S PYDLOU V ZÁDECH

0

Pro ty z vás, kteří si i ve všední den chtějí dopřát trochu klidu, pohody a hodně kvalitní zábavy, připravili pořadatelé Sedmihorského léta spoustu akcí i během týdne. Nejen o víkendu se tedy dá do Sedmihorek zajet a užít si pěkný večer. Ten čtvrteční (14. června 2012) nabídl další odreagování od všedních dní v podobě divadelního představení. A že to nebylo představení ledajaké, dokazovaly početné skupinky lidí, které na představení vyrazily. Už kolem půl osmé bylo hlediště skoro beznadějně plné a všichni jsme se těšili na to, co nám Josef Dvořák předvede. Nestává se často, aby si člověk mohl „za humny“ užít představení, které se s úspěchem hrálo i v divadle Semafor.

201206200914_rep_113_012_pydla

Úderem osmé začala v podstatě one man show, která skončila až hluboko po desáté večerní. Ne, že by ostatní herci nebyli dobří, ale každý, kdo tohle představení viděl, mi dá určitě za pravdu, že je to představení především Josefa Dvořáka. Jeho improvizacím jsme se mnohdy nesmáli jen my v hledišti, ale i herci na jevišti, které pan Dvořák několikrát rozesmál tak, že se k nám museli otáčet zády. Markéta Hrubešová jako královna byla opravdu krásná, ale podle mého názoru herecky ani hlasově tak úplně nestačila s hlavním hrdinou držet krok. Oni v podstatě i všichni ostatní herci panu Dvořákovi spíš zdatně sekundovali.

n201206200914_rep_115_012_pydlaSatira odrážející naši společnost fungovala jak v roce 1981, kdy měla premiéru, tak i dnes. Bohužel, my lidé se zase tolik neměníme. Stále se mezi námi najde někdo, komu takříkajíc chybí páteř, i takoví lidé, kteří si lžou do kapsy a snaží se vytvořit iluzi, že vše je dokonalé… Vlastně jde o docela vážná témata, ale pokud jsou podávána tak, jako v představení S Pydlou v zádech, můžeme se sami sobě zasmát. Po uvolňujícím smíchu by ale mělo přijít zamyšlení. My všichni bychom totiž potřebovali častěji takto nastavit zrcadlo, abychom se mohli chytit za nos, jak že se to vlastně chováme… Hluboké úvahy ale patří mimo sedmihorský areál, tam si všichni chodíme odpočinout a načerpat pozitivní energii, což se i v tomto případě povedlo. Takže příště se uvidíme na koncertu Michala Hrůzy, který se rychle blíží, resp. na páteční trampské lokálce.

Zuzana Kolářová
zuza.kolarova@gmail.com

201206200915_rep_116_012_pydla

Související články (celkem 32)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.