NOVÉ PUBLIKACE Z DĚJIN PĚNČÍNA A PŘÍŠOVIC

0

Počátkem letošního roku byly zahájeny intenzivní práce na vzniku dvou publikací z dějin i současnosti obcí Pěnčín a Příšovice. Na jejich realizaci se podílí tým autorů ze Státních okresních archivů v Semilech a Liberci, z Muzea Českého ráje, Severočeského muzea v Liberci, národního památkového ústavu a dalších institucí, jakož i spolupracovníci z obou obcí. Realizace knih vzniká v podobném duchu jako loni kniha o Kacanovech nebo v roce 2014 kniha o Sezemicích. Obě nové publikace vyjdou během roku 2018.

Redakční tým prosí všechny, kteří mají k dispozici písemné dokumenty, fotografie či další materiály, které se vážou k obcím Příšovice a Pěnčín a jejich osadám, tedy i Vitanovicím, Albrechticím, Zásadě, Kamení, Červenici a Střížovicím, k osobnostem z těchto lokalit nebo k aktivitám (kulturním, sportovním, školním, pracovním atd.), které se zde odehrávaly, zda by je neposkytli pro účely vzniku publikací. Jedná se nejenom o dokumenty z dávných desetiletí, ale například i o fotografie z 60. až 90. let 20. století, kterých je dochováno velké množství, ale bývají neprávem považovány za nezajímavé nebo nevypovídající. Opak je pravdou. Vítáme také vzpomínky pamětníků nebo rodinné fotografie.

201702081802_vakci_29_017_pencin

Veškeré materiály si vypůjčíme pouze na nezbytně dlouhou dobu a budou Vám v pořádku vráceny.
Jste-li ochotní se na vzniku obou knih svými dokumenty a informacemi podílet, kontaktujte prosím redakci na adrese jakubec@soalitomerice.cz, na adrese Státní okresní archiv Semily, Archivní 570, 513 01 Semily nebo na telefonním čísle 488 577 830.
Za redakci s poděkováním Pavel Jakubec

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.