REPUBLIKOVÝ SEMINÁŘ NA STŘELNICI

0

Více než sto třicet odborníků na zdravotnickou ekonomiku z celé České republiky přivítala na začátku února Panochova nemocnice Turnov ve velkém sále Střelnice. Konal se zde seminář o úhradové vyhlášce, na základě které se financuje zdravotní péče. „Myslím, že Česká republika je tak trochu unikát v tom, že téměř stostránková vyhláška obsahuje snad všechny možné druhy financování, je propletena složitými vzorci výpočtů, které v praxi zdravotnická zařízení těžko pochopí,“ řekl ředitel turnovské nemocnice Ing. Tomáš Sláma.

Podle něho si navíc znění této ministerstvem vydané vyhlášky často pojišťovny vykládají po svém. „Výsledkem je stav, kdy doslova a do písmene nevíme, kolik nám vlastně pojišťovny zaplatí,“ shrnul Sláma. Tato slova potvrdil i MUDr. Eduard Sohlih, předseda rady Asociace českých a moravských nemocnic, který pochválil jak průběh samotného semináře, tak také zázemí, jakému se zdravotníkům z celé republiky ze strany organizátorů z Panochovy nemocnice i kulturního centra dostalo. „Setkání v Turnově bylo přínosné. Pomohlo našim nemocnicím vypořádat se s vyhláškou, která je velmi složitá a pro mnohé nesrozumitelná,“ uvedl Sohlih.

Asociace českých a moravských nemocnic vznikla v roce 1991 pod názvem Asociace nemocnic středního a malého typu České republiky. Od roku 1995 existuje pod současným názvem jako zájmové sdružení 147 nemocnic a dalších zdravotnických zařízení. S cílem hájit a prosazovat zájmy svých členů zastupuje nemocnice krajů, měst i soukromé nemocnice. Asociace je tak důležitým partnerem pro všechny zdravotnické instituce a pojišťovny. Republiková setkání jejích členů jsou považována za prestižní, v takovémto rozsahu v Turnově ještě setkání pořádáno nebylo.

Související články (celkem 120)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.