KRAJ ZA ČÁST OBYVATEL LETOS ZAPLATIL SEDMNÁCT MILIONŮ NA POPLATCÍCH

0

Podle oficiální tiskové zprávy Rada Libereckého kraje odsouhlasila pravidelné uhrazení závazků spočívajících v povinnosti pojištěnců uhradit regulační poplatky za poskytnutou zdravotní péči v krajských zdravotnických zařízeních. Konkrétně v Krajské nemocnici Liberec to za říjen bylo 1 457 220 Kč, v Nemocnici s poliklinikou Česká Lípa 532 290 Kč a v Léčebně respiračních nemocí Cvikov 149 160 Kč. Celkem kraj v říjnu za pojištěnce, kteří poplatek v krajských zařízeních neuhradili, zaplatil 2 138 670 Kč. Za tento rok je to celkově již 17 328 500 Kč. V Liberci lidé poplatky neplatí hlavně v nemocniční lékárně, kde možnost neplatit využívá zhruba 80 procent z nich.

Jak uvedl deník MFDnes, krajský úřad počítal s tím, že na poplatcích v lékárnách a v nemocnicích zaplatí letos za pacienty v regionu třicet dva milionů korun. To už nebude. Velká část obyvatel kraje totiž platí poplatky dál i tam, kde nemusí! (Jasno si v tom musí udělat především politici…)

V Turnově žádná volba není, zdejší Panochova nemocnice patří městu, to ze svého rozpočtu úhradu poplatků neprovádí. Měsíčně zde pacienti na poplatcích zaplatí zhruba 350 až 400 tisíc Kč.

Související články (celkem 120)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.