NA NÁMĚSTÍ ČESKÉHO RÁJE SE BUDE PARKOVAT PŮL HODINY ZDARMA

0

Od 1. února nastane změna v platbě za parkování na náměstí Českého ráje. Prvních 30 minut bude zdarma, za každou další započatou hodinu řidiči zaplatí 50 Kč. Změnu odsouhlasili radní města na svém jednání v minulém týdnu. Řidiči si od února vyzvednou v parkovacím automatu lístek s označením času pro první půlhodinu zcela zdarma. Vyzvednout lístek musí všichni řidiči, kteří chtějí bonus využít. „Lístek na půlhodinu zdarma musí být viditelně umístěn ve vozidle kvůli kontrole, kterou budou provádět městští strážníci,“ upozornil Luboš Trucka, velitel turnovské městské policie.

Pokud budou řidiči potřebovat setrvat v centru města déle, budou si muset naopak připlatit. Cena každé další započaté hodiny totiž bude 50 Kč. Tuto částku bude možné zaplatit přímo v parkovacím automatu nebo formou SMS. Není možné kalkulovat s tím, že by se hodina rozdělila na polovinu zdarma a 25 Kč!

Vedení města věří, že lidé budou bezplatnou půlhodinu využívat kultivovaně a výměna parkujících aut bude probíhat plynule. Nový systém čeká průběžné sledování a vyhodnocování. Zpětnou vazbu mají dostat radní nejpozději na svém zářijovém jednání.

Vstřícným gestem přijde město o nemalý příjem ve svém rozpočtu. Navíc jsou tu obavy, že většina zájemců o parkování na náměstí stejně nebude uspokojena kvůli malému počtu parkovacích míst. Změna v systému zvýší navíc zatížení městské policie, která bude muset pečlivě hlídat dodržování času stání.

Kromě parkování na náměstí Českého ráje řešili radní také zpoplatnění parkoviště za budovou „Nové radnice“ ve Skálově ulici. Zde odsouhlasili, že cenový tarif bude stejný jako pro celou Skálovu ulici, tedy 5 Kč za jednu hodinu. Za každou další započatou hodinu zájemci zaplatí 20 Kč. Nové parkoviště má sloužit především lidem, kteří si půjdou na úřad vyřizovat své záležitosti, proto se zpoplatněním chce radnice vyhnout tomu, že by na plochu někdo odstavil auto na celý den. „Poplatek je jediným prostředkem k regulaci parkujících automobilů ve městě,“ nastínila místostarostka Jana Svobodová, která materiál o parkování na radu města předkládala.

(Zdroj: Zdenka Štrauchová, tisková mluvčí města Turnov)

Parkování na půl hodiny zdarma na náměstí:

  • úlet (76%, 1 029 Hlasy)
  • dobrý nápad (14%, 196 Hlasy)
  • uvidíme až z praxe (5%, 63 Hlasy)
  • vyzkoušejte někde jinde, ale ne na náměstí (4%, 57 Hlasy)
  • téma mě nezajímá (0%, 5 Hlasy)
  • jiná odpověď (0%, 3 Hlasy)
  • nevím (0%, 1 Hlasy)

Počet hlasujících: 1 354

Nahrávání ... Nahrávání ...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.