SPORTOVEC TURNOVA 2011, HLASUJTE PRO TOHO NEJLEPŠÍHO

0

Tuto tradiční sportovní anketu, letos se uskuteční již 20. ročník, vyhlašuje Sportovní rada města Turnova a technicky ji zajišťuje Středisko pro volný čas – Žlutá ponorka. Nominace jsou rozděleny do sedmi vyhlašovaných kategorií: nejlepší sportovec loňského roku, sportovní naděje do 14 a do 18 let, družstva mládeže a dospělých, trenér a sportovní akce roku. Sportovní legendy města jsou zapisovány do Zlaté knihy turnovského sportu – ta čítá již 146 jmen a letos přibudou jistě další. Hlavní myšlenkou celého počínání je propagovat nejen úspěchy turnovských sportovců a nadějí, ale především poukázat na sport jako smysluplné využití volného času.

Z přehledu sportovních činností lze navíc konstatovat, že sportovní dění v Turnově je velmi rozmanité – od mládeže po seniory. Výběr nejlepších sportovců, oddílů, trenérů, sportovních nadějí a akcí probíhá hlasováním jednotlivých sportovních osobností a oddílů. Již potřetí se pořadatelé rozhodli udělit ještě jednu cenu navíc ve spolupráci se serverem TvA – „Cenu veřejnosti“. Hlasujte proto v doprovodné anketě a vyberte nejlepšího sportovce Turnova roku 2011.

Slavnostní vyhlášení ankety se uskuteční v sobotu 4. února 2012 od 17.30 hodin v kině SFÉRA v KC Střelnice jako předprogram Sportovního plesu TJ Turnov. Nejlepší sportovci budou i hosty samotného plesu. Jejich defilé, včetně atraktivní videoprojekce, bude součástí programu ve velkém sále od 21.00 hodin.

Nominace SPORTOVEC TURNOVA 2011 pro hlasování TvA – „Cena veřejnosti“:

* Martin Baier, 36 let, TJ Turnov, oddíl ROB (radiový orientační běh)
Martin Baier je zkušený závodník, který si dlouhodobě udržuje špičkovou výkonnost. Na ME v Rumunsku dosáhl na stříbro ve sprintu a obhájil 1. místo z předchozího šampionátu v pásmu 80 m. V týmové soutěži se podílel na zisku 2. místa v pásmu 144 Mhz a 1. místa v pásmu 80 Mhz.

* Leoš Bernard, 32 let, TJ Turnov, FC Dalmach
Leoš Bernard je hráč futsalového týmu, který se stabilně objevuje v sestavě pro druhou ligu. Jde příkladem mladším hráčům a objevuje se i ve statistikách bodování jakožto obránce. Trenér: Aleš Krejčík.

* Jan Čapek, 38 let, Atom cycles Turnov
Jan Čapek je úspěšný reprezentant v jízdě na horském kole. Na prvním oficiálním mistrovství světa neslyšících v Kanadě v Mont Tremblant se stal mistrem světa v následujících disciplínách: cross country criterium a cross country time trial-časovka. Jan Čapek je navíc i vicemistr světa cross country XC (okruhy). Úspěchy dosáhl i na MČR neslyšících, kde se stal mistrem republiky v MTB XC(okruhy) a v maratonu. Trenér: Ota Panský.

* Tomáš Dlabaja, 28 let, TJ Turnov, oddíl OB
Tomáš Dlabaja je český reprezentant v orientačním běhu. Na mistrovství republiky získal 3 zlaté a 2 stříbrné medaile. Nejlepší závodník ČR sezony 2011 dle žebříčku. Nebýt nepodařeného mistrovství světa (31. místo, oproti 6. místu v roce 2008 a titulu akademického mistra světa) byla to nejlepší sezona v kariéře. Na akademickém mistrovství republiky získal 1. místo v orientačním běhu, 2. místo v atletice v běhu na 5 km a 3. místo v atletice v přespolním běhu. Na mistrovství republiky v přespolním běhu získal 3. místo. Tomáš byl v roce 2011 členem vítězného družstva nejtěžšího štafetového závodu na světě – Dolomitenmann. Trenér: Petr Fodor.

* Michaela Gomzyk Omová, 30 let, TJ Turnov, oddíl ROB
Rok 2011 byl pro Michaelu superúspěšným. Ve své disciplíně v radiovém orientačním běhu získala tři individuální zlaté medaile na mistrovství Evropy, dvě týmová zlata také z ME a k tomu tři tituly mistryně České republiky. Turnovská závodnice se tak nesmazatelně zapsala do historie tohoto sportu. Navíc v klasickém orientačním běhu vybojovala účast v reprezentaci ČR na světovém poháru v Liberci a získala tak první body do světového poháru. Na své konto si připsala druhé místo na MČR ve tříčlenných štafetách a byla členkou mistrovské, sedmičlenné štafety na MČR klubů v dresu OB TUR TJ Turnov. Trenér: Andriy Gomzyk.

* Daniel Hurt, 20 let, FK Pěnčín Turnov
Daniel Hurt je turnovský kapitán divizního mužstva mužů FK Pěnčín-Turnov. V Turnově začal první fotbalové kroky a v současné době je hlavní oporou týmu. Ve věku 20 let je pravděpodobně nejmladším kapitánem divizního mužstva v ČR. Pozoruhodné je, že v posledním ročníku odehrál nejvíce minut za všech týmů divize v ČR. Trenér: Jan Broschinský.

* Barbora Jíšová, 19 let, AC Syner  Turnov
Barbora Jíšová je talentovanou vytrvalkyní, která v roce 2011 získala 3 stříbrné medaile na mistrovstvích ČR. Na červnovém mládežnickém šampionátu skončila druhá v kategorii juniorek v běhu na 3000 m př. V září zopakovala stejné umístění na stejné trati v kategorii žen do 22 let (OR 11:27 min) a sbírku 2. míst zkompletovala na slavných Běchovicích – silničním mistrovství ČR – v kategorii juniorek (čas 41:45 min). Trenér: Zdeněk Truksa.

* Jan Kazda, 36 let, TJ Turnov, IMPACT KICKBOXING
Jan Kazda se zúčastnil Mistrovství světa v kickboxu (federace W.K.A.) konaného v Německém Karlsruhe ve dnech 22. – 28. 7. 2011, kde získal 2. místo ve váhové kategorii do 91 kg.

* Petr Kazda, 36 let, TJ Turnov, IMPACT KICKBOXING
Petr Kazda je účastník srpnového Mistrovství světa v kickboxu v německém Karlsruhe. Zde vybojoval ve váze do 80 kg bronzovou medaili. V termínu 19. – 24. 9. 2011 se zúčastnil Mistrovství Evropy ve Vídni, kde získal stříbrnou medaili ve váze do 81 kg. Ve fullcontactu je historicky nejstarším českým medailistou na evropských a světových šampionátech.

* Jakub Mareš, 25 let, TSC Turnov, oddíl judo
Jakub Mareš je nejúspěšnější ligový závodník v roce 2011. Medailista řady republikových turnajů. Na Mistrovství ČR 2010 (prosinec) obsadil 3. místo. V roce 2011 pro zranění na Mistrovství ČR nestartoval. Trenér: Radek Louda.

* Jan Miller, 43 let, TJ Turnov, oddíl kanoistiky
Jan Miller je dlouholetý úspěšný závodník ve vodním slalomu v kategorii C1. K nejvýraznějším úspěchům sezony 2011 patří jeho výsledky v Evropském poháru veteránů: 2. místo v obřím slalomu, 3. místo ve slalomu a 2. místo ve slalomu družstev. Zároveň se stal vítězem českého oblastního žebříčku 2011 (pro všechny věkové kategorie), což ho opravňuje ke startu na závodech Českého poháru 2012 a na nominačních závodech pro OH 2012.

* Jakub Oma, 31 let, TJ Turnov, oddíl ROB
Jakub Oma na ME v Rumunsku dokázal vybojovat v obou klasických závodech individuální stříbrné medaile. V premiérovém závodě ve sprintu nedal nikomu šanci a s náskokem 55 vteřin získal titul mistra Evropy.

* Ivana Pušová, 46 let, Sokol Turnov, oddíl stolního tenisu
Ivana Pušová je již několik let stálou hráčkou družstva žen, které hraje nepřetržitě 19 let 2. ligu. Na mistrovství Evropy veteránů skončila ve své kategorii na velmi krásném 3. místě ve čtyřhře. Trenérka: Ing. Helena Goldová.

Související články (celkem 22)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.