude ještě nainstalován moderní přístroj CT od firmy Siemens.

Od roku 2014, kdy došlo ke spojení Nemocnice Turnov s Krajskou nemocnicí Liberec, a. s., bylo jen v Turnově proinvestováno více než 107 milionů Kč.

Václav Řičář, tiskový mluvčí KNL, vaclav.ricar@nemlib.cz

Starosta T. Hocke, člen dozorčí rady KNL J. Knížek a turnovský radní M. Kříž

Související články (celkem 120)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.