LEDNOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Nabídka je průběžně doplňována… V lednu bývá tradičně nabídka akcí menší. Je tomu tak i v prvním měsíci roku 2012. Úspěšnou tradicí je novoroční ohňostroj Na Lukách, do divadla můžete zajít na besedu Iva Šmoldase s Jiřím Lábusem, zejména seniory potěší vystoupení Evy a Vaška na Střelnici. V nabídce je také návrat zámeckých plesů na Hrubou Skálu, rockové fanoušky nadchne vystoupení legendární kapely Garage i s Tony Ducháčkem v KD Kacanovy! V našem přehledu nechybí ani nabídka občanských sdružení…

Program kina a výstavy v Turnově v lednu ZDE

Neděle 1. ledna
* SLAVNOSTNÍ VÍTÁNÍ NOVÉHO ROKU
– fanfára lesních rohů do všech čtyř stran a koncert v kapli sv. Jana Nepomuckého na hradě Valdštejně. Začátek ve 14.00 hodin. Účinkuje Kvarteto lesních rohů z Valdštejna ve složení: Jaroslav Hejral, Luboš Jerje, Petr Škoda a David Pokorný.
* NOVOROČNÍ OHŇOSTROJ v Turnově Na Lukách. Začátek programu v 17.00 hodin. Vystoupí liberecká kapela New Dixie, nebudou chybět ani soutěže pro děti. Tradiční občerstvení je zajištěno. Samotný ohňostroj je plánován na 18. hodinu. Novinkou bude možnost vypuštění lampionu štěstí, který si mohou návštěvníci přinést, nebo bude k dostání na místě (jejich hromadný start je naplánován na 17.45 hodin). Parkoviště Na Lukách bude pro motorizované návštěvníky uzavřeno. Pořádají město Turnov a firma Ohňostroje Pohl. Fota z loňska ZDE.

Úterý 3. ledna
* POHOVKA III.
Hostem Iva Šmoldase je tentokrát jeden z nejvýraznějších českých herců Jiří Lábus. Jejich rozhovor opět hudebně podbarví Pavel Půta. Odbor sociálních věcí MěÚ Turnov nabízí seniorům zlevněné vstupenky po 100 Kč. Městské divadlo, začátek v 19.00 hodin, vstupné 150 Kč v předprodeji, na místě 170 Kč.

Sobota 7. ledna
* HRADECKÉ KOMORNÍ TUCTO
– Tříkrálový koncert na hradě Valdštejně. Začátek ve 14.00 hodin.

Pondělí 9. ledna
* SEDLÁK A PÍSMÁK JOSEF DLASK.
Cyklus pořadů pod patronací městské knihovny. Výraznou a zajímavou osobnost písmáka Dlaska přiblíží Alžběta Kulíšková, pracovnice Muzea Českého ráje v Turnově. Klubovna penzionu v Žižkově ulici, začátek ve 14.00 hodin (otevřeno i pro příchozí z řad veřejnosti). Pořad bude zopakován ve čtvrtek 19. ledna od 14.00 hodin k kluboně penzionu na Výšince. 

Úterý 10. ledna
* AZORSKÉ OSTROVY.
Petr Schlidenbuch je cestovatel a majitel i průvodce cestovní kanceláře, procházka Azorskými ostrovy s ním tedy bude patřit k těm autentickým a osobně prožitým. Městské divadlo, začátek v 18.00 hodin, vstupné 50 Kč.

Středa 11. ledna
* V 17.00 hodin začíná v sálku turnovské knihovny A. Marka přednáška Terezie Dubinové na téma HOLOKAUST, spojená s prezentací materiálu pro učitele i laiky „Jak učit o holokaustu“. V lednu 2012 si připomeneme smutné výročí transportu turnovských Židů do vyhlazovacích táborů (13. a 16. 1.1943).
* SETKÁNÍ S MOZARTEM. Program souboru Musica per Quattro vychází samozřejmě hlavně z Mozartova díla, ale je do něj zařazeno i několik děl jiných autorů, což jistě přispěje k jeho zajímavosti. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné 100 Kč v předprodeji, 120 Kč na místě.

Sobota 14. ledna
n201201031106_vakci_01_012_antimony* ANTIMONY 2011.
Klub vojenské historie – Rota nazdar zve veřejnost k účasti na pietním aktu na paměť tragického konce paraskupiny Antimony za II. světové války v Rovensku pod Troskami. Začátek akce je ve 14.30 hodin u pamětní desky na náměstí v Rovensku pod Troskami. Více ZDE.
* MYSLIVECKÝ PLES v prostorách Valdštejnského sálu zámku Hrubá Skála. Návrat tradice zámeckých plesů. Začátek ve 20.00 hodin. Zajištěna autobusová doprava do a z Turnova, vstupné 120 Kč, hraje Gradace. Myslivecké fanfáry, bohatá tombola, předprodej na tel. 739 520 065 po 18. hodině.
* Ve 20.00 hodin začíná v sále radnice v Rovensku pod Troskami FOTBALOVÝ BÁL.

Pondělí 16. ledna
* ZÁPIS DĚTÍ DO 1. ROČNÍKŮ ZÁKLADNÍCH ŠKOL.
Slavnostní zápis probíhá tento den od 10.00 hodin, dítě do některé z turnovských škol lze ale zapsat až do 15. února.

Úterý 17. ledna
* BOSÉ NOHY V PARKU.
Divadlo Oldstars Praha přiveze adaptaci slavného filmu. Děj se točí kolem novomanželů, poněkud upjatého právníka Pavla a jeho výstřední ženy Corie, kteří se po líbánkách v hotelovém pokoji stěhují do svého prvního bytu v šestém poschodí bez výtahu, zato s mnoha různými nedostatky. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné 80 Kč.

Středa 18. ledna
* POHÁDKOVÝ PODVEČER. Společné čtení pohádek s tématikou ledna a zimy s Evou Kordovou. Pohádky zahraje LS Na židli. Součástí setkání bude vyhlášení celoroční pohádkové soutěže o nejhezčí obrázek z pohádek, které děti viděly na pohádkových podvečerech. Tato soutěž potrvá do 5. prosince 2012. Pohádkový koutek knihovny A. Marka, začátek v 16.00 hodin.
* EVA A VAŠEK. Oblíbená dvojice zpěváků líbivých písní, která má své stálé příznivce. Velký sál KC Střelnice bude připraven ve stolové úpravě, aby si návštěvníci kromě poslechu mohli užít i tance. Začátek v 18.00 hodin, vstupné 250 Kč.

Čtvrtek 19. ledna
* SICILIE – PERLA STŘEDOMOŘÍ.
Večer s cestovatelem MUDr. Miloslavem Holubem. Koná se v salonku restaurace U Studničků v Tatobitech od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné. Pořádá občanské sdružení Dědina.

Pátek 20. ledna
* Ples OKRAŠLOVACÍHO SPOLKU začíná v sále radnice v Rovensku pod Troskami ve 20.00 hodin.
* SDH Bělá pořádá v hasičárně tradiční HASIČSKÝ PLES, začátek ve 20.00 hodin, bohatá tombola.

Sobota 21. ledna
* O PALEČKOVI A JINÉ POHÁDKY.
Hudební pohádky pro nejmenší diváky. Městské divadlo, začátek v 10.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* NESLYŠÍM… NEVIDÍM… VNÍMÁM. Informačně-zážitková akce se uskuteční pod záštitou skautského střediska Štika Turnov a TyfloCentra Liberec od 13.00 do 17.00 hodin v budově ZŠ v ulici 28. října. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet činnosti a hry s brýlemi simulujícími zrakové vady, seznámí se se znakovým jazykem a Braillovým písmem, vyzkouší si kompenzační pomůcky. Zároveň proběhnou přednášky pracovníků TyfloCentra v Liberci a Ing. Martina Nováka, viceprezidenta České unie neslyšících.
n201112311151_vakci_206_011_akceleden* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE. Hraje Turnovanka, začátek v 16.00 hodin, vstupné 50 Kč, víceúčelová budova (hasičárna) v Daliměřicích. Více informací na www.turnovanka.cz
* GARAGE a TONY DUCHÁČEK. Koncert legendární kapely v kulturním domě v Kacanovech, začátek ve 20.00 hodin. Pořádá o. s. Radosti. Večer uzavře kapela DĚDKOVÉ.
* PLES TURNOVSKÝCH SPORTOVCŮ – volej&basketBÁLL. KC Střelnice, začátek ve 20.00 hodin. Hraje skupina Kontakt z Tanvaldu, vstupné 150 Kč. Předprodej v KCT a TJ Turnov ve Skálově ulici.

Neděle 22. ledna
* V 18.00 hodin začíná JAZZOVÝ PODVEČER v pizzerii Maškovka, vstupné 50 Kč.

Úterý 24. ledna
* BENNY ROCK´N´ROLL STAR.
Rokenrolový minimuzikálek Jiřího Šlupky Svěráka a Jiřího Seydlera je z cyklu „populárně naučných přednášek“, které se vydávají po stopách hudebních žánrů. Rekonstrukcí osudů prototypu rokenrolového krále jménem Benny Rock´n´Roll Star vás provedou známí „akademici“ (nikoli divadelníci!) Kristina Jelínková, Jiří Kalužný a Jiří Šlupka Svěrák a kapela Na tahy! alias Můžete si za to sami! alias Benny Rock´n´Roll Band, která vám v režii Jiřího Seydlera předvede pořádnou rokenrolovou smršť. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné 200 Kč v předprodeji, na místě 220 Kč.

Úterý 24. ledna až pátek 27. ledna
* PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA ČTENÁŘE.
Tato oblíbená tradice má za úkol přivést kluky a holky ke čtení hezkých knížek. Slavnostní pasování na čtenáře za účasti krále a královny z říše všech knížek proběhne v turnovských školách před pololetním vysvědčením vždy dopoledne od 9.00 do 12.00 hodin.

Středa 25. ledna
* KONCERT VE ŠKOLE.
V koncertním sále ZUŠ na náměstí Českého ráje se tentokrát představí klavírní trio Brunetissimo, které tvoří posluchačky 1. ročníku HAMU Praha Ester Kabátová – housle, Kateřina Blahová – violoncello a Kateřina Ochmanová – klavír. Vstupné 50 Kč, žáci ZŠ mají vstup zdarma.

Čtvrtek 26. ledna
* POPRASK NA LAGUNĚ.
Goldoniho komedii sehrají herci Divadelního souboru při TJ Sokol Lázně Toušeň. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin.

Pátek 27. ledna
* JERUZALÉM V POHYBU
. Pořad cestovatele Tomáše Černohouse, který bude na pozadí promítaných snímků vyprávět o městě tří náboženství, hlavním městě Izraele. Začátek v 17.00 hodin v sále ZUŠ Turnov na náměstí Českého ráje. Datum je dnem výročí osvobození vyhlazovacího tábora Osvětim (Den památky obětí holocaustu).
* KABARET DIVIZNA – vystoupí Messeráček a Mackie Messer Band, dorazí opět asi i kouzelník. Restaurace Divizna, začátek v 19.54 hodin.

Sobota 28. ledna
* SETKÁNÍ AMATÉRSKÝCH ASTRONOMŮ.
Již 6. ročník tohoto setkání proběhne na letišti aeroklubu v Hodkovicích nad Mohelkou. Akce se kná od 16.00 do 20.00 hodin a je otevřena i pro širokou veřejnost. Na místě bude možné si prohlédnout astronomickou techniku a v případě jasného počasí si ji prakticky vyzkoušet na noční obloze. Na 18. hodinu je připravena přednáška „Sluneční soustava na divoko“, kterou přednese Jakub Rozehnal ze Štefánikovy hvězdárny v Praze na Petříně. V aeroklubovém baru budou k dispozici teplé a studené nápoje. Více na http://mac.astro.cz/
* ŠKOLA MALÉHO STROMU. Divadelní představení pro děti i dospělé. Dramatizace populární stejnojmenné knížky o malém Indiánovi jménem Malý strom z kmene Čerokí, který se po smrti svých rodičů dostane ke svéráznému dědečkovi a moudré babičce, kteří ho učí indiánské moudrosti, porozumění a lásce ke všemu živému i neživému. Hraje divadelní soubor CYLINDR. Sál radnice v Rovensku pod Troskami, začátek v 18.00 hodin, vstupné dobrovolné.
* SOKOLSKÝ PLES. Pořádají TJ Turnov a RS Mašov v Sokolovně v Mašově. Hraje Relax, bohatá tombola, začátek ve 20.00 hodin. Vstupné 80 Kč. Předprodej od 21. ledna mezi 17. a 19. hodinou v restauraci Na návsi v Mašově.

Úterý 31. ledna
* KOLUMBUS A ISABELA.
Děj se odehrává na královském dvoře katolických veličenstev Isabely a Ferdinanda na konci 15. století. Hra plně respektuje všechny známé poznatky a reálie té doby, ale na jejich základě rekonstruuje nejpravděpodobnější a nejlogičtější vztah mezi mořeplavcem a královskými manžely. Hrají: Ernesto Čekan a Gabriela Filippi. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné 200 Kč v předprodeji, na místě 220 Kč.

OSTATNÍ NABÍDKA – POZVÁNKY OBČANSKÝCH SDRUŽENÍ

* MATEŘSKÉ CENTRUM NÁRUČ. Provozovny: Skálova 540, Hruborohozecká 388, Turnov, www.naruc.cz , naruc.turnov@seznam.cz , tel. 775 964 314. Pravidelný každodenní program najdete na webových stránkách. Sdružení také provozuje nové internetové stránky, kde najdete spoustu informací pro celé rodiny, od kojenců po seniory. Podívejte se na www.turnovprorodinu.cz . Vybíráme z programu:
* Pondělí 9. ledna: ZAČÁTEK PRAVIDELNÉHO PROGRAMU 2012, který podrobně najdete na www.naruc.cz
* Pátek 13. ledna od 11.00 hodin: SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ NOVÝCH PROSTOR.
* Pondělí 16. ledna od 10.00 hodin: Waldorfský klub zve na besedu na téma VÝZNAM ODPOČINKU U MALÝCH DĚTÍ s pedagožkou Hankou Hajnovou.
* Čtvrtek 19. ledna od 16.00 hodin: SLAVNOSTNÍ VYSTOUPENÍ TANEČNIC Z KROUŽKU „TANEČKY“.

* RODINNÉ CENTRUM ÚSMĚV, Přepeře, čp. 85 (vedle pošty v centru obce), tel. 603 444 904, www.rcusmev.cz , rcusmev@centrum.cz . Otevřeno je od pondělí do pátku od 8.00 do 16.00 hodin. Hlídání dětí s programem na rozvoj všech dovedností pro zaměstnané maminky, nebo pro zvykání si na školku. Cena za hodinu v herně je 20 Kč, pro obyvatele Přepeř je díky dotaci obecního úřadu herna zdarma.

* THE BOUDA PRO VEŘEJNOST. Aktivity pod patronací turnovské Jednoty bratrské a Nové naděje, o. s., v čajovně (v suterénu budovy Městské knihovny A. Marka, Jeronýmova 517) nebo v domě The Bouda v ulici 28. října 543. Kalendář akcí a podrobné informace najdete na www.thebouda.cz . V nabídce jsou setkání maminek s dětmi i třeba florbal pro muže. V týdnu je pro veřejnost otevřena Čajovna Tea Bouda v suterénu knihovny. Zde funguje dvakrát týdně Klub 13 pro děti a mládež s deskovými hrami. Nově je v nabídce i krátkodobé hlídání dětí ve středu od 9.00 do 12.00 hodin. Bližší informace na telefonním čísle 776 756 223.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.