NÁRUČ: PŘIHLAŠOVÁNÍ DO KURZŮ STARTUJE 26. SRPNA

0

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a v Náruči ladíme poslední podrobnosti pro nadcházející sezonu. Nabízíme tedy shrnutí uplynulých týdnů a zároveň lákáme na programové novinky i stálice.

Během okurkové sezony jsme stihli absolvovat pobytový tábor pro rodiče s dětmi v Pleskotech, čtyři turnusy táborů příměstských a jeden týden výtvarné dílny v knihovně na nádraží. Do restaurace BBejby jsme instalovali pokladničku pro sbírku „Pozvedněte slabé!“ Nadace Euronisa – vybíráme na opravu našeho venkovního hřiště. Nadále zůstáváme zapojeni do kampaně „Zachovejte centra“ – rodinným centrům aktuálně vyjádřil podporu náměstek hejtmana Libereckého kraje Pavel Svoboda.

A co tedy chystáme od září:
V pravidelném programu kurzů pro veřejnost jsme opět cílili především na rodiče (prarodiče…) s nejmenšími dětmi. V dopoledních hodinách zůstávají kurzy Mimicvičení, Mimihrátky a Zpívánky, které se soustředí na psychomotorický vývoj dětí, logopedickou přípravu a především na posílení vazby mezi dítětem a jeho rodičem (většinou tedy maminkou). Před i po kurzech mohou maminky v otevřené herně sdílet své radosti i starosti a také se něco dozvědět během dopoledních besed. Po odmlce se vrací také páteční ranní jóga s hlídáním.
Odpolední hodiny jsou vyčleněny především předškolákům – těm, co se rádi hýbou (Tanečky, Jóga, nově Břišní tance pro děti), i těm tvořivým (Šikovné ručičky). Nezapomínáme ani na dospěláky – protáhnout tělo můžou během pondělní powerjógy. Novinkami v odpoledních kurzech jsou břišní tance – otevírat se budou lekce pro dospělé i děti. Lektorkou je zkušená orientální tanečnice Iveta Petříková ze studia Najla.

Nadále budou k dispozici naše bezplatné poradny – odborníci na psychologii, občanské, finanční a jiné záležitosti bez odsuzování vyslechnou a případně nasměrují k pomoci ve věcech, které aktuálně trápí vaši rodinu.
V září také pokračují v setkávání naše podpůrné skupiny – Klub diabeťáčků, Klub marťánků a Klub celiaků. Jejich činnosti se budeme podrobněji věnovat na podzim – chystáme cyklus rozhovorů s koordinátory jednotlivých skupin a bližší pohled do života s odlišnými potřebami.
Na návštěvníky se těšíme také v Mnichově Hradišti – v místním volnočasovém centru funguje naše „buňka“ velmi aktivně.

Přihlašování do pravidelných kurzů spouštíme 26. srpna v 10.00 hodin. Těšíme se na tváře známé i nové!
Podrobnější informace najdete na webových stránkách www.naruc.cz nebo na Facebooku.
Anna Bergerová, naruc@naruc.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.