ČERVNOVÉ SPORTOVNÍ POZVÁNKY

0

Červen byl vždy ve znamení fotbalu, probíhala poslední utkání, která předurčovala postupy do vyšších soutěží, nebo naopak posun týmů pro příští sezonu opačným směrem. Letos tomu tak není, fotbal se na jaře v nižších soutěžích vůbec nerozjel, nikdo letos nepostoupí ani nesestoupí… Stejně jako v nabídce červnových kulturních akcí jsou tu po koronavirovém útlumu první akce sportovní. Zásadní bude otevření koupaliště v Maškově zahradě v sobotu 20. června.

DĚTSKÉ RYBÁŘSKÉ ZÁVODY
Místní organizace Českého rybářského svazu Turnov pořádá 20. června tradiční dětské rybářské závody na Jizeře u autobusového nádraží. Start v 8.00 hodin, vhodné pro mladé rybáře i nerybáře. Vstupné dobrovolné. Občerstvení zajištěno.

AREÁL MAŠKOVY ZAHRADY SE OTEVŘE 20. ČERVNA
Pátou sezonu koupaliště v Maškově zahradě si rozhodně nenechte ujít! Jeho brány se otevřou v sobotu 20. června.
Těšit se můžete na osvědčené vodní atrakce jako tobogán, skluzavku Kamikadze, troj skluzavku nebo malou dětskou skluzavku. V areálu bude k dispozici multifunkční hřiště, minigolf, šlapací autíčka či stolní tenis. „Nabízíme také beach volejbalové hřiště, které si lze pronajmout i mimo sezonu,“ doplňuje Tomáš Špinka, manažer Sportovně rekreačního areálu Maškova zahrada. Parkoviště bude opět fungovat pro návštěvníky zdarma.
Super novinkou pro letošní sezonu budou animační programy, které jsou připravovány ve spolupráci s centrem volného času Žlutá ponorka Turnov. Relax v Maškově zahradě vám zpestří třeba zorbingové koule, večerní koupání s hudbou, malování na obličej, zumba nebo speciální program Turnovského hudebního léta 2020.
Kromě koupaliště s atrakcemi mohou návštěvníci využít okolní plochy areálu, kde najdou skatepark, 560 metrů dlouhou in-line dráhu (vhodnou například i pro výuku dětí na kole) nebo dětské hřiště. Velkým letošním lákadlem pro dospělé i děti budou nové dva okruhy pumptracku v celkové délce přes 300 metrů. Turnovský pumptrack by měl být hotový zhruba v polovině července.
Letošní sezona bude bohužel poznamenaná aktuální pandemickou situací. Kvůli tomu bude regulován vstup do areálu a pobyt dle aktuálně platných nařízení Vlády ČR. „Dodržovat správné rozestupy cestou na tobogán pomůže návštěvníkům značení na schodech, stejně tak bude vizuálně upozorňovat označení na zemi minimální rozestup při čekání na občerstvení,“ přiblížil Tomáš Špinka.
Aktuální informace najdete na www.maskova-zahrada.cz. (Zdroj: TZ města Turnov)

PŘÍMĚSTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR
TJ Turnov přidává třetí turnus příměstského sportovního tábora pro děti ve věku 10-14 let se zaměřením na venkovní a netradiční sportovní aktivity. Podmínkou účasti je základní fyzická zdatnost.
Termín: 27.-31. 7. 2020 (po-pá 8.00-16.00 hodin, cena 1.800 Kč (včetně obědů).
Program: cyklistika, turistika, rafty, bazén, dobrodružné hry v přírodě, míčové hry, netradiční hry, stolní tenis, squash, orientační běh a další …
Místo: Turnov a Český ráj, sportovní hala TJ Turnov a další sportoviště …
Tábor je veden zkušenými instruktory a vystudovanými pedagogickými pracovníky.
Přihlášky a další informace získáte na sekretariátu TJ Turnov ve sportovní hale ve Skálově ulici u atletického stadionu. Tábor se uskuteční při minimálním počtu 20 účastníků. Uzávěrka přihlášek do 19. června.
Kontakty: www.tjturnov.cz, tjturnov@tjturnov.cz, 481 321 435.

VYSKEŘSKÝ HANDICAP – SKALÁK 20
V sobotu 27. června se uskuteční pod patronací AMK Vyskeř dalších ročník oblíbených cyklistických závodů. Trať vede po silnicích a zpevněných cestách a je vhodná pro horská a trekingová kola. Trať je nenáročná a vhodná pro všechny věkové i výkonnostní kategorie. Prezentace v budově obecního úřadu od 8.30 hodin, start prvního závodu v 10.30 hodin. Předběžné přihlášky zašlete na e-mailovou adresu: amkvysker@seznam.cz. Závod se jede za plného silničního provozu, každý účastník startuje na vlastní nebezpečí.
Více na www.amkvysker.webnode.cz.

 

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.