VÍTĚZEM VESNICE ROKU 2008 V LIBERECKÉM KRAJI JE PONIKLÁ, BODOVALY I OBCE Z TURNOVSKA

0

Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4 st1:*{behavior:url(#ieooui) } /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:“Normální tabulka“; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:““; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:“Times New Roman“;} Poniklá ze západní části Podkrkonoší se může pyšnit oceněním Vítěz krajského kola soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova pro rok 2008. Nejvyšší ocenění, které může obec na krajské úrovni získat, bylo Poniklé slavnostně uděleno v pátek 22. srpna za přítomnosti hejtmana kraje Petra Skokana náměstkem hejtmana zodpovědným za rozvoj venkova Radimem Zikou a 1. místopředsedou vlády České republiky Jiřím Čunkem.

„Na vítězi krajského kola Vesnice roku je sympatické, že žije opravdu pospolným životem. Do údržby veřejného prostranství, památek a hřišť totiž zapojuje své občánky od nejútlejšího věku,“ zdůvodnil vítězství Poniklé Radim Zika a dodal: „Liberecký kraj se snaží dlouhodobě venkov podporovat. Jen v roce 2008 jsme do oblasti rozvoje venkova uvolnili téměř 200 milionů korun.“

 

Udělovala se i další ocenění. Modrou stuhu za společenský život získaly Všelibice, zelenou stuhu za péči o zeleň a životní prostředí Svijanský Újezd, bílá stuha za činnost mládeže putovala do Pertoltic a oranžovou stuhu za spolupráci obce a zemědělského subjektu si odvezli do Karlovic. Chotyně se pak může pyšnit oceněním za rozvoj venkova a Nová Ves (okr. Liberec) obdržela ocenění Skokan roku.

Krajská hodnotitelská komise udělila ocenění také dalším obcím, které se soutěže Vesnice roku 2008 zúčastnily. Z Turnovska jsou to například Rakousy, Mírová pod Kozákovem, Svijany, Kobyly a Žďárek.

 

Na slavnostním vyhlášení výsledků soutěže byla pokřtěna publikace k letošnímu ročníku soutěže na území Libereckého kraje. Brožura představuje všech devatenáct obcí, které se v kraji přihlásily do čtrnáctého ročníku této celostátní soutěže. Zájemcům je tato brožura k dispozici na krajském úřadu (kontaktní tel. 485 226 580). 

 

Autor:

Mgr. Barbora Matoušová, vedoucí oddělení informací a PR Libereckého kraje

barbora.matousova@kraj-lbc.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.