STŘEDOVĚK VŠEMI SMYSLY NA VALDŠTEJNĚ

0

Poslední červencový víkend bude na jednom z nejstarších hradů Českého ráje ve znamení středověku. Bude se tam totiž opět konat již tradiční „Středověký víkend“, který bude letos podpořen opravdu bohatým programem.

Po oba dva dny, tj. 28. a 29. července, budou moci návštěvníci v hradních prostorách shlédnout oblíbená šermířská vystoupení v podání skupiny historického šermu Rytíři turnovského meče. Ti seznámí přítomné s významnými událostmi historie hradu Valdštejn a nebude chybět ani ukázka palných zbraní. Atmosféru středověku bude po celou dobu dokreslovat jak vůně staročeských lokší, které mohou lidé během návštěvy hradu ochutnat, tak příjemná středověká hudba v podání kapely Subulcus.

Novinkou a největším lákadlem letošního „Středověkého víkendu“ je vystoupení tzv. slacklinerů, neboli „chodců po popruhu“. Ti budou v dobových kostýmech zdolávat mj. údolí mezi Valdštejnem a protějšími skalami, tudíž se ocitnou přímo nad hlavami turistů mířících na hrad. Po celý víkend bude navíc i samotný Valdštejn od 9.00 do 17.30 hodin kompletně přístupný včetně interiérů, kde budou průvodci na vyžádání poskytovat výklad. Vstupné na tuto akci je 110 Kč (dospělí) a 80 Kč (děti).
Radim Štícha, Turnovské památky a cestovní ruch

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.