ZAČÁTEK PRÁZDNIN VE ŠŤASTNÉ ZEMI SE SEBASTIANEM: PARÁDNÍ START LÉTA

0

Nebyl to obyčejný den. Byl začátek prázdnin, a to si zasloužilo neobyčejný start. Pokud jste ten den dorazili do Šťastné země v Radvánovicích, mohli jste ho zažít, protože tu vystupoval mladý zpěvák Sebastian. Tento koncert se měl původně konat už v červnu. Kvůli nepřízni počasí se ale přesunul na první červencový den, tedy pátek 1. července od šesti hodin odpoledne. A pro ty z vás, kteří Sebastiana neznají, tak malé představení na úvod. Je to mladý zpěvák, který pochází z Liberce. Poprvé jste ho mohli slyšet společně s kapelou ATMO music, se kterou nazpíval velmi úspěšnou píseň Polety.

Jeho sólovou kariéru odstartovala píseň Toulavá. Ta se za rok 2015 stala nejhranější písní na Óčku, dále za ní Sebastian získal cenu Slavíka za nejstreamovanější českou skladbu  (na YouTube má přes 14 milionů zhlédnutí!) a určitě jí každý z vás slyšel alespoň jednou z rádia. Další jeho známé písně jsou Záchranný bod a novinka Až na to přijde. Sám se také podílí na textech i hudbě ke svým písním. Sebastian i nadále spolupracuje s libereckými ATMO music a s dalšími umělci z města pod Ještědem.

201607062028_vakci_160_016_sebastian

V den koncertu vládlo krásné počasí a Šťastnou zemi navštívilo zhruba 500 lidí. Někteří na koncert nezůstali a ti udělali velkou chybu, protože ten, kdo vydržel, tak si užil krásnou prázdninovou atmosféru. Kapela přijela už před čtvrtou hodinou, její členové si vyzkoušeli aquazorbing, ochotně se vyfotili s fanoušky a v klidu „zvučili“ na nadcházející koncert.

Úderem 18. hodiny se areálem rozezněla píseň Záchranný bod, ke kterému Sebastian točil klip v nedalekých Suchých skalách a v Klokočí. Koncert mohl začít. Zpočátku trochu strnulé publikum si Sebastian rozhýbal svojí bezprostředností a v neposlední řadě také spontánní soutěží. Děti vyzval, aby k němu šly co nejblíže, a že ten, kdo bude nejvíce křičet, získá tričko s jeho logem. To fanoušky rozproudilo a až do konce koncertu už jeli se Sebastianem na stejné vlně. Samozřejmě zahrál výše zmíněné písně, bez kterých by to nešlo a i nějaké novinky, na které se můžeme těšit, až vydá svojí desku.

Po hodinovém koncertu se Sebastian každému ochotně podepsal, i se vyfotil, a sám si zkusil jízdu na koni. V areálu vládla podvečerní pohoda, ale zážitky ještě nekončily. Na samý závěr si totiž návštěvníci z řad fanoušků mohli zahrát s kapelou lasergame na hradě Trosky, který ční nad Šťastnou zemí. Nakonec to dopadlo tak, že Sebastian hrál se svými fanoušky proti kapele a kamarádům a byla z toho velká legrace. Večer se ještě domlouvala možná budoucí spolupráce Sebastiana se Šťastnou zemí ve formě tábora se Sebastianem, tak se necháme překvapit, jak to dopadne.

201607062028_vakci_161_016_sebastian

Závěrem určitě patří velký dík organizátorům a pochopitelně i kapele v čele se Sebastianem za hezké odpoledne a podvečer, který zpříjemnili nejednomu z nás, kteří jsme koncert navštívili.
Zuzana Kolářová, zuza.kolarova@gmail.com
foto: Monika Fricová

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.