CESTUJÍCÍ JSOU POVINNI SE ZA JÍZDY DRŽET!… A TO POŘÁDNĚ!

0

Nápis, že cestující jsou povinni se za jízdy držet, je vylepen na okně každého turnovského městského autobusu, lidově zvaného „plusák“. Autobus, jak dobře známo, přijede z Ohrazenic k supermarketu PLUS, tady udělá otočku a zajede do centra města. A právě kvůli té otočce, nacházející se nedaleko železniční zastávky Turnov město, ten nápis na autobusu je, a to oprávněně,  i s vykřičníkem!

Místo, kde se otočka autobusu odehrává, je totiž naprosto v dezolátním stavu, v rozpukaném asfaltu jsou mohutné díry, takže při „otočce“ se autobus i přes veškerou opatrnost řidičů pořádně „rozkejve“, a to i s cestujícími, kteří se při „otočce“ na svých sedačkách klátí do všech možných stran. Já sám jsem se při své nedávné jízdě vší silou oběma rukama tyče držel, jinak bych asi přistál na klíně bezbranné stařenky, která seděla pode mnou.

Nebylo by na čase (vždyť otočka je v provozu již řadu let),  aby kompetentní orgány uvažovaly o rekonstrukci této „otočky“,  tedy jejího asfaltového podkladu? Usnadnily by tím jízdu cestujícím, především však řidičům, kteří by si určitě oddechli, kdyby se mohli se svým autobusem otáčet na místě, které neprovokuje svou zanedbaností a stísněností.

Autor: PETR KUČERA
p.kuczera@centrum.cz

Související články (celkem 50)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.