DOZORČÍ RADA KRAJSKÉ NEMOCNICE SE POSTAVILA ZA ŘEDITELE NEČESANÉHO

0

Dnes ráno se v Liberci uskutečnilo kvůli obvinění ředitele krajské nemocnice Liberec Luďka Nečesaného z braní úplatků mimořádné zasedání dozorčí rady nemocnice. Generální ředitel a předseda představenstva MUDr. Luděk Nečesaný předložil členům dozorčí rady své vyjádření: Podle usnesení o zahájení trestního stíhání se MUDr. Nečesaný měl dopustit citovaného trestného činu tím, že nejméně v období 2009 – 2011 rozhodl z titulu své funkce o zadání zakázek KNL na dodávky zdravotnického zboží společnostem B. Braun Medical s.r.o., Medtronic Czechia s.r.o., MedicCor a.s., NT Medica, a.s., přičemž úplatkem mají být peněžní prostředky zasílané bankovním převodem na základě účelově fakturovaných služeb a poradenské činnosti společnosti SARMED spol. s r.o. na účet společnosti SARMED spol. s r.o. Usnesení o zahájení trestního stíhání působí zmatečně a neopírá se o žádné validní důkazy, kterými by bylo možné prokázat spáchání citovaného trestného činu.

Z usnesení o zahájení trestního stíhání není zřejmé, v čem spočívá protiprávní jednání MUDr. Nečesaného, co měl konkrétně MUDr. Nečesaný učinit v rozporu s právem, za co měl MUDr. Nečesaný přijmout úplatek, tedy za jaké konkrétní rozhodnutí, neboť mezi přijetím úplatku a konkrétním rozhodnutím musí být souvislost, a ani v čem úplatek konkrétně spočívá.
Nadto je třeba upozornit, že policejní orgán započal shromažďovat důkazní prostředky na podporu svých procesních úkonů ve stejný den, kdy vydal usnesení o zahájení trestního stíhání, neboli usnesení o zahájení trestního stíhání se neopírá o žádný relevantní důkaz, naopak tyto jsou shromažďovány až po zahájení trestního stíhání.

Nad tématem proběhla diskuse, na jejímž základě členové dozorčí rady přijali jednomyslně toto usnesení: Dozorčí rada KNL, a. s., bere na vědomí informace o trestním řízení vedeném proti generálnímu řediteli a předsedovi představenstva KNL, a. s., MUDr. Luďkovi Nečesanému, MBA a konstatuje, že nevidí v tuto chvíli důvod pro jakékoli personální změny ve vedení KNL a zároveň konstatuje, že toto obvinění dle dostupných informací nesouvisí se současným mandátem generálního ředitele a předsedy představenstva ani s aktuálním hospodařením KNL, a. s.
Pro toto usnesení hlasovalo všech 11 členů dozorčí rady. Kompletní zápis z jednání najdete ZDE.
(Zdroj: TZ KNL)

Členové dozorčí rady krajské nemocnice:
Tibor Batthyány – člen dozorčí rady KNL, a. s.
MUDr. Pavel Buchvald – člen dozorčí rady KNL, a. s.
Ing. Tomáš Hocke – člen dozorčí rady KNL, a. s.
Ing. Jaroslav Knížek – člen dozorčí rady KNL, a. s.
Bc. Zuzana Kocumová – člen dozorčí rady KNL, a. s.
Lena Mlejnková – člen dozorčí rady KNL, a. s.
Ing. Vladimír Opatrný – člen dozorčí rady KNL, a. s.
Ing. František Pešek – člen dozorčí rady KNL, a. s.
Mgr. Petra Plašková – člen dozorčí rady KNL, a. s.
MUDr. Jaroslav Porš – člen dozorčí rady KNL, a. s.
MUDr. Vladimír Šámal, Ph.D. – člen dozorčí rady KNL, a. s.

Související články (celkem 120)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.