LETEM SVĚTEM TURNOVSKÉHO SPORTU: OD BOXU PŘES FOTBAL A HOKEJ PO VOLEJBAL

0

Turnovští fotbalisté začali s přípravou na jarní část divizní sezony, která by podle všeho měla být hodně úspěšná díky úzké spolupráci s ligovým Libercem. V hale TJ ve Skálově ulici se uskutečnil turnaj fotbalového potěru – přípravek. První úspěchy sbírají turnovští boxeři, pokračují hokejové soutěže… I díky polovičnímu úspěchu v Liberci vedou stále turnovští volejbalisté tabulku II. ligy, a to je pro tento tým ve druhé sezoně v této soutěži obrovským úspěchem!

BOX
* Oddíl boxu TJ Turnov: Turnovský box si připsal další dvě výhry. Miroslav Kravec vyhrál technickým K.O. ve 2. kole, Djon Akhmatjonov vyhrál na body a v přípravce malý Filip Vérteši boxoval se soupeřem, který měl na kontě už 25 utkání a Filip při svém druhém utkání byl tomuto zkušenému soupeři vyrovnaným soupeřem. Filip je velký talent turnovského boxu
Jan Bartoš, bartos.h74@centrum.cz

FOTBAL
* TURNOVŠTÍ FOTBALISTÉ NA PRAHU ZIMNÍ PŘÍPRAVY

Většinou hráčů neoblíbená část fotbalového období nastala a v mnoha oddílech začala příprava na boj o jarní body, potřebné tu k lepšímu umístění, onde k záchraně v dané soutěži.
Divizní fotbalisté FK Pěnčín-Turnov se poprvé sešli v úterý 14. ledna v posilovně ve Skálově ulici. Hlavní kouč Emil Šafář si do docházky mohl napsat 17 jmen, z čehož ovšem bylo pár marodů. Koťátko čeká na operaci, kotník si pochroumal V. Hurt a čerstvě se zranil Havlín. Tomu skončilo hostování v Semilech, stejně jako přítomnému Koubkovi v Mírové p. Koz. Mužstvo opustil nadějný střelec Martin Ježek, jenž to chce zkusit v Německu.
„Naše spolupráce s Libercem úspěšně pokračuje a je příslibem i pro jaro, kdy chceme pokračovat v nastoupeném trendu. Nějaké změny v hráčském kádru průběžně proběhnou, ale určitě nebudou mít vliv na naši herní kvalitu,“ poznamenal prezident FK Jaroslav Knížek
Po pátečním tréninku se modrobílá jedenáctka vydala právě do Liberce, aby zde změřila síly s dorostem Slovanu. Liberečtí mladíci přípravný duel rozhodli díky několika povedeným střelám již v prvním poločase, a to poměrem branek 3:1. Čestný úspěch Turnova zaznamenal stoper Ginzel, jenž se nadvakrát prosadil po jednom z rohových kopů. Výsledek trenér Emil Šafář nechtěl zatím podrobněji rozebírat.
Sestava FK: Hyka – Tvrdý (46. Koubek), Ginzel, Nedošetko, Petřík – Finklár, Novotný, Kunst (46. Korček), Bernát (66. Náhlovský), Papoušek – Bárta (46. Havel)
Jak prozradil vedoucí Petr Horáček, mužstvo trénuje v cyklu PO-ÚT-ST-PÁ a vedle již zmíněné úterní posilovny využívá tradičně umělku Sokola Doubí. V rámci zimní přípravy ale hráče FK Pěnčín-Turnov krom nabírání síly a kondice čeká i šňůra dalších sedmi přípravných utkání, vesměs na hřištích soupeřů, přičemž např. pražský Zličín přivítá Turnov na umělé trávě v Českém Dubu. Dalšími sparingpartnery budou Varnsdorf, VTJ Rapid Liberec, liberecká juniorka atp.
Karel Vodrážka, Sport TvA, vodraz@centrum.cz

n201401232153_sport_11_014_fotbal* PŘÍPRAVKA: POPRVÉ NA 1* A 1 MÍNUS!
Realizační tým přípravky FK Pěnčín-Turnov uspořádal v neděli 19. ledna v hale TJ ve Skálově ulici první halový turnaj pro ročníky 2003 a mladší. Organizačně klapalo vše na jedničku, takže nedělní klání deseti celků fotbalového potěru skončilo jako unikum s téměř půlhodinovou rezervou! Ta se využila na slavností předávání hodnotných cen z rukou prezidenta pořádajícího klubu ing. Jaroslava Knížka.
„Na to, že to byla naše organizační premiéra, podle zaznamenaných ohlasů předpokládám, že napoprvé jsme to zvládli se ctí. Proto chci poděkovat všem, kdo se o to každý svým dílem přičinili. Jen mě trochu mrzí kolaps občerstvení v patře, jenž ovšem nebyl v naší režii. Jinak v maratonu třiceti zápasů, které s přehledem odřídili rozhodčí Dušan Bukvička a Jan Vydra, padlo celkem 116 branek, a to jedna hezčí či kurióznější než druhá,“ byl až na jedinou pihu na kráse spokojen trenér turnovské přípravky Aleš Krejčík.
A opravdu bylo nač se dívat. Průměr téměř čtyř gólů na 12minutové utkání ve dvou skupinách rozhodně nenudil a symbolicky tomu odpovídal nejčastější výsledek 2:2, kterým tato skončila hned 5x! Svou „troškou“ do mlýna tomu přispěl mj. také Joshua Pekař z turnovského A-týmu, který se stal králem střelců se sedmi registrovanými trefami. Naopak mezi tyčemi byl nejlepší Vítek Těšínský, hájící svatyni Sokola Chomutice.
Karel Vodrážka, Sport TvA, vodraz@centrum.cz
Sestavy:
FK PěT A: Matzke – Schmidt, Pekař, Plhal, Finkous, Knobloch, Třešňák, Soukup, Radovský, Rozkovec.
FK PěT B: Maršík – Vošvrda, Hvizd, Víšek, Poledne, Bradáč, Pekařová, Fanta, Myslivec, Fišar

Konečná tabulka:
1. Slovan Liberec 
2. Sokol Chomutice  
3. FK Pěnčín-Turnov „A“   
4. Stará Nová Paka  
5. Sokol Martinice
6. FK Baumit Jablonec
7. SK Semily
8. Sporting Mladá Boleslav
9. FK Dobrovice
10. FK Pěnčín-Turnov „B“

HOKEJ
* 5. kolo nadstavbové části skupiny střed Jičínské hokejové ligy, hrané 19. ledna: HC Pěnčín/Daliměřice – HC Dobrá Voda 6:9 (2:4, 2:2, 2:3). Sestava HC Pěnčín/Daliměřice: Volf – Kutěj, Fanta, Kučera, Mikule – Lamač M., Sluka, Zahradník – Lamač L., Odcházel, Konejl M. – Škréta J., Oplt. Branky a nahrávky: 7. Mikule (Odcházel), 14. Oplt (Lamač M., Fanta), 26. Sluka (Kutěj), 31. Kučera (Škréta J.), 57. Sluka (Zahradník), 58. Odcházel (Lamač L.) – 5. Špicar J., 14. Hodonský, 19. Špicar V., 33. Koníř K., 37. Špicar V., 42. Doležal, 46. Koníř V., 56. Franc.
V tomto utkání jsme od začátku jen dotahovali náskok soupeře. Do stavu 4:4 jsme to tak nějak zvládali, ale pak přišel náš totální výbuch v obranné činnosti. V obraně jsme vyrobili spoustu chyb, které soupeř nemilosrdně trestal. Sice jsme soupeře jednoznačně přestříleli, ale to byla asi jediná činnost kde jsme dnes byli lepší.
* 6. kolo nadstavbové části skupiny střed Jičínské hokejové ligy, hrané 21. ledna: HC Pěnčín/Daliměřice – HC Zmijozel 6:4 (3:1, 2:0, 1:3). Sestava HC Pěnčín/Daliměřice: Volf – Kutěj, Fanta, Kučera, Mikule – Lamač M., Sluka, Zahradník – Škréta M., Odcházel, Oplt – Škréta J. Branky a nahrávky: 8. Oplt (Škréta M.), 13. Lamač M. (Zahradník), 20. Oplt (Sluka), 26. Sluka, 37. Zahradník (Lamač M.), 49. Zahradník (Sluka) – 5. Křepel, 42. Zugar, 46. Kloz, 56. Puš.
K tomuto utkání jsme díky informačnímu šumu dorazili o dvě hodiny dříve, než byl stanoven úřední začátek utkání. Jak se později ukázalo společné soustředění mužstva nad kávičkou, jednou Plzní a tatrankou v místní nálevně nám přišlo velice vhod. Soupeři, který nás v prvním kole nadstavby jasně přejel, jsme porážku oplatili neuvěřitelným výkonem ve všech řadách. Dva dny po ostudném výkonu proti Dobré Vodě, mužstvo v pozměněném složení předvedlo úplně jiný výkon. Od začátku utkání jsme důsledně hlídali dva nebezpečné hráče hostů, dobře jsme bránili a v útoku jsme byli nebezpeční. Soupeř měl počáteční tlak, ujal se vedení, ale my díky přesilové hře jsme stihli za tři minuty vyrovnat, první branku vstřelil Tomáš Oplt. Vyrovnávací brankou jsme utnuli počáteční nápor hostů a od tohoto okamžiku se v první třetině přestěhovala aktivita na naše hokejky. Do konce první třetiny jsme překvapenému soupeři zasadili další dvě branky. Úspěšnými střelci byli Martin Lamač a opět Tomáš Oplt.
Ve druhé třetině jsme pokračovali ve výborném výkonu, který vyvrcholil v čase 25:02, kdy čtvrtý gól vstřelil do prázdné brány Radek Sluka. Tento gól padl v našem oslabení pět na tři, které trvalo dlouhých 101 sekund. V závěru druhé třetiny přidal pátý zářez Tomáš Zahradník a my jsme odcházeli se slibným náskokem po druhé třetiny do kabin.
Ve třetí části hry jsme očekávali nápor soupeře, který se skutečně dostavil. My jsme hráli trochu pasivně a dvěma slepenými brankami se hosté dostali zpět do hry. Naštěstí z první naší vážnější akce jsme hned odpověděli a Tomáš Zahradník přidal šestý uklidňující gól. Pak jsme soupeři opět nabídli dlouhou přesilovou hru pět na tři, která trvala tentokrát 105 sekund. Tuto přesilovku se nám podařilo úspěšně ubránit a tím jsme zlomili definitivní odpor soupeře. Překonával se hlavně Martin Volf v bráně, který chytal snad vším, co měl na sobě. Poslední gól v zápase vsítili hosté v naší přesilové hře pět minut před koncem, ale my jsme si už důležité vítězství nenechali vzít.
Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI
Zápasy 12. kola NPL
* SDH Troskovice – HC SDH Hnanice 11:1 (5:0, 3:0, 3:1). Střelci: Stránský – 5, Novotný – 2, Bláha, R. Růžička, Semecký, Zajíc / Bubák. Sestavy: Troskovice: Louma – Dlabola, Novotný, Těhník, Srb – Stránský, Semecký, Lukáš Dubravský, R. Růžička, Zajíc, Bláha. Hnanice: Volf – J. Malý, Richter, Bubák – D. Malý, Mach, Stantejský, P. Stuchlík ml., Buchar, Buriánek.
* HC Modřišice – HC Performers Turnov 2:5 (1:2, 0:3, 1:0). Střelci: L. Holán, R. Holán / Cidlinský – 2, Sýkora, Dědeček, P. Janoušek. Sestavy: Modřišice: Hataš – Karásek, Roubíček, M. Vaníček, Krouza – L. Holán, R. Holán, V. Vaníček, Pelda, Hladík. Performers: Mlejnek – Hujer, Roubíček, Sýkora, Černohouz – Dědeček, Holub, Hlubuček, Adam, Cidlinský, Janoušek P.
* HC Sokol Turnov – HC Všeň Pojizeří 3:2 (0:1, 1:0, 2:1). Střelci: Hejňák – 3 / Egert – 2. Sestavy: Sokol: Procházka – Živora, J. Dobrý, Koucký, Pavlata – Schovánek, Brož, Hejňák, Richtr, O. Dobrý, Šolc. Všeň Pojizeří: Zuzaňák – Kutěj, J. Pařízek, Pitel, Kučera – M. Lamač, Egert, Kobosil, Holas, Vinter, Šťastný, Z. Pařízek.
Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz

Tabulka:
1. HC Performers Turnov 12 9-0-0-2-1 70:34 29
2. SDH Troskovice 12 7-0-0-2-3 72:47 23
3. HC SDH Hnanice 12 4-3-0-1-4 53:54 19
4. HC Sokol Turnov 11 5-1-0-0-6 36:48 17
5. HC Všeň Pojizeří 12 4-2-0-0-6 42:44 16
6. HC Modřišice 12 1-0-0-1-10 30:76 4

VOLEJBAL
* II. liga: Lokomotiva LIBEREC – TJ Zikuda TURNOV 3:1, 1:3.
V dalším utkání 2. volejbalové ligy zavítali turnovští volejbalisté v rámci 21. a 22. kola do Liberce na palubovku místní Lokomotivy. Jelikož domácí bojují o záchranu, nastoupili v kompletní sestavě s cílem bojovat o každý bod. Turnováci přijeli do Liberce opět ve značně okleštěné sestavě, což se stává již bohužel pravidlem. K tradičním absentérům Dolejšímu a Koláčnému, kteří se již v této sezoně na palubovce neobjeví, přibyli díky zraněním a pracovním povinnostem také Konečný, Charousek, Vojta a Maier. Do sestavy se naopak vrátili Novák s Lukavcem a Kovář. Aby toho nebylo málo, tak si ještě ve 4. setu prvního utkání zranil kotník blokař Marek, čímž pro něho sobotní klání předčasně skončilo. 
1. zápas 3:1 (23,22,-22,23). Sestava: Novák, Melich, Kovář, Uhlárik, Lukavec, Marek, libero Strnad. Střídali: Macháč, Vacík, Folprecht. Trenéři Šimůnek a Strnad.
První set byl od úvodu vyrovnaný, ale v jeho druhé části si dokázali liberečtí vytvořit 1-2 bodový náskok, který přetavili ve vítězství. Druhý set probíhal dle stejného scénáře a domácí si koncovku s přehledem pohlídali. Třetí set byl opět vyrovnaným bojem, ale tentokrát byli v rozhodujících chvílích přesnější Turnováci a vypadalo to na zvrat v utkání. V další vyrovnané koncovce čtvrtého setu se však zranil Marek a domácí dokázali využít drobných nepřesností hostů a získat plný počet bodů.
2. zápas 1:3 (19,-13,-20,-20). Sestava: Folprecht, Charousek, Kovář, Uhlárik, Melich, Vacík, libero Strnad. Střídali: Novák, Macháč, Lukavec. Trenéři Šimůnek a Strnad.
Do druhého utkání posílil turnovské řady smečař Charousek, který přinesl do týmu razantní útok a zvýšenou bojovnost, což se podepsalo na výkonu celého družstva. V prvním setu se to však ještě neprojevilo a domácí ho jasně získali. Od druhého setu však i díky několika změnám v sestavě, kdy se na smeč vrátil Lukavec a Melich se přesunul na post univerzála, obraz hry výrazně změnil a na palubovce byl jednoznačným vládcem Turnov. Hladce získal druhý i třetí set a i ve čtvrtém dějství nebylo až na pár okamžiků o vítězi pochyb.
Tým Turnova tabulku ligy vede!
Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

V příštím kole přivítají hráči Turnova na domácí palubovce 25. ledna kvalitní tým jihočeských Netolic. Začátky utkání v 11.00 a 15.00 hodin. Souběžně budou probíhat utkání KP1 žen TJ Turnov – Lokomotiva Liberec B (9.00 a 13.00 hodin).

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.