VÝSLEDEK DOPRAVNÍ AKCE: ANI JEDEN Z ŘIDIČŮ NEJEL POD VLIVEM ALKOHOLU

0

Vzhledem k tomu, že z minulých let má Policie ČR špatné zkušenosti s oslavami Josefa a Velikonočních svátků, tentokrát nenechala nic náhodě. Na pátek 20. března a na úterý 26. března byly v časných ranních hodinách vyhlášeny dopravně bezpečnostní akce zaměřené především na ty, kteří dokážou podobné oslavy protáhnout a ještě druhý den ráno jsou alkoholem nepřípustně a hlavně nebezpečně ovlivněni.

V okrese Semily bylo do obou akcí nasazeno celkem 60 policistů dopravní a pořádkové policie, kteří zkontrolovali celkem 178 řidičů. Při těchto kontrolách odhalili devět přestupků, za které uložili pokuty v celkový výši 8 500 Kč. Příjemným zjištěním bylo, že ani v jednom případě nebyl přistižen řidič, který by ještě ráno po josefovských nebo velikonočních oslavách řídil vozidlo se zbytky alkoholu v krvi.

Akce tedy zdánlivě nesplnily svůj účel, protože nebyl zadržen žádný podnapilý řidič, já si ale myslím pravý opak. Byly poměrně široce medializovány a jak je vidět, konečně se už začíná projevovat preventivní účinek takových opatření. On totiž pak i ten nejpřísnější trest po způsobené tragédii život nevrátí a smutek či výčitky mnohdy přetrvávají mnoho let. Alkohol dokáže být ve vhodné situaci a v rozumné míře příjemným společníkem. Pokud se ale tato míra přežene nebo se použije v situaci, kdy je to nepřípustné, často se z něj stává nemilosrdný nepřítel, který dokáže ublížit i tím nejkrutějším způsobem…

Jeden závažnější případ byl ale přece jen na Turnovsku zaznamenán. Na ilustrační fotografii je vozidlo z dopravní nehody, ke které došlo o půlnoci ze soboty 23. na neděli 24. března. U mladistvého řidiče, který s vozidlem havaroval, ale nemohl být vliv alkoholu zjišťován, protože z místa nehody utekl a byl až později policisty vypátrán. Řidičský průkaz nevlastní a vzhledem ke svému věku ani vlastnit nemůže!

Autor:
komisař Bc. Milan ČERMÁK, vedoucí Dopravního inspektorátu Semily

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.