PRVNÍ CHARITATIVNÍ OBCHOD ADRA V ČECHÁCH BUDE V TURNOVĚ

0

V Turnově bude v pátek 6. dubna ve 12.00 hodin slavnostně otevřen první charitativní obchůdek ADRA v Čechách. Tyto obchody fungují na principu, že lidé přinášejí hračky, knížky, dárkové a sportovní potřeby nebo kvalitní oblečení a dané věci jsou následně v obchodě nabízeny zákazníkům. Cílem této dobročinné aktivity je získat finance na charitativní projekty.

Peníze z obchůdku v Turnově půjdou na rozvoj dobrovolnických programů u seniorů. Získané finance se věnují na založení Dobrovolnického centra, které bude koordinovat práci dobrovolníků v zařízeních pro seniory a u osamělých seniorů v jejich domácím prostředí. Dobrovolníci se tak budou moci stát pro starší lidi jejich dobrými společníky a mohou jim svojí pozorností a vnímavým nasloucháním ulehčit problémy spojené se stářím.

Další přidanou hodnotou charitativních obchůdků je, že se tak prodlouží životnost předmětů, které štědří lidé darují. Z tohoto pohledu je dobročinný obchůdek zároveň velmi prospěšná ekologická aktivita.

Díky vstřícnosti turnovského a semilského úřadu práce se podařilo do obchůdku zajistit sympatickou obsluhu. Na provozu charitativní prodejny se také budou podílet dobrovolníci z řad veřejnosti. Školení pro zájemce proběhne 8. dubna od 10.00 do 12.00 hod. na adrese charitativního obchůdku v Nádražní ulici 1130. Provozní doba turnovského obchodu je od pondělí do pátku od 9.00 do 16.00 hodin.

Těšíme se na setkání s vámi

Milena Čančíková, vedoucí Charitativního obchodu ADRA v Turnově, tel. 737 441 159
milena.cancikova@adra.cz

ADRA zahájila prodej věcí z „druhé ruky“ na podzim 2010. Jedná se o prodej v režimu veřejné sbírky. První charitativní obchůdek byl otevřen ve Frýdku-Místku. S nově otevřeným obchůdkem v Turnově bude ADRA provozovat celkem 18 takovýchto obchodů.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.