OHLÉDNUTÍ ZA SPORTEM: ILMA V BUDAPEŠTI, FLORBAL, FOTBAL A ÚSPĚŠNÉ VYSTOUPENÍ HÁZENKÁŘEK

0

Mimořádně úspěšná byla výprava Taneční a pohybové školy ILMA, která z mistrovství světa a Evropy v Budapešti do Českého ráje přivezla zlato, stříbro i bronz v různých věkových a tanečních kategoriích. Ve sportovním souhrnu přinášíme i první florbalové výsledky. Turnovským fotbalistům se v divizi zatím nedaří, boj o záchranu bude patrně mottem tohoto ročníku. Poprvé přinášíme výsledkový servis i z nižších fotbalových soutěží. Sezona začala také házenkářkám, ty ve dvou zápasech v Praze zvítězily…

ILMA  SKVĚLE REPREZENTOVALA TURNOV V BUDAPEŠTI
O víkendu 11. a 12. září se v Budapešti konalo mistrovství světa a Evropy a Světový pohár speciálních párových tanců juniorské a hlavní věkové kategorie. Za Taneční a pohybovou školu ILMA se tohoto tanečního klání zúčastnily formace a páry hlavní věkové kategorie, dále pak malá skupinka, dua a pár juniorské věkové kategorie. Jejích výsledky byly opravdu skvělé! Posuďte sami:

n201009151656_sport_80_09_ilma* Mistrovství Evropy ve speciálních párových tancích – formace (hlavní věková kategorie): 1. místo – Piano: Vojtěch Kořínek, Martin Rejman, David Hlůže, Petr Čuban, Petr Kudělka, Elvis Vogl,  Vojtěch Cvrček, Kateřina Šollarová, Markéta Kafková, Eva Holubcová, Charlotte Horutová, Kateřina Rejmanová, Anna Patková, Veronika Horáčková. 3. místo – Danza passional (Tanec s vášní): Vít Burjánek, Michaela Svatošová, Jakub Hrubý, Michaela Kalinová, Antonín Košek, Josef Marek, Michaela Pěničková, Simona Rajtrová, Kateřina Šimonová, Lukáš Udržal, Tomáš Illich, Martina Raušová.

* Světový pohár Jitterbugg (hlavní věková kategorie): 2. místo – Markéta Kafková, Martin Rejman.

* Světový pohár (malá skupinka): 3. místo – ETNA (Petra Pěnčíková, Dominika Čubanová, Marie Drahoňovská, Simona Rajtrová, Michaela Svatošová).

* Světový pohár Bachata (juniorská věková kategorie): 3. místo – Natálie Strouhalová, Ondřej Melich.

Další umístění turnovských tanečníků byla velmi pěkná, většinou končili v semifinále.

Všem účastníkům, jejich trenérům Iloně a Marianovi Šulcovým a asistentům Vojtovi Kořínkovi a Denise Šulcové blahopřejeme a děkujeme. Tato skvělá umístění jsou jistě dobrým odrazovým můstkem pro Word Latino Festival 2010, který se bude konat od 5. do 7. listopadu v libereckém Babylonu a jehož organizátorem se již druhým rokem TaPŠ ILMA.

Šárka Salabová, TaPŠ ILMA

taps.ilma@seznam.cz

 

FLORBAL

Výsledkový servis:

* 2. kolo Pohár ČFbU, turnaj odehrán v Praze Radlicích:

Sobota 11. září: Red Dragons Hořovice – TJ Turnov 1:0, TJ Turnov – FbC Panthers 1:2.

Neděle 12. září: TJ Turnov – FBC Kolín 4:2, Sokol Benátky – TJ Turnov 8:5.

Muži do 3. kola pohárové soutěže nepostupují.

Radim Kolomazník, podrobnosti ze zápasů na www.florbalturnov.cz

 

FOTBAL

n201009151656_sport_81_09_fotbal* Divize C: FK Pěnčín-Turnov – RMSK Cidlina Nový Bydžov 1:0 (0:0), utkání 5. kola, hrané v neděli 5. září. Domácí tým se konečně dočkal vítězství. Turnovští začali aktivně, od prvních minut se tlačili do útoku a vytvořili si velké množství brankových příležitostí. Vokáček, Bárta, Zdražil i Daniel Hurt, který nastřelil z trestného kopu břevno, však neuspěli. V 59. minutě zahrával Turnov trestný kop po faulu na Koubka. Bárta rozehrál a centr poslal Vavřich hlavou do sítě Cejnarovy branky – 1:0. V 73. minutě přišla jediná akce hostů za celý zápas. Po trestném kopu šel domácí brankář Metelka do souboje s Gazdou, který ho loktem srazil, míč se nicméně ocitl v síti. Rozhodčí ale pro faul na brankáře branku neuznal. Branka: 59. Vavřich. Diváků: 300. FK Pěnčín-Turnov: Metelka – Selinger (55. Vavřich), Vokáček, Koťátko, Škréta – Daniel Hurt (65. Moravec), Maňas, Zdražil, Vojtěch Hurt – Koubek, Bárta.

* Divize C: Horní Měcholupy – FK Pěnčín-Turnov 2:1 (1:0). Zápas 6. kola, hraný v sobotu 11. září. Turnov byl v zápase aktivnější, již v 9. minutě mířila Bártova střela z hranice šestnáctky nad. V 15. minutě se domácí ujali vedení, když Klír prostřelil gólmana Metelku. V 29. minutě mohl vyrovnat Zdražil, ale po Bártově akci střílel vedle. Ve 37. minutě chytil Metelka Klírovu hlavičku. V 52. minutě rozhodčí za malou domů odpískal trestný kop z osmi metrů, Bárta ale zeď neprostřelil. Neuspěl ani v 64. minutě Vavřich. V 72. minutě tak domácí z ojedinělého brejku zvýšili na 2:0 Bandou. O tři minuty později přece jen snížil z trestního kopu z pětadvaceti metrů Bárta – 2:1. Tentýž hráč v 85. minutě zahodil vyrovnání, když ve stoprocentní šanci mířil vedle Janoškovy branky. Branky: 15. Klír, 72. Banda – 75. Bárta. Diváků: 150. FK Pěnčín-Turnov: Metelka – Selinger, Koťátko, Vokáček, Škréta (80. Moravec) – Vojtěch Hurt, Zdražil, Maňas (85. Kulhánek), Daniel Hurt – Bárta, Koubek (63. Vavřich).

Mužstvo FK Pěnčín-Turnov je na 14. místě tabulky.

* Krajský přebor 5. kolo: Desná – Turnov B 5:0, Pěnčín – Sedmihorky 0:5.

* Krajský přebor 6. kolo: Turnov B – Železný Brod 2:1, Sedmihorky – Hrádek nad Nisou 2:0. Sedmihorky jsou v tabulce na 3. místě, Turnov B je předposlední, Pěnčín je na 4. místě.

* 1. B třída východ, 6. kolo: Rovensko – Jenišovice 3:1, Malá Skála – Maršovice 3:2, Mšeno B – Mírová 2:7.

V tabulce je Mírová na 2. místě, Malá Skála na 3. místě a Rovensko na 9. místě. Jenišovice jsou předposlední (13.).

 

HÁZENÁ

* Pražská divize – ženy. V sobotu 11. září zajíždělo turnovské házenkářské družstvo žen ke dvěma mistrovským utkáním Pražské divize:

n201009151656_sport_82_09_hazenaSokol Kobylisy II – C – TJ Turnov 24:28 (9:12). Hostující hráčky sice skórovaly jako první, ale domácí vzápětí proměnily sedmimetrový hod a vyrovnaly. Také další čtyři trestné sedmimetrové hody domácí hráčky úspěšně proměnily, a tak se dostaly do vedení 5:3. První branku ze hry se podařilo házenkářkám kobyliského celku vstřelit až v 15. minutě! Závěr poločasu se vydařil hostujícímu celku, který si vybudoval tříbrankový náskok. Ve 2. poločase si hráčky Turnova dokázaly vypracovat dokonce až pětibrankové vedení, které však chybami v obraně ztratily. V 56. minutě utkání byl na ukazateli stav 23:23 a vypadalo to na dramatický závěr. Stejně jako v 1. poločase však i závěr toho druhého patřil hostujícím hráčkám…

Sestava (branky): Horáčková V., Kučerová B. – Koubková A. (6), Gahlerová Š. (5), Kohoutová R. (5), Davidová C. (3), Ševrová L. (3/2), Aissi D. (2), Ševrová V. (2/1), Šafářová A. (1), Tichá I. (1/1), Poláková M., Tomášová N.

 

Sokol Vršovice B – TJ Turnov 20:26 (11:14). V průběhu 1. poločasu se družstva o vedení přetahovala a až do 27. minuty bylo utkání vyrovnané – 11:11. Stejně jako v prvním utkání mělo turnovské družstvo lepší závěr poločasu. V tomto zápase se hráčkám Turnova dařilo i ve druhém poločase, dokázaly svůj náskok do 47. minuty zvýšit na rozdíl šesti branek a toto vedení do konce zápasu uhájit.

Sestava (branky): Horáčková V., Kučerová – Aissi D. (4/1), Gahlerová Š. (4), Koubková A. (4), Tichá I. (4/1), Šafářová A. (3), Ševrová V. (3), Kohoutová R. (2), Davidová C. (1), Ševrová L. (1/1), Poláková M., Tomášová N.

 

Do obou utkání nastoupily téměř všechny turnovské dorostenky, které nemají možnost hrát soutěž ve svojí věkové kategorii, a tak jsou posilou pro družstvo žen. V bráně se s Bohuslavou Kučerovou střídala Veronika Horáčková, která předvedla několik výborných zákroků. Na spojce hrála Claudia Davidová, která dobře bránila a v útoku na sebe svým pohybem dokázala „přilákat“ několik soupeřek, čímž vypracovala střelecké šance pro ostatní spoluhráčky. Křídla střídala Alena Šafářová, která byla pro soupeřky nepříjemná při bránění a ve 2. zápase využila prostoru vzniklého rozehráním několika rychlých „lajn“ ke skórování. Na postu pivota se střídala Nikol Tomášová s Lucií Ševrovou – obě se na tomto postu v družstvu žen zaučují… V obou zápasech předvedl turnovský celek kolektivní hru. I přes velký věkový rozdíl mezi některými hráčkami funguje souhra na hřišti i mimo něj výborně. 

Vlaďka Ševrová, sevrova@iex.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.