SPORTOVNÍ SERVIS: ATLETIKA, BOX, FUTSAL, HÁZENÁ, JUDO, LEDNÍ HOKEJ, VOLEBAL

0

V prvním větším podzimním sportovním výsledkovém servisu začínáme úspěchem mladých turnovských atletů. Následuje 2. kolo České národní ligy v boxu – v Turnově jde o nový sport s velmi agilním vedením, což je velkým příslibem do budoucna. Začala druhá liga futsalu, máme výsledky mladých judistů. Sezona začala i pro druholigové házenkářky, hokejisty a také pro volejbalisty. Ti od podzimu hrají nejvyšší soutěž, která se kdy v Turnově hrála, nastupují v první volejbalové lize!

ATLETIKA

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY ŽACTVA V ATLETICE (Plzeň 20. a 21. 9.)
Turnovskou atletiku reprezentovaly svěřenkyně trenéra Jiřího Randáka, Nikola Sojková v běhu na 200 m překážek a Barbora Hůlková v běhu na 60 m a 150 m.
V nedělním dopoledním rozběhu na 200 m překážek doběhla Nikola na druhém přímo postupovém místě do odpoledního finále a první senzace byla na světě. Po třech rozbězích na 200 m překážek následovaly tři rozběhy na 150 m, kde do druhého rozběhu nastoupila Bára a skvělým během postoupila také do finále a druhá senzace byla na světě.
V odpoledním finále na 200 m překážek doběhla Nikola na skvělém a nečekaném 4. místě v osobním rekordu 30.81 s. Ve finále na 150 m doběhla Bára ve skvělém čase 19.59 s na 5. místě.
V sobotu nastoupila turnovská štafeta ve složení Hájková, Hanzlová, Sojková, Hůlková k závodu na 4×60 m a časem 31.59 s obsadila konečné solidní 11. místo z 23 štafet.
Děvčatům a hlavně trenérovi Jiřímu Randákovi patří obrovské poděkování!
Za AC Turnov Milan Sojka, sojka76@seznam.cz

BOX

2. KOLO ČESKÉ NÁRODNÍ BOXERSKÉ LIGY
V Turnově proběhlo v sobotu 4. října 2. kolo České národní boxerské ligy za účasti bezmála 60 boxerů ze středočeské oblasti. Diváci mohli vidět 23 utkání (a jednou utkání žen). Všechna utkání měla vysokou sportovní úroveň a to nejen v očích diváků, ale i odborníků v čele s bývalým boxerem a nyní televizním komentátorem Markem Šimákem, který si pochvaloval prostředí tenisové haly v ulici Na Stebni a i hodnotné ceny, které byly díky sponzorům a nadšencům boxu aktérům předávány. (Jan Krejsa připravil opravdu vynikající prostředí pro pořádání takové akce a za to mu patří veliký dík!)
V ringu se představili i turnovští borci. V přípravce se střetli domácí nejmenší borci Filip Vérteši a Tomáš Bárta, zápas skončil nerozhodně a oba kluci ukázali, že za rok a půl tréninků se z boxu už hodně naučili.
V přípravce boxoval i 13letý Jakub Mráz, který měl v ringu svojí premiéru a jelikož nebyl výběr adekvátního soupeře, byl mu soupeřem o mnoho zkušenější borec z pražského oddílu Palaestra Praha. Kuba všechny překvapil, že se takového soupeře nezalekl a prohrál jen těsně na body. Je to veliký a nadějný talent turnovského boxu, protože takový výkon předvedl už po pěti měsících tréninku!

201410092114_sport_112_014_box

V kadetech a ani v juniorech Turnov zastoupení nemá a je to bolest dnešní počítačové doby, protože chlapci ve věku 15-20 let nemají tu potřebnou vytrvalost, a to pořádné nadšení, bohužel…
Vrcholem dosavadní dvouleté činnosti oddílu boxu byl zápas ve váze 64 kg. Milanu Sehnalovi určil los nesmírně zkušeného soupeře, který se po dvou letech vrací na scénu. Hned v úvodu utkání už z pohybu Milanova soupeře byla vidět veliká zkušenost a na Milanovi, že je to jeho teprve třetí zápas. Ale Milan se zařekl, že bude na slovo poslouchat rady trenérů Pavla Jurkoviče a Jana Bartoše, a to se vyplatilo. Postupně se začal už v prvním kole prosazovat a nakonec zaslouženě vyhrál – v závěru dokonce s převahou.
Ve váze 69 kg nastoupili Miroslav Kravec, který prohrál v prvním kole T.K.O. Stejně skočil i Hayrllujodjon Akhmatjonov, který prohrál na body a na kterém byl patrný tréninkový výpadek.
Celkově celé boxerské sobotní odpoledne bylo opravdu povedené – i díky paní doktorce Gabriele Fialové, která měla dost práce a musela přímo pod ringem dokonce dvakrát zašívat obočí zraněným borcům. Moc bych jí chtěl touto cestou poděkovat a zároveň všem co se na této akci podíleli a všemožně ji podpořili. Škoda jen, že turnovský divák ještě cestu na box pořádně vyšlapanou nemá, a tak vynikající box vidělo jen něco přes 100 diváků.
Jan Bartoš, bartos.h74@centrum.cz
Zájemci o box všeho věku jsou vítáni v prostorách oddílu na Výšince čp. 463 (v zatáčce v patře nad známým řeznictvím).

FUTSAL

* FC TEX-COLOR Písek – Dalmach Turnov 8:3 (4:1), zápas II. kola. Branky Dalmachu: Kalousek, Šteffan, Krejčík. Sestava: Prokopec – Krejčík, Šteffan, Vávra, Kalousek, Pekař, Pecka J.
Dalmach do Písku odjížděl v dosti okleštěné sestavě zaviněné účastí většiny hráčů na „velkých“ fotbalech. I přesto se v úvodu utkání dostal do vedení, když Krejčíkem rozehraný roh usměrnil do sítě Kalousek. Domácí ale na vyrovnání dlouho nečekali, kdy taktéž z rohového kopu zahraným signálem vyrovnali. Do konce poločasu už branky stříleli pouze domácí a konečný stav prvního poločasu byl 4:1 pro Písek. Začátek druhé půle patřil Písku, který utekl Dalmachu na rozdíl pěti branek. Ke konci už Turnovští neměli síly více korigovat výsledek…

* FC Dalmach Turnov – GMM Jablonec n. N. 3:3 (1:2), zápas I. kola. Branky: Hurt D. 2x, Kalousek – Sedlmajer 2x, Krejčík. Sestava Dalmachu: Prokopec – Vítek, Krejčík, Kratochvíl, Štefan, D. Hurt, V. Hurt, Kroupa, Kalousek, Pekař, ČK: 1:0 (Kratochvíl).
Začátek utkání byl ve znamení seznamování se opět po přestávce s palubovkou a spoluhráči. Lépe se s tím však v úvodu zápasu porval Jablonec. V 8. minutě po útoku z levé strany trefuje přesně hostující Sedlmajer a o dvě minuty později se nemýlil přízemní střelou Krejčík, 0:2. Dalmach začal hru vyrovnávat a svoji aktivní hrou si vynutil i dva desetimetrové kopy. Bratři Hurtové, jako exekutoři, uspěli jen z poloviny, jmenovitě Daniel.
Druhá půlka byla pohledná pro oko diváka a šance byly k vidění na obou stranách. V 28. minutě to pro Dalmach nevypadalo vůbec dobře, když Sedlmajer přidal třetí branku Jablonce. Domácí ale v sobě našli zbytky sil a Kalousek ve 30. minutě snížil na 2:3. Zanedlouho ale vytáhl nečekaný kousek Daniel Hurt, když se mu podařilo z poloviny hřiště hned po rozehrání přelobovat hostujícího brankáře Masaříka a vyrovnat tak na 3:3. Konec utkání už tolik brankových příležitostí nenabídl a tak konečná remíza je asi zasloužená pro oba týmy.
Aleš Krejčík, krejca11@seznam.cz

201410092114_sport_113_014_futsal

HÁZENÁ

ŽENY – 2. LIGA
V neděli 28. září odehrály turnovské házenkářky druhý ligový zápas sezony 2014/2015 na domácí palubovce:
TJ Turnov – HK Spartak Ústí n. L. 24:18 (12:9). Sestava (branky): Kučerová B., Podhajská L. – Aissi D. (5), Koubková A. (5), Davidová C. (3), Ševrová L. (3/1), Šafářová A. (2), Tichá I. (2), Bártová R. (1), Kohoutová R. (1), Poláková M. (1), Ševrová V. (1).
Vstup do utkání měly výborný domácí házenkářky, které se ve 4. minutě dostaly do vedení 2:0. Do osmé minuty skórovaly třikrát pouze hostující hráčky a rázem bylo vedení na jejich straně. Ještě v 10. minutě musely Turnovanky stáhnout jednobrankové vedení, ale pak si „šňůrou“ pěti branek vybudovaly čtyřbrankové vedení a mohly se herně uklidnit. Do konce poločasu se podařilo ústeckým házenkářkám vedení Turnova snížit, ale tříbrankový rozdíl byl uklidňující pro vstup do druhé půle zápasu.
V té byl scénář obdobný jako v 1. poločase. Dvěma brankami domácí získaly vedení 14:9, ale hostující třemi trefami stáhly na 14:12. Ve 41. minutě vedly turnovské hráčky pouze 15:14, ale do 46. min. opět dokázaly poodskočit na pětibrankový rozdíl (19:14). V poslední herní čtvrthodince dokázaly na každý gól soupeřek domácí „odpovědět“ a tak se mohli z vítězství radovat nejen turnovské házenkářky a jejich trenér R. Fuchs, ale i jejich fanoušci, kterým mohly Turnovanky po konečném hvizdu poděkovaly za povzbuzování a podporu.

STARŠÍ ŽÁKYNĚ – PŘEBOR PRAHY
V sobotu 27. září vstoupily do své soutěže starší žákyně, které se zúčastnily 2. turnaje Přeboru Prahy. Soupeřkami turnovského celku byly hráčky Slavie Praha, z Astry Praha, Sokola Vršovice a z Bělé pod Bezdězem. Družstvo z Kutné Hory do Prahy nepřicestovalo.
Po prázdninách došlo k zúžení hráčského kádru, zraněná je A. Hrancová a tak do Prahy odcestovalo pouze 7 „statečných“ turnovských starších žákyň, které doplnila jedna mladší žákyně. Po dobře odehraných prvních poločasech, docházely v zápasech proti pražským týmům ve druhých půlích síly… (V utkání s pražskou Astrou dokonce Turnovačky první poločas vyhrávaly 5 : 3!). Zvítězit se podařilo až v posledním utkání, kdy turnovské žákyně porazily soupeřky z Bělé pod Bezdězem.
TJ Turnov – DHC Slavia Praha 8:17 (5:9), Astra ZMZ Praha 6:12 (5:3), Sokol Vršovice 9:15 (5:8), Bělá pod Bezdězem 16:6 (11:2). Sestava (branky): Bíbová A. – Brožová T. (17), Palounková Ž. (6), Berndtová E. (5), Víšková V. (5), Cvrčková L. (3), Nosková L. (2), Nováková K. (1).

Připravila: Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

JUDO

KRAJSKÝ POHÁR HRADEC KRÁLOVÉ – TURNOVSKÉ JUDO MÁ KRAJSKÉ PŘEBORNÍKY!!!
Po výsledkově slabém Českém poháru v Brně jsme byli zvědaví, jak si naši svěřenci povedou na krajském přeboru, který je uzavřenou soutěží pro Liberecký, Královehradecký a Pardubický kraj. Naštěstí se ukázalo, že pokles formy byl jednorázový a naši závodníci se opět prosadili. Za zmínku stojí zejména výkon Julči Zárybnické, která všechna svá utkání ukončila do 15 vteřin vítězstvím na ippon.
Umístění:
1. místo – Julie Zárybnická
2. místo – Klára Volfová, Lukáš Jansa, Vojtěch Linhart, David Cerman
3. místo – Lucie Zárybnická, Matyáš Židů
Bez umístění: Michal Syrotiuk, Filip Melíšek, Lukáš Melíšek, Tomáš Pavlata.
Celkově v rámci Libereckého kraje pak získali titul Krajského přeborníka Libereckého kraje pro rok 2014 hned 4 závodníci – Julie Zárybnická, Klára Volfová, Lukáš Jansa a David Cerman!!!
Celkově druzí v kraji skončili – Lucie Zárybnická, Vojtěch Linhart, Matyáš Židů a Tomáš Pavlata.
David Koreček – trenér

n201410092114_sport_114_014_judoČESKÝ POHÁR TEPLICE – „ZLATÝ HOLKY“ TURNOVSKÉHO JUDA
O víkendu 4. a 5. října se uskutečnil poslední z letošních závodů Českého poháru. Jedná se o závody, na kterých se jako jediných (+1 závod krajského přeboru) dají sbírat tzv. rankingové body, potřebné pro start v závěrečném mistrovství republiky.
Naši závodníci navázali na skvělý krajský přebor a z Teplic přivezli nejúspěšnější výsledek za poslední roky v podobě tří cenných kovů. Nejlepšího výsledku dosáhla Klára Volfová. Přestože přešla do vyšší váhové kategorie, dokázala zvítězit a zaslouženě si odvezla, letos již druhé zlato z této soutěže, což je pro turnovské judo další historický úspěch. Dalšího skvělého výsledku dosáhla Julie Zárybnická, a i když je v kategorii mladších žákyň prvním rokem, dokázala se probojovat až do finále a přivézt pro Turnov letos již podruhé stříbro. Sbírku cenných kovů pak zkompletovala v kategorii dorostu úřadující „Turnovská sportovní naděje do 14 let“ Andrea Prokorátová třetím místem. Výborné je i umístění Davida Cermana, kterému těsně unikl bronz a skončil na pátém místě. Na bodovaném sedmém místě ještě skončila Lucie Zárybnická.
Bez umístění tentokrát skončili Lukáš Jansa, Petra Hájková, Aneta Ječná, Eliška Riegerová, Jakub Sucharda, Alex Richter a Tadeáš Šéfr.
Největší úspěch nás ale potkal po celkovém součtu výsledků a určení pořadí družstev. Naše mladší žákyně ve složení Klára Volfová – 1. místo, Julie Zárybnická – 2. místo a Lucie Zárybnická – 7. místo se staly nejúspěšnějším družstvem a zvítězili v konkurenci 37 oddílů!!!  
V celkovém hodnocení družstev jsme skončili na 21. místě z celkového počtu 89 oddílů z ČR a Německa, což nás řadí na druhé místo v rámci Libereckého kraje.
Jakub Mareš – trenér

LEDNÍ HOKEJ

* 1. kolo Jičínské hokejové ligy, hrané 5. října v Jičíně: HC Holín – HC Pěnčín 7:2 (3:1, 2:0, 2:1). Sestava HC Holín: Barkman (33. Hurei P.) – Body, Daňo P., Florián, Hanyš, Hlavatý L., Hurei J., Měšťan, Mikoláš, Šobek M., Šobek V.
V úvodním zápase sezóny jsme podali nepřesvědčivý výkon. Domácí šli v zápase velice brzo do vedení a třetí gól jsme jim v podstatě darovali.
Ve druhé třetině se sice na pár minut náš výkon zlepšil natolik, že jsme místy hráče Holína i přehrávali. Ale v polovině zápasu náš soupeř přidal dva slepené góly a bylo po našich nadějích.
V poslední části hry si zkušený soupeř už zápas pohodlně pohlídal. Soupeře jsme sice v zápase přestříleli, ale k lepšímu výsledku to nevedlo.
Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz

VOLEJBAL

* 1. liga, zápasy 3. a 4. kola:
ČZU PRAHA B – TJ Zikuda TURNOV 3:1 (20,22,-17,28). Sestava: Folprecht, Charousek, Marek, Konečný, Šén, Čermák, libero Hýbl. Střídali: Peníška, Novák, Kovář, Melich, Koláčný. Trenéři: Šimůnek a Konečný.
Domácí nastoupili posíleni o hráče extraligového áčka a především smečař Marel byl jednoznačnou hvězdou zápasu. Ve velké většině případů útočil přes turnovský blok a bylo velmi těžké postavit proti němu účinnou obranu. Jak v prvním, tak i ve druhém setu se dařilo hostům držet s domácími krok vždy jen do poloviny setu, kdy si vždy domácí hráči vypracovali dvou až tříbodový náskok a ten přetavili v zisk setu. Od třetího setu však hosté zlepšili podání a podařilo se jim hráče ČZU dostat pod tlak a celkem jednoznačně tento set získat. I ve 4. sadě byli lepší turnovští, ale jen do stavu 16:12, kdy se přestalo dařit na příjmu i v útoku a domácí otočili na 17:20. Turnováci dokázali ještě zabrat a měli na ruce dokonce setbol, zkušenější domácí se však dokázali ubránit a set nakonec získali stejně jako celé utkání. Turnovští tak letos odešli poprvé poraženi.
MFF PRAHA – TJ Zikuda TURNOV 2:3 (-22,-22,20,26,-8). Sestava: Novák, Charousek, Marek, Konečný, Peníška, Čermák, libero Hýbl. Střídali: Folprecht, Šén, Vacík, Melich, Koláčný. Trenéři: Šimůnek a Konečný.
Domácí od úvodu výborně a tvrdě podávali, což však turnovští dobrým příjmem eliminovali a po vyrovnaném úvodu se dostali do mírného vedení, které dotáhli až k zisku 1. sady. Matici i nadále skvěle podávali a jelikož hostům odešel příjem, bylo tu manko 3:8 a 5:10. Hosté se však nevzdali, postupně ztrátu smazali a koncovku zařídil skvělými zákroky Šén. Domácí však bojovali dál a zatímco se hosté stále trápili na příjmu a následně i v útoku, 3. set se  stal kořistí MFF. Čtvrtý set byl velkou bitvou, ani jeden ze soupeřů nedokázal odskočit do trháku a tak se rozhodovalo v koncovce. Při mečbolu turnovských přišla velká chyba rozhodčího, kdy nenašel odvahu utkání ukončit při jednoznačně nečisté hře domácího nahrávače a následně hosté set ztratili. Rozhodovalo se tak v 5. setu, do kterého vstoupili hosté zdravě namotivovaní, o vítězi nebylo v podstatě pochyb už při změně stran (8:2, 13:3). Po více jak dvou hodinách tak vítězství a další dva body putují do Turnova.
Po 4. kole je tým Turnova v tabulce na 4. místě!

201410092114_sport_115_014_volej

* 1. liga, zápasy 1. a 2. kola:
TJ Zikuda TURNOV – TJ Slavia HRADEC KRÁLOVÉ 3:0 (20,18,16). Sestava: Folprecht, Charousek, Marek, Konečný, Peníška, Čermák, libero Hýbl. Střídali: Novák, Šén, Vacík, Melich, Koláčný. Trenéři: Šimůnek a Konečný .
V prvním utkání premiérového ročníku turnovských volejbalistů v 1. lize zavítali do turnovské haly volejbalisté hradecké Slávie. Hosté se netajili ambicemi na tříbodový zisk, ale domácí nováček se nenechal zahanbit. Po nervózním úvodu prvního setu, kdy si mírný náskok udržovali hradečtí, domácí přidali a v koncovce tuto sadu získali. Od této chvíle palubovku jednoznačně ovládli domácí a o vítězi utkání nebylo pochyb. Hosté se za celý zápas nedostali do tempa a domácí tak  výborným kolektivním výkonem před více než 200 diváky získali první ligové body. Jedinou nepříjemností tak je dlouhodobá ztráta libera Vojty (mononukleóza) a lehké zranění libera Hýbla (kotník).  
TJ Zikuda TURNOV – VK CHOCEŇ 3:2 (18,20,-22,-22,15). Sestava: Folprecht, Charousek, Marek, Konečný, Peníška, Čermák, libero Hýbl. Střídali: Novák, Šén, Vacík, Melich, Kovář. Trenéři: Šimůnek a Konečný.
Do druhého utkání vstoupili domácí posíleni páteční výhrou a po dvou jednoznačných setech se dostali do vedení 2:0. Potom však díky zlepšenému výkonu choceňských a zřejmě i drobnému uspokojení Turnovských došlo ke zvratu, který však hosté nedotáhli do konce. Turnovským odešel především příjem a když hosté přidali výbornou hru v poli, začal se obraz hry měnit. Po celý 3. set si hosté udržovali několikabodové vedení a to dokázali přetavit v zisk setu. Po vyrovnaném úvodu 4. setu se domácí dostali do vedení 20:17, ale sérií chyb dovolili hostům srovnat na 22:22 a následně i set získat. Rozhodovalo se tak v 5. setu, do kterého vstoupili lépe choceňští (0:4, 1:5). Následně však domácí zabrali a i díky početnému bouřlivému publiku otočili na 8:7 a 14:13. Hosté dokázali ještě 2 mečboly odvrátit, ale na třetí už nenašli odpověď a bylo rozhodnuto. Domácí si tak připsali s loňským vicemistrem 2 cenné body a momentálně se vyhřívají na 2. pozici tabulky. Velkou měrou pomohli k otočení zápasu ve 4. a 5. setu střídající smečaři Melich a Šén.     

Připravil: Honza Šimůnek, TJ Zikuda Turnov – volejbal, simunek@ceps.cz, www.turnov-volejbal.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.