TURNOVSKÝ GRANÁT BYL NA GALAVEČERU ČESKÉHO SLAVÍKA HODNĚ VIDĚT

0

Sobota 28. listopadu večer, TV NOVA v hlavním vysílacím čase: předávání cen a vyhlášení výsledků 50. ročníku ankety Český slavík Mattoni 2015. Už dlouho dopředu se očekávalo, že Karel Gott by mohl získat v pořadí již 40. zlatého slavíka. Očekávání bohužel umocnilo i onemocnění, se kterým zpěvák v současnosti bojuje. Karel Gott na ceremoniál dorazil osobně, získal jubilejního slavíka i se stal absolutním vítězem ankety s počtem 68 910 hlasů.

Ceny pro vítěze již dlouhé roky připravuje turnovské Družstvo umělecké výroby Granát. V ateliéru firmy vznikají zlatí slavíci pro vítěze v mužské a ženské kategorii, pro skupinu roku, nejoblíbenějšího interpreta ze Slovenska, Rádio Impuls uděluje cenu o nejhranější písničku. Nejprestižnější je cena pro absolutního vítěze ankety.

„Organizátorům soutěže jsme navrhli, že by to pro případ předávání v pořadí čtyřicátého slavíka chtělo něco speciálního. Po dohodě v našem družstvu vzniklo patnáct návrhů, z nichž byla vybrána platinová koruna s českými granáty. Je to pro nás velmi prestižní, že můžeme práci našich šperkařů tímto způsobem představit celému národu,“ uvádí Miloslav Šorejs, předseda představenstva d.u.v. Granát.

201511301947_vakci_239_013_granat

Tvůrcem platinového slavíka je dlouholetý pracovník vývojového ateliéru družstva Karel Merta. „Karla Gotta beru jako krále české popmusic, proto byla zvolena koruna skládající se z osmi čtvrťových not. Osázena je 656 českými granáty a zasazena je do křišťálového disku. Váha je 1,4 kilogramu,“ přiblížil mimořádnou cenu Merta.

A jak vůbec letošní anketa dopadla? První příčku v kategorii zpěvaček obhájila Lucie Bílá. Skupinou roku jsou opět Kabáti. Prvenství v kategorii zpěváků obhájil Karel Gott. Slavíkem bez hranic jsou slovenští No Name, diváci zvolili objevem letošního roku skupinu Slza.

201511301949_vakci_240_013_granat

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.